VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADEK PEŠOUT ING.

Radek Pešout Ing. / Litoměřický deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTOGALERIE: Jandovo muzeum v Budyni otevírá své brány

Budyně nad Ohří – S nadcházející turistickou sezonou otevře i Jandovo muzeum v Budyni nad Ohří, které doplňuje atraktivní vodní hrad.

FOTOGALERIE: Jarmila Kočová oslavila v Libochovicích 100 let

Libochovice – Kulaté narozeninové výročí oslavila Jarmila Kočová, která žije v libochovickém domově důchodců. Narodila se 20. března 1914, slaví 100. narozeniny.

V Žitenicích opraví silnice, pokračuje další rozvoj obce

Žitenice - Jeden nový rodinný dům za druhým a i v dalších letech by se trend neměl v Žitenicích změnit. Obec díky blízkosti Litoměřic si oblíbili lidé, kteří chtějí mít svůj dům, přitom být u města. „Rozvojových ploch máme hodně," řekla starostka Hana Pawlíková.

Terezín nakonec tendr na kanalizaci jen pozastavil

Terezín, Počaply - Nikoliv zrušit, ale jen pozastavit projekt vybudování kanalizace s čističkou odpadních vod v Počaplech se rozhodlo město Terezín.

Trávník 3. generace je hotov. ASK hřiště oficiálně přebírá

Lovosice  – Nové hřiště s trávníkem 3. generace je využíváno fotbalisty k tréninkům i zápasům několik týdnů, teprve v úterý ale došlo k oficiálnímu předání od zhotovitele městu.

Mají plány na kanalizaci, ale zaměří se na komunikace

Podsedice - V Podsedicích se za tři roky vizuálně moc toho nezměnilo, obecní pokladna je ale v plusu. Cílem podle starostky Veroniky Kulichové bylo obec připravit na investice v dalším období.

Ivan Trojan: V Lovosicích vyšetřuji vraždu ekologa

Lovosice /FOTOGALERIE/ - Kriminální seriál, detektivka. Dvanáct dílů. To jsou Vraždy v kruhu, chystaná novinka České televize, která vzniká v Lovosicích i Litoměřicích. A v těchto dnech probíhá natáčení.

V Libochovicích už nebude služebna policie

Libochovice - O dva nové policisty se má rozšířit tým sloužících mužů zákona v Libochovicích. Ty ale od podzimu už nebudou sídlem služebny. Nově se přemístí do sousedních Radovesic.

Vrátí se do ulic koše na psí exkrementy?

Litoměřice - Komise životního prostředí navrhuje opětovné zkušební umístění košů na psí exkrementy do litoměřických ulic.

Cyklisté mohou používat nové úseky. Další čekají na stavbu

Litoměřicko - Dokončení druhé etapy Labské stezky č. 2 ocení poprvé na jaře cyklisté, kteří se rozhodnout na kole pro projížďku od Libochovan přes Velké Žernoseky až do Litoměřic. Ústecký kraj totiž dokončuje tento úsek mezinárodní spojnice podél Labe.

Mšené rozvíjí i ostatní obce

Mšené-lázně - Mnohé malé obce, které jsou přidruženy či jsou přímo součástí většího sídla, si stěžují na zanedbávání ze strany obecního úřadu. Podle starosty Mšené-lázní obdobné názory panují i v obci.

Mšené-lázně připravují stavbu školky i revitalizaci údolí

Mšené-lázně - Oprava místních komunikací, výstavba školky či revitalizace Močidelského údolí a vytvoření nové klidové zóny navazující na lázně. To jsou letošní plány pro Mšené-lázně.

Bude další rozvoj Písečného ostrova? Zatím se vyčkává

Litoměřice - Slavoj Litoměřice požádal město o převod pozemků kolem koupaliště do svého vlastnictví. Litoměřická radnice ale se záměrem nesouhlasí kvůli budoucímu vybudování nového mostku na Písečný ostrov. Nakonec ale lokalita může být začleněna do aktivní záplavové zóny.

Stavební uzávěra kvůli velké vodě děsí Litoměřice i Terezín

Litoměřicko - Kompletní stavební uzávěra by mohla potkat velkou rozvojovou část Litoměřic, konkrétně Želetice. Podobně jsou na tom i ostatní obce spadající pod Povodí Ohře, třeba Počaply, České Kopisty, Terezín nebo Brozany nad Ohří.

Konec nové výstavby u řeky? Povodí řeší záplavová území

Litoměřice - Už ani jedna nová stavba. Žádný rodinný dům, administrativní budova či hala nevznikne v záplavové zóně, pokud vodoprávní úřad stanoví a odsouhlasí tzv. záplavová území. To se týká nejen malých obcí podél řeky, ale i litoměřických Želetic.

V oblasti Dobkoviček je zákaz vstupu do lesa

Dobkovičky - Do 6. května letošního roku je zákaz vstupu do lesa v okolí Dobkoviček. Rozhodl tak odbor životního prostředí lovosického městského úřadu na základě žádosti Lesů České republiky. Vydána byla veřejná vyhláška.

Film o dálnici Dál nic míří na sever Čech

Litoměřicko, Ústecko - Dokumentární film o dálnici D8 přes České středohoří s názvem Dál nic míří do některých „artových" kin na severu Čech.

Sběrný dvůr v Lovosicích zatím nebude

Lovosice - Stavební komplikace jsou příčinou pozastavených prací na lovosickém sběrném dvoře. Projekt město realizuje i díky dotaci.

Lukavec slavnostně otevřel zrekonstruovaný kulturní dům

Lukavec /FOTOGALERIE/ - Ženy v krojích, přítomní hasiči, zástupci místních spolků. Nechyběl ani kněz, který nové prostory přeměněné v kulturní dům posvětil.

Amatérští filmaři z Litoměřic mají Márinku

Litoměřice - Čtyřicet amatérských filmů se představilo na ústeckém festivalu Střekovská kamera. Zvítězil film Márinka tvůrců z Litoměřic.

Milešovský zámecký park čeká revitalizace

Milešov – Zámecký park v Milešově, který je v neutěšeném stavu, by se mohl dočkat kompletní revitalizace. Velemín nechal vypracovat projekt, ve kterém plánuje obnovit zeleň i sesunutou zámeckou zeď. Opravy se má dočkat i letní altán.

Obce chtějí turisty lákat na 3D modely hradů Středohoří

Lovosicko - Velemín s okolními obcemi se rozhodl více podporovat cestovní ruch, proto se stal před lety spoluzakladatelem občanského sdružení Hrady Českého středohoří.

Secesní radnice v Lovosicích je otevřena veřejnosti

Lovosice - Zhruba roční oprava více než sto let staré lovosické radnice je hotova. Po kolaudaci je objekt otevřen veřejnosti.

Březno, Dobkovičky čeká kanalizace. Kletečnou a Boreč nový vodovod

Milešov - Dobudovat kanalizaci, čističky odpadních vod a nový vodovod v obcích okolo Velemína plánuje starosta Jiří Skalický. „Máme projektové dokumentace na vodohospodářské projekty," potvrdil.

Velemín má hodně plánů. Co všechno zrealizuje?

Velemín - Hodně plánů pro letošní rok i na další období. Tak vypadá investiční apetit Velemína, který spravuje několik malých samostatných obcí.

Litoměřice chtějí v pivovaru zase vařit pivo

Litoměřice - Získat evropskou dotaci na kompletní rekonstrukci rozlehlého areálu bývalého pivovaru Kalich plánuje litoměřická radnice. Ta veřejnosti představila studii projektu, který počítá s výstavbou malého pivovaru. Doplnit ho má hotel, restaurace, společenské sály, muzeum piva či pivní lázně.

V Litoměřicích rozdělovali dotace do kultury

Litoměřice - Ve schváleném rozpočtu města Litoměřice na rok 2014 je vyčleněna částka 500 000 korun na činnost pěveckých sborů, hudebních a divadelních souborů a dalších subjektů působících v oblasti kultury.

FOTOGALERIE: Masopust na litoměřickém náměstí

Litoměřice – Zvěřinové speciality, cukrovinky nebo trdelník. To byla jen část z mnoha pochutin na litoměřickém masopustu. Letos proběhl již třetí ročník.

Bude v gotickém hradu vinárna?

Litoměřice - Hradní vinárna v gotickém hradu v centru Litoměřic má zavřeno. Dosavadní nájemce František Kopecký se rozhodl v tomto prostoru neprovozovat restauraci s vinárnou. Město hledá nového nájemce.

Přes Litoměřicko se mohou za 20 let prohánět rychlovlaky

Litoměřicko - Rychlovlaky přes Litoměřicko by se mohly stát realitou po roce 2030. A přestože se to zdá jako pohádka, v minulých dnech se o komfortnějším cestování mezi evropskými městy bavili starostové z regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT