Příď faceliftovaného Touaregu je opticky masivnější a agresivnější. Svůj podíl na tom má mříž chladiče, rozšířená až pod světla, ale i mohutnější „tlama“ předního nárazníku. Podstatnější jsou ale světla. Vrcholná verze s matrix LED technologií IQ.Light HD disponuje celkem 38 000 interaktivními světelnými body, které jsou schopné precizně vykrývat okolní účastníky provozu a předcházet tak oslnění, ale i promítat „světelný koberec“ přesně na jízdní pruh před autem. Úplně nová světla dostává Touareg jako první, postupně se rozšíří i do menších SUV modelů.

LED osvětlení najdeme i vzadu, kde se koncová světla spojila do jednoho úzkého pruhu přes celou záď. Jeho součástí je i červeně osvětlené logo značky, které se na Evropských trzích objevuje vůbec poprvé. Až dosud dodával Volkswagen vozy s osvětlenými logy jen na trhy v USA a Číně.

Na oficiální video se můžete podívat zde:

Zdroj: Youtube

Interiér se nezměnil příliš na pohled, ale třeba středová konzola je dle přání zákazníků měkčí na dotek. Standardně dodávanou vylepšenou novinkou je rozhraní Innovision Cockpit, sestávající z digitální přístrojové desky a velkého dotykového infotainmentu s řadou funkcí. Pro nabíjení mobilních zařízení jsou k dispozici USB-C konektory s vyšším nabíjecím výkonem. Pochopitelně nechybí ani celá řada moderních jízdních asistentů, završená systémem asistovaného řízení, parkovacím asistentem s dálkovým ovládáním, asistentem pro jízdu s přívěsem nebo nočním viděním.

Tisková zpráva dále zmiňuje kompletně vylepšený podvozek, který může být na přání samozřejmě vzduchový. V příplatcích nechybí aktivní systém redukce náklonů karoserie či zatáčení zadních kol, které razantně zvýší agilitu vozu. Součástí každého Touaregu je i detekce zatížení střechy – pokud vůz zjistí, že má náklad na střeše, upraví nastavení stabilizace, aby zasahovala dřív.

Ve státech Evropské unie si vystačíte s českým řidičákem
Mezinárodní řidičský průkaz: kdy jej budete potřebovat a jak o něj požádat

Největší SUV od Volkswagenu jde stále koupit se šestiválcovými motory, standardem je osmistupňová automatická převodovka a samozřejmě pohon všech kol. V nabídce figuruje jeden benzinový třílitr s výkonem 340 koní a točivým momentem 450 Nm, s nímž zrychluje Touareg za 5,9 sekundy. Společnost mu dělá třílitrový turbodiesel ve verzi s 231 koňmi a 500 Nm, případně s 286 koňmi a 600 Nm.

Dále jsou k mání také dva plug-in hybridy, kombinující benzínový šestiválec s elektromotorem a baterií o celkové kapacitě 17,9 kWh. Méně výkonná verze eHybrid má kombinovaný výkon 381 koní a točivý moment 600 Nm, a elektrická spotřeba odpovídá dojezdu čistě na baterii kolem 60 kilometrů. Coby vrcholný model potom stojí R eHybrid, vyladěný jako výkonná sportovní verze. Ta nabídne celkový výkon 462 koní, točivý moment 700 Nm a zrychlení z nuly na sto za 5,1 sekundy.

Předobjednávky se spouští příští měsíc a při uvedení na trh bude Touareg dostupný v základní verzi bez nové přední partie od 69 200 eur (1 640 000 korun). Na výběr jsou také výbavové stupně Elegance a R-Line. Vrcholný plug-in hybrid R eHybrid startuje na ceně 93 870 eur (2 223 000 korun).