VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA WEISSOVÁ

Veronika Weissová / Litoměřický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: V Roudnici už lezou po nové stěně

Roudnice nad Labem - Téměř dvanáct metrů vysoká a patnáct metrů široká je zcela nová outdoorová lezecká stěna u zimního stadionu v Roudnici nad Labem. Veřejnosti se otevřela na samém začátku letních prázdnin. Přístupná je volně, využívat ji lze však pod podmínkou dodržování provozního řádu a na vlastní nebezpečí.

FOTO: V Litoměřicích kotví Milka. O plavby je velký zájem

Litoměřice Loď s velkou fialovou krávou na přídi včera přistála k labskému břehu pod Tyršovým mostem v Litoměřicích. Zájemce bere na krátké plavby po okolí. Kapacita lodi je ale jen 29 cestujících a zájem je tak veliký, že se lidé na místě musejí k plavbám registrovat. Jen půl hodiny po spuštění registrace byly páteční i sobotní plavby přitom zaplněné téměř do posledního místa. Loď bude v Litoměřicích ještě i v neděli.

Dlouho připravované opravy mostů a lávek začnou nyní v Přívozní ulici

Lovosice - Oprava mostu v Přívozní ulici zahájí dlouho očekávané rekonstrukce mostů a lávek v Lovosicích, které poničily povodně v roce 2013. V pátek 1. července město předalo staveniště firmě SaM silnice a mosty Děčín, která vyhrála výběrové řízení.

Bezpečnost v Čížkovicích ohlídají radary

Čížkovice - Do několika etap je rozdělený dlouhodobý projekt s názvem Bezpečná obec Čížkovice.

FOTO: Školáci si převzali vysvedčení a hurá na prázdniny

Lovosice - První závěrečné vysvědčení ve čtvrtek dostali také prvňáčci ze Základní školy Antonína Baráka v Lovosicích.

Litoměřičtí zastupitelé přispěli hospici dvěma sty tisíci

Litoměřice – Mimořádný příspěvek ve výši 200 tisíc korun schválili pro Hospic svatého Štěpána litoměřičtí zastupitelé. Finančně tak pomohli zařízení, které zajišťuje péči osobám nacházejícím se v terminálním stadiu nemoci.

Kino Máj upravilo začátky projekcí. Filmů uvede víc

Litoměřice – Poprvé v měsíci červnu litoměřické kino Máj upravilo svůj program. Jeho vedení se tak rozhodlo z důvodu, aby mohlo navýšit celkový počet projekcí. Filmy tak začínají v mírně upravených časech, úplnou novinkou jsou projekce od 13.30 hodin.

Zámek opět ozdobí bonsaje. Navzdory ničivým kroupám

Poplze, Libochovice – Už v sobotu 2. července na nádvoří libochovického zámku začne 27. ročník letní výstavy bonsají. K vidění bude přes sto tvarovaných stromů a dalších asi sedmdesát doplňkových rostlin.

S letními prázdninami startují hudební festivaly

Litoměřicko – Se začátkem letních prázdnin se obyvatelé regionu mohou těšit i na řadu hudebních událostí, mezi které rozhodně patří tradiční festivaly Litoměřický kořen a Altros Rockfest, malý Underground Jezzz nebo novinka s názvem Festival Osmička.

KRÁTKÉ ZPRÁVY 29.6.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Zprávy z Hrobců, Terezína, Třebenic, Židovic, Dušníků a Litoměřic.

Ťok: D8 bude dokončená v termínu a zajištěná proti dalším sesuvům

Praha, Litoměřicko – Poslední úsek dálnice D8 přes České středohoří bude dokončen podle plánu, tedy letos v prosinci, prohlásil na úterní tiskové konferenci v Praze ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Předběžný termín je 16. prosince.

FOTO: Hokejista Birner přivezl pohár mistrů do Litoměřic

Litoměřice - Vítěz extraligy, hokejový útočník a v neposlední řadě litoměřický rodák Michal Birner, v úterý navštívil dětské oddělení Městské nemocnice v Litoměřicích. Malé pacienty potěšil nejen svou přítomností a kartičkami s podpisy, přivezl s sebou také putovní Masarykův pohár.

Na Hlinné si zvolí nové zastupitele

Hlinná – Mimořádné volby do obecního zastupitelstva čekají v sobotu 16. července Hlinnou a její místní části Tlučeň, Lbín a Kundratice.

FOTO: Statečné bratry Ševicovy v rodné vsi nově připomíná pamětní deska

Nové Dvory – Jak při slavnostním aktu řekl místostarosta Roudnice nad Labem, generál František Padělek, nejsou po nich pojmenované ulice a náměstí, přesto patří mezi významné osobnosti našich dějin, účastníky boje za svobodu ve druhé světové válce.

FOTO: Liboteničtí oslavili 790 let od první zmínky o obci

Libotenice – Významné výročí 790 let od první písemné zmínky o obci si v sobotu připomněli obyvatelé Libotenic, rodáci i přátelé.

Prodej bývalé knihovny a ZUŠ zastupitelé odsouhlasili

Lovosice – Zastupitelé Lovosic na svém čtvrtečním veřejném jednání schválili prodej dvou městských budov, bývalé hudebky v ulici Karla Maličkého a knihovny v Kostelní ulici. Rozpočet města si tak polepší o částku přes 6 milionů korun.

Oprava střechy pivovaru dostala od zastupitelů zelenou

Litoměřice - Téměř 3 a půl milionu korun z rozpočtu města schválili litoměřičtí zastupitelé na rekonstrukci střechy jedné z budov litoměřického pivovaru. Podle vedení radnice je totiž v havarijním stavu a nelze tak čekat na případnou dotaci, kterou chce město na opravy získat od Ministerstva kultury.

FOTO: Rány a sirény doprovázely Den policie a IZS na náměstí

Litoměřice - Mírové náměstí v Litoměřicích bylo v pátek dopoledne zřejmě nejbezpečnějším místem regionu. Obsadili ho totiž policisté a členové dalších složek integrovaného záchranného systému. Konal se tam tradiční Den policie a IZS.

KRÁTKÉ ZPRÁVY 24.6.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Zprávy z Litoměřic, Počapel, Beřkovic, Vědomic, Roudnice nebo Úštěku.

U nástupišť na nádraží v Lovosicích přibudou výtahy

Lovosice - Cestující vlaky se příští rok budou muset potýkat s omezeními, která přinese plánovaná rekonstrukce lovosického nádraží. Odměnou jim ovšem budou moderní bezbariérová nástupiště i podchod pro pěší prodloužený až do Máchovy ulice v Novém Klapý.

Počasí slibuje horký konec týdne

Litoměřicko - Výstrahu před vysokými a velmi vysokými teplotami vydal Český hydrometeorologický ústav. Výrazně oteplit se má dnes na celém území Česka. Rtuť v teploměrech se podle předpovědí vyšplhá až k 36 stupňům Celsia.

Litoměřické zastupitele doplní Ivo Elman z ODS

Litoměřice - Ke svému poslednímu veřejnému jednání před letními prázdninami se už dnes odpoledne sejdou zastupitelé Litoměřic.

KRÁTKÉ ZPRÁVY 22.6.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Zprávy z Rovného, Břízy, Roudnice, Terezína a Lovečkovic.

Lovosické koupaliště zítra přivítá první návštěvníky

Lovosice – Po třech letech se zítra 23. června veřejnosti poprvé otevře venkovní koupaliště v Lovosicích.

Novou ředitelkou lovosické ZUŠ bude Petra Kaciánová

Lovosice – Lovosičtí radní na svém posledním jednání schválili novou ředitelku Základní umělecké školy Lovosice. Stane se jí Petra Kaciánová. Na pozici tak nahradí Jiřího Lhotského, který ZUŠ vedl už od školního roku 1994/1995.

Zastupitele měst čeká poslední veřejné jednání před prázdninami

Litoměřice, Lovosice – Litoměřičtí i lovosičtí zastupitelé se k veřejnému jednání opět sejdou ve stejném termínu, a to ve čtvrtek 23. června.

Porta Bohemica bude plout i mimo víkendy

Litoměřice – Pravidelná lodní doprava mezi Ústím a Litoměřicemi nabízí dechberoucí výhledy z paluby na údolí Brány Čech. Od středy 22. června bude loď Porta Bohemica navíc turisty vozit i mimo svátky a víkendy.

FOTO: Festival inspirovaný Afrikou Dun Dun návštěvníkům rozproudil krev

Litoměřice - Třetímu ročníku akce příliš nepřálo počasí. Přesto toho bylo k vidění hodně.

KRÁTKÉ ZPRÁVY 17.6.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Zprávy z Lovosic, Bílky, Žernosek nebo Úštěku.

FOTO: V protidrogovém vlaku návštěvníci prožívají příběh, ze kterého mrazí

Žalhostice – Rozjásaný bar, kde mladí popíjejí ve velkém. Bláznivá noční jízda autem a na jejím konci hned několik zmařených životů.

KRÁTKÉ ZPRÁVY 16.6.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Zprávy z Brňan, Velkých Žernosek nebo Roudnice nad Labem.

FOTO: 11. ročník akce Do života bez karambolů deváťáky opět poučil

Litoměřice - Preventivně bezpečnostní akce pro žáky 9. tříd základních škol s názvem Do života bez karambolů se včera v rámci kampaně Národní dny bez úrazů konala v areálu litoměřického výstaviště.

FOTOGALERIE: V soutěži ve vyprošťování byl Úštěk třetí

Litoměřice - Krajské kolo soutěže ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel se včera uskutečnilo v areálu výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích. Klání se zúčastnilo celkem sedm čtyřčlenných mužstev ze všech Územních odborů HZS Ústeckého kraje. Konalo se už počtrnácté.

