VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDEŇKA STUDENÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Stromek za pět prstů? Drahý vánoční dárek!

Litoměřicko /FOTOGALERIE/ - Živý stromek a nejlépe zadarmo, vždyť jich jsou plné lesy. To je myšlenka, na kterou by měli všichni nenechavci hodně rychle zapomenout. V lese číhají strážci i skryté kamery!

V muzeu vystavují řezbářovo umění

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Vánoce ve dřevě. Tak se nazývá vánoční výstava dřevěných hraček, sošek a figurek, kterou pořádá Muzeum v Litoměřicích ve spolupráci s Knihovnou K. H. Máchy.

Neúspěšný projekt: Litoměřičané nepomohli

Litoměřice - Dobře myšlený projekt sociální pomoci s názvem „Litoměřice pomáhají” se minul účinkem.

Pacienti si od prosince připlatí za hospitalizaci

Litoměřicko - Stovku za každý den hospitalizace budou muset od 1. prosince zaplatit pacienti pobývající ve zdravotnických zařízeních.

Lidé jsou neopatrní vůči zlodějům

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - „V Penny jsem nechala kabelku na vozíku a když jsem se otočila, viděla jsem cikánku, jak je nad tou kabelkou nakloněná. Když postřehla, že jsem ji viděla, hned zmizela. Je to už podruhé, co jsem byla málem okradena,” takto líčila svou zkušenost s kapesními zloději Libuše Roháčková ze Straškova.

FOTOGALERIE: Bavorský premiér v Terezíně

Terezín /AKTUALIZOVÁNO/ - Ve čtvrtek, v den 70. výročí prvního transportu vězňů do Terezína, přijeli uctít památku obětí koncentračního tábora představitelé Bavorska.

V Roudnici začali s provizorní opravou pivovaru

Roudnice nad Labem /FOTOGALERIE/ - Nadešel čas. Zchátralý pivovar v Roudnici nad Labem, který přišel v březnu roku 2010 o střechu, se dočká zabezpečení zdiva a nového zastřešení.

Kavalír II. bude do konce roku téměř kompletně opraven

Terezín /PŘIDÁNA FOTOGALERIE/ - Střechy pevnostního objektu Kavalír II. v Terezíně, po kterých ještě v létě jezdily nakladače, se již zelenají novým porostem. Uvnitř budovy je stále práce jako v mraveništi. A pokrok je vidět každým dnem.

Roudnice předjednává převzetí gymnázia

Roudnice nad Labem - Na krajském úřadě je stále rušno k tématu slučování středních škol.

Na silnicích v okrese uběhl statisticky nejlepší víkend

Litoměřice - Řidiči na silnicích litoměřického okresu si zřejmě vzali k srdci výzvy policie a jezdili o víkendu předpisově.

Změna zákona bude znamenat velký krok proti týrání zvířat

Česká republika / Řepnice - Nemají hodnotu, ale mají srdce. Jsou živými tvory, jejichž týrání bolí. Nyní budou konečně živými bytostmi podle zákona. Řeč je o psech, kočkách a dalších zvířatech, která dosud zákon posuzuje jako věci.

Roudničané udělí letos první cenu Křesadlo pro Podřipsko

Roudnice nad Labem - Podřipsko bude mít svou cenu Křesadlo. Známé celostátní ocenění pro dobrovolníky se bude od letošního roku udílet také v menším okruhu, na Roudnicku.

Léčebna má nejmodernější prádelnu v Česku

Horní Beřkovice /FOTOGALERIE/ - Prevence před nemocničními infekcemi, zvýšení kvality praní a životnosti prádla, snížení nákladů.

Omezení plateb: Prodlouží se ještě termíny operací?

Litoměřice - Současné změny ve zdravotnictví jsou nyní tématem číslo jedna pro řadu nemocnic, a to i v našem okrese.

Zloději znovu otevírali hroby s lidskými ostatky

Třebenice - Lukavec, Litoměřice, Čížkovice, Třebenice. To jsou místa, kde řádili v poslední době vykradači hrobů.

Litoměřice již podaly žádost o dotace na geotermální vrt

Litoměřice - Zhruba 1,8 miliardy korun by měla stát energetická budoucnost Litoměřic na 25 let dopředu. Taková má být podle vyjádření města cena litoměřického geotermálního vrtu, prvního v České republice.

Nemocnice zruší psychiatrii. Po dohodě s pojišťovnou

Litoměřice - Snižování počtu nemocničních lůžek se nevyhne ani Litoměřicku. Městská nemocnice v Litoměřicích zruší k 1.1.2012 pětatřicet lůžek. Zanikne celé oddělení psychiatrie.

Na budyňském hradě se jednalo o budoucnosti historických měst

Budyně nad Ohří - Starostové a zástupci historických měst Ústeckého kraje se v pátek 4. listopadu sešli na Vodním hradě v Budyni nad Ohří, aby projednali záležitosti chodu Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska (SHS ČHS).

Třebeničtí školáci zasadili žlutou židovskou hvězdu

Třebenice /FOTOGALERIE/ - Židovskou hvězdu vytvořili v pondělí u památníku obětí holocaustu v Třebenicích deváťáci místní základní školy.

Policie: Domácí násilí se děje i na seniorech

Litoměřicko - Finanční a citové vydírání, zastrašování, omezovaní svobody, zanedbávání péče nebo i bití a další fyzické týrání. To je zacházení, které dnes a denně zažívají někteří senioři.

Romové ze Skalice odešli. A co bude dál?

Skalice - Záležitost ubytovny s Romy a dalšími sociálně slabými rodinami, která byla před dvěma měsíci zprovozněna v ubytovně Slavoje Litoměřice ve Skalici, skončila 31. října odchodem nájemníků.

Farmářské trhy skončily, bedýnkový prodej běží celoročně. Až do domu

Litoměřicko - S otočením kalendáře na listopad můžeme zapomenout na nakupování potravin na farmářských trzích. Ty se letos úspěšně rozjely v Litoměřicích, ale jejich sezona skončila.

Romové odešli ze Skalické ubytovny

Skalice - V pondělí 31. října zhasla světla na ubytovně ve Skalici. Poslední skupinka Romů, vůči jejichž ubytování byly v obci protesty, odešla.

Bilance od pondělí: Dva muži si vzali život na Třebenicku

Litoměřicko - Se vším praštit, zbavit se trápení, odpovědnosti, ukončit svůj život. To je myšlenka, kterou ročně dotáhne do konce zhruba dvacet lidí na Litoměřicku.

Soudci obvinění z korupce byli dočasně zbaveni funkce

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil dnes zbavil litoměřické soudce Josefa Knotka a Ladislava Jelínka funkce. Jde o dočasné opatření.

FOTO: Cvičení hasičů na únik čpavku v Lovochemii

Lovosice /FOTOGALERIE, PŘIDÁNA REPORTÁŽ/ - Tři hasičské jednotky z požární stanice Lovosice, PS Litoměřice a podniku Lovochemie zaměstnal v úterý zásah při simulovaném úniku čpavku v Lovochemii.

Zkorumpovaní soudci? Jeden je ve vazbě, druhý dostal dovolenou

Litoměřice - Dva soudci, trestně stíhaní pro podezření z přijímání úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby, byli postaveni mimo službu. Zatím však ne oficiální cestou.

Lidé opět vyzdobili hřbitovy

Litoměřice - Prodloužený víkend před dušičkami využili lidé nejen k odpočinku, ale i věnování vzpomínky na své zesnulé blízké. Již nyní jsou hřbitovy vyzdobeny a získávají atmosféru Dušiček.

Litoměřicko čekají v listopadu 2 výluky

Litoměřicko - Z důvodu provedení nezbytných stavebních úprav uzavře Správa železniční dopravní cesty dvě regionální tratě na Litoměřicku.

Den českých řemesel v Úštěku navštívil T.G.Masaryk

Úštěk - Tisíce návštěvníků zamířily v den státního svátku do Úštěka, aby prožili výročí vzniku samostatného Československa v duchu první republiky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT