Znovu po roce čeká chomutovské basketbalisty ve druhé nejvyšší soutěži skupina o udržení, do níž si ze základní části přenáší o jedno vítězství víc než v předešlém ročníku.

Levharti mají na kontě pět výher stejně jako další čtyři týmy včetně jejich prvního soupeře, jímž bude v pátek 9. února od 19 hodin Olomouc, která funguje jako záložní tým BK REDSTONE Olomoucko z nejvyšší soutěže.

Vedoucí béčko USK Praha se sedmi úspěchy a poslední Polabí s Prostějovem dělí pouhá čtyři vítězství. Kromě zmíněné dvojice, jež bude spolu hrát pod vrcholky Krušných hor, mají pět skalpů soupeřů ještě Zlín, Polabí a Ostrava. Dva nejhorší týmy jdou do II. ligy.

MEZI ELITOU

O poznání lépe jsou na tom Litoměřice, které doslova na poslední chvíli vydřely postup do nadstavbové skupiny o 1. – 6. místo, čímž si zajistily přímou účast v play-off. Kališníci zdolali ve dvou posledních kolech základní části vedoucí duo Sokol Pražský (103:89) a Jindřichův Hradec (95:87), díky čemuž přeskočili první jmenovaný celek a vyhoupli se na 2. příčku.

V nadstavbové části, do níž se přenáší dosavadní bilance, začnou ovšem až z páté pozice. Přeskočily je totiž všechny tři celky ze skupiny východ, s nimiž se Litoměřice utkají v šestikolovém hracím systému. Jedná se o duely s Královskými sokoly, Svitavami a rezervou Opavy, start je na programu už o nadcházejícím víkendu (9.2., 19.00, Litoměřice – Královští sokoli), konec nadstavby je naplánován na polovinu března.

Elitní prvoligovou šestici doplní ve čtvrtfinále nejlepší celky ze skupiny o 7. – 12. místo.