Nová průmyslová zóna má nabídnout 3 600 míst

Lovosice - Záměr výstavby Průmyslové zóny II na východním okraji Lovosic přijel obyvatelům města v úterý představit sám investor. Děčínská firma Armex Oil chce začít stavět v květnu příštího roku. Ve čtyřech objektech, které mají vyrůst na poli naproti Preolu, by podle odhadů mohlo najít práci přes 3 600 lidí.

Územní plán Lovosic na ploše Z18 je neplatný, rozhodl soud

Lovosice - V soudním sporu uspěli odpůrci kamionového centra. Podstatnou úpravu územního plánu město mělo projednat s veřejností.

KRÁTKÉ ZPRÁVY 15.6.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Krátké zprávy z Litoměřic, Počeplic nebo Polep.

Stavbu D8 prověřil NKÚ: její cena roste

Lovosice, Řehlovice – Patnáctileté zpoždění, vedení trasy přes nestabilní území, pomalá sanace sesuvu, rostoucí cena nebo podcenění příprav stavby. To jsou jen některé z nedostatků, které konstatoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) po šetření stavby dálnice D8.

FOTO: Složky IZS na kanále cvičily záchranu z vodního válce

Roudnice n. L. – Roudnický kanál v úterý opět posloužil jednotkám IZS k výcviku na divoké vodě. Odpolední trénink byl tentokrát speciálně zaměřený na záchranu osob z vodního válce. Zúčastnili se ho hasiči z celého kraje, vybraní policisté, kteří již absolvovali základní kurz na vodě, a vodní záchranáři.

KRÁTKÉ ZPRÁVY 14.6.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Zprávy ze Štětí, Ústěku, Čížkovic, Roudnice či Lovosic.

VÍME PRVNÍ: Lovosické koupaliště je dokončené, zatím ale zůstane zavřené

Lovosice – Přestože bylo městské koupaliště v Lovosicích dokončené v avizovaném termínu, veřejnosti se areál u řeky Labe zatím neotevře. Práce jsou přitom hotové, už se jen uklízí. Podle mluvčí lovosické radnice Ivany Kocánkové nyní vedení města čeká na výsledky rozboru vody, jejíž vzorky mají na místě ještě ve středu odebrat hygienici, a hezčí počasí.

Otevření koupaliště ještě může pozdržet hygiena

Lovosice - Venkovní koupaliště v Lovosicích chce vedení města otevřít ve středu 15. června.

Lovosičtí se chystají prodat bývalou knihovnu i hudebku

Lovosice – Prodej dvou městských budov, bývalé hudebky v ulici Karla Maličkého a bývalé knihovny v Kostelní ulici, schválili lovosičtí radní.

FOTO: Zvídavé školáky prohlídka kostela zaujala

Litoměřice - Návštěvnicky stále oblíbenější Noci kostelů v pátek dopoledne v Litoměřicích tradičně předcházel Den kostelů, akce zaměřená na školáky a děti z mateřinek.

Průmyslovou zónu přijede do Lovosic představit investor

Lovosice – V areálu o rozloze zhruba 30 hektarů na východním okraji Lovosic chce děčínská firma Armex Oil postavit novou průmyslovou zónu.

Jednají o změně územního plánu

Lovosice – Ještě před rozhodnutím ústeckého krajského soudu ve věci územního plánu Lovosic se lovosický úřad pustil do projednávání jeho změny číslo 1.

FOTO: Bazény jsou napuštěné. Čekají jen na otevření

Lovosice - Schází dodělat jen několik drobností a městské koupaliště v Lovosicích může být po třech letech, kdy pouze chátralo, znovu otevřené veřejnosti. Ve čtvrtek to na místě potvrdil místostarosta Lovosic Vladimír Šuma.

FOTO: Pavilon B rozkvetl. Ordinace i čekárny prošly rekonstrukcí

Litoměřice - Pestrými barvami, moderním designem a hlavně větším komfortem pro pacienty i personál se nově pyšní několik ordinací a čekáren v prvním podlaží pavilonu B Městské nemocnice v Litoměřicích.

Ve sporu o Volvo rozhoduje krajský soud

Ústí n. L., Lovosice - V projednávání návrhu na zrušení územního plánu Lovosic včera pokračoval ústecký krajský soud.

Léto je za dveřmi. Zámky ožívají už teď

Libochovice, Ploskovice – V měsíci červnu zámky pod správou Národního památkového ústavu v regionu znovu rozšířily svou návštěvní dobu, veřejnosti jsou nyní otevřené do 17 hodin. Začátek letní sezony rovněž předznamenává množství akcí, které se na památkách uskuteční nebo už běží. Přinášíme přehled těch nejzajímavějších.

Kino Máj v červnu láká hlavně na Warcraft

Litoměřice – Očekávanou filmovou premiérou měsíce června bude nejen v litoměřickém kině Máj uvedení dobrodružného snímku Warcraft: První střet.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT