VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADEK PEŠOUT ING.

Radek Pešout Ing. / Litoměřický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTOGALERIE: Jandovo muzeum v Budyni otevírá své brány

Budyně nad Ohří – S nadcházející turistickou sezonou otevře i Jandovo muzeum v Budyni nad Ohří, které doplňuje atraktivní vodní hrad.

FOTOGALERIE: Jarmila Kočová oslavila v Libochovicích 100 let

Libochovice – Kulaté narozeninové výročí oslavila Jarmila Kočová, která žije v libochovickém domově důchodců. Narodila se 20. března 1914, slaví 100. narozeniny.

V Žitenicích opraví silnice, pokračuje další rozvoj obce

Žitenice - Jeden nový rodinný dům za druhým a i v dalších letech by se trend neměl v Žitenicích změnit. Obec díky blízkosti Litoměřic si oblíbili lidé, kteří chtějí mít svůj dům, přitom být u města. „Rozvojových ploch máme hodně," řekla starostka Hana Pawlíková.

Terezín nakonec tendr na kanalizaci jen pozastavil

Terezín, Počaply - Nikoliv zrušit, ale jen pozastavit projekt vybudování kanalizace s čističkou odpadních vod v Počaplech se rozhodlo město Terezín.

Trávník 3. generace je hotov. ASK hřiště oficiálně přebírá

Lovosice  – Nové hřiště s trávníkem 3. generace je využíváno fotbalisty k tréninkům i zápasům několik týdnů, teprve v úterý ale došlo k oficiálnímu předání od zhotovitele městu.

Mají plány na kanalizaci, ale zaměří se na komunikace

Podsedice - V Podsedicích se za tři roky vizuálně moc toho nezměnilo, obecní pokladna je ale v plusu. Cílem podle starostky Veroniky Kulichové bylo obec připravit na investice v dalším období.

Ivan Trojan: V Lovosicích vyšetřuji vraždu ekologa

Lovosice /FOTOGALERIE/ - Kriminální seriál, detektivka. Dvanáct dílů. To jsou Vraždy v kruhu, chystaná novinka České televize, která vzniká v Lovosicích i Litoměřicích. A v těchto dnech probíhá natáčení.

V Libochovicích už nebude služebna policie

Libochovice - O dva nové policisty se má rozšířit tým sloužících mužů zákona v Libochovicích. Ty ale od podzimu už nebudou sídlem služebny. Nově se přemístí do sousedních Radovesic.

Vrátí se do ulic koše na psí exkrementy?

Litoměřice - Komise životního prostředí navrhuje opětovné zkušební umístění košů na psí exkrementy do litoměřických ulic.

Cyklisté mohou používat nové úseky. Další čekají na stavbu

Litoměřicko - Dokončení druhé etapy Labské stezky č. 2 ocení poprvé na jaře cyklisté, kteří se rozhodnout na kole pro projížďku od Libochovan přes Velké Žernoseky až do Litoměřic. Ústecký kraj totiž dokončuje tento úsek mezinárodní spojnice podél Labe.

Mšené rozvíjí i ostatní obce

Mšené-lázně - Mnohé malé obce, které jsou přidruženy či jsou přímo součástí většího sídla, si stěžují na zanedbávání ze strany obecního úřadu. Podle starosty Mšené-lázní obdobné názory panují i v obci.

Mšené-lázně živí Lázně. Obci přináší blahobyt

Mšené-lázně - Významným zaměstnavatelem a turistickým lákadlem pro Mšené-lázně jsou stejnojmenné lázně. „Bylo období, kdy vztah mezi obcí a lázněmi nebyl ideální. Zlepšilo se to," konstatoval starosta Josef Bíža. Nyní obec chce společně s lázněmi opravit parkoviště i stromovou alej.

Mšené-lázně připravují stavbu školky i revitalizaci údolí

Mšené-lázně - Oprava místních komunikací, výstavba školky či revitalizace Močidelského údolí a vytvoření nové klidové zóny navazující na lázně. To jsou letošní plány pro Mšené-lázně.

Bude další rozvoj Písečného ostrova? Zatím se vyčkává

Litoměřice - Slavoj Litoměřice požádal město o převod pozemků kolem koupaliště do svého vlastnictví. Litoměřická radnice ale se záměrem nesouhlasí kvůli budoucímu vybudování nového mostku na Písečný ostrov. Nakonec ale lokalita může být začleněna do aktivní záplavové zóny.

Stavební uzávěra kvůli velké vodě děsí Litoměřice i Terezín

Litoměřicko - Kompletní stavební uzávěra by mohla potkat velkou rozvojovou část Litoměřic, konkrétně Želetice. Podobně jsou na tom i ostatní obce spadající pod Povodí Ohře, třeba Počaply, České Kopisty, Terezín nebo Brozany nad Ohří.

Konec nové výstavby u řeky? Povodí řeší záplavová území

Litoměřice - Už ani jedna nová stavba. Žádný rodinný dům, administrativní budova či hala nevznikne v záplavové zóně, pokud vodoprávní úřad stanoví a odsouhlasí tzv. záplavová území. To se týká nejen malých obcí podél řeky, ale i litoměřických Želetic.

V oblasti Dobkoviček je zákaz vstupu do lesa

Dobkovičky - Do 6. května letošního roku je zákaz vstupu do lesa v okolí Dobkoviček. Rozhodl tak odbor životního prostředí lovosického městského úřadu na základě žádosti Lesů České republiky. Vydána byla veřejná vyhláška.

Film o dálnici Dál nic míří na sever Čech

Litoměřicko, Ústecko - Dokumentární film o dálnici D8 přes České středohoří s názvem Dál nic míří do některých „artových" kin na severu Čech.

Sběrný dvůr v Lovosicích zatím nebude

Lovosice - Stavební komplikace jsou příčinou pozastavených prací na lovosickém sběrném dvoře. Projekt město realizuje i díky dotaci.

Lukavec slavnostně otevřel zrekonstruovaný kulturní dům

Lukavec /FOTOGALERIE/ - Ženy v krojích, přítomní hasiči, zástupci místních spolků. Nechyběl ani kněz, který nové prostory přeměněné v kulturní dům posvětil.

Amatérští filmaři z Litoměřic mají Márinku

Litoměřice - Čtyřicet amatérských filmů se představilo na ústeckém festivalu Střekovská kamera. Zvítězil film Márinka tvůrců z Litoměřic.

Milešovský zámecký park čeká revitalizace

Milešov – Zámecký park v Milešově, který je v neutěšeném stavu, by se mohl dočkat kompletní revitalizace. Velemín nechal vypracovat projekt, ve kterém plánuje obnovit zeleň i sesunutou zámeckou zeď. Opravy se má dočkat i letní altán.

Obce chtějí turisty lákat na 3D modely hradů Středohoří

Lovosicko - Velemín s okolními obcemi se rozhodl více podporovat cestovní ruch, proto se stal před lety spoluzakladatelem občanského sdružení Hrady Českého středohoří.

Secesní radnice v Lovosicích je otevřena veřejnosti

Lovosice - Zhruba roční oprava více než sto let staré lovosické radnice je hotova. Po kolaudaci je objekt otevřen veřejnosti.

Březno, Dobkovičky čeká kanalizace. Kletečnou a Boreč nový vodovod

Milešov - Dobudovat kanalizaci, čističky odpadních vod a nový vodovod v obcích okolo Velemína plánuje starosta Jiří Skalický. „Máme projektové dokumentace na vodohospodářské projekty," potvrdil.

Velemín má hodně plánů. Co všechno zrealizuje?

Velemín - Hodně plánů pro letošní rok i na další období. Tak vypadá investiční apetit Velemína, který spravuje několik malých samostatných obcí.

Litoměřice chtějí v pivovaru zase vařit pivo

Litoměřice - Získat evropskou dotaci na kompletní rekonstrukci rozlehlého areálu bývalého pivovaru Kalich plánuje litoměřická radnice. Ta veřejnosti představila studii projektu, který počítá s výstavbou malého pivovaru. Doplnit ho má hotel, restaurace, společenské sály, muzeum piva či pivní lázně.

V Litoměřicích rozdělovali dotace do kultury

Litoměřice - Ve schváleném rozpočtu města Litoměřice na rok 2014 je vyčleněna částka 500 000 korun na činnost pěveckých sborů, hudebních a divadelních souborů a dalších subjektů působících v oblasti kultury.

FOTOGALERIE: Masopust na litoměřickém náměstí

Litoměřice – Zvěřinové speciality, cukrovinky nebo trdelník. To byla jen část z mnoha pochutin na litoměřickém masopustu. Letos proběhl již třetí ročník.

Bude v gotickém hradu vinárna?

Litoměřice - Hradní vinárna v gotickém hradu v centru Litoměřic má zavřeno. Dosavadní nájemce František Kopecký se rozhodl v tomto prostoru neprovozovat restauraci s vinárnou. Město hledá nového nájemce.

Přes Litoměřicko se mohou za 20 let prohánět rychlovlaky

Litoměřicko - Rychlovlaky přes Litoměřicko by se mohly stát realitou po roce 2030. A přestože se to zdá jako pohádka, v minulých dnech se o komfortnějším cestování mezi evropskými městy bavili starostové z regionu.

Odpůrci kamionového centra v Lovosicíc slaví úspěch

Lovosice – Lovosická radnice je v šoku, odpůrci kamionového centra Volvo Truck Czech v Novém Klapý se radují. Tak vypadá aktuální situace okolo vleklého sporu o umístění kamionového centra na rozmezí průmyslové zóny a rodinných domů.

Investice v Libochovanech? Obchod

Libochovany - Aby Libochovany a Řepnice byly napojeny na kanalizaci, to si budou muset lidé v obci ještě počkat. Brzy se ale dočkají první prodejny potravin, neboť obec zakoupila dům, do kterého možná zamíří obchodní řetězec.

Bílé stráně v Litoměřicích: Budou tam nové domy?

Litoměřice - V litoměřické lokalitě pod Bílou strání chce vlastník pozemků Bohuslav Zíma z Lovosic přeměnit nezastavěnou plochu na stavební parcely. Kromě toho, že oblast je pod přísnou ochranou Správy CHKO České středohoří, s výstavbou nesouhlasí Komise územního rozvoje na litoměřické radnici.

Třebenice budou zateplovat školku či revitalizovat zeleň

Třebenice –  Několik projektů počítajících s dotací, to si pro letošní rok připravila třebenická radnice. „Podali jsme žádosti o dotace. Tou nejdůležitější pro letošní rok je získání dotace na rekonstrukci městského úřadu. To je za 39 milionů korun," uvedla starostka Martina Patrovská.

FOTOGALERIE: Do kin míří film o D8. Ukazuje 6 let stavby

Lovosicko - O nedostavěné a problémové dálnici D8 vznikl celovečerní dokumentární film Dál nic. Natočil ho jako absolventský film FAMU režisér Ivo Bystřičan. Snímek nyní míří do artových kin a klubů, promítán bude i v Litoměřicích.

Třebenická škola má nového ředitele

Třebenice - Třebenická základní a mateřská škola má od ledna nového ředitele. Funkce se ujal Stanislav Novák, který na škole už působil jako pedagog. „Prostředí školy dobře zná," uvedla třebenická starostka Martina Patrovská.

Litoměřice hledají dopravce MHD. Kdy ho najdou, neví

Litoměřice - Před rokem litoměřická radnice vypsala veřejnou zakázku na dopravce městské hromadné dopravy. Jenže ani po roce není vítěz. Pro cestující se nic nemění, po městě stále jezdí autobusy Bus Line.

Lovosice chystají tendr na provozovatele autobusu MHD

Lovosice - Zdá se to brzy, ale už nyní chystá lovosická radnice podklady k vypsání nového tendru pro provozovatele městské autobusové linky. Stávajícímu dopravci Bus Line smlouva vyprší v červenci 2015.

Poplze a Dubany se kanalizace asi nedočkají

Libochovice – Plán jak získat peníze na dobudování kanalizační sítě v Libochovicích se hroutí. Město pro Poplze a Dubany počítalo s dotací, jenže neumí splnit podmínky. Zaměří se proto na jiné projekty, jako třeba na rekonstrukce a dobudování ulic.

Bude uliční spojka pro auta uzavřena? Rozhodnou experti

Lovosice - Jedna velká zóna pro chodce a bez aut. To je představa lovosických radních o prostoru mezi Václavským náměstím a parkem, které město revitalizuje. Mohla by tak zmizet průjezdná spojka od ulice Osvoboditelů k Zámecké.

AKTUALIZOVÁNO

Z jedné obce vznikly dvoje Třebívlice, kvůli značce

Třebívlice  – Paradox na silnici I/15. Část obyvatel, kteří mají domy u hlavní silnice Lovosice – Most, si vyžádala instalování dopravních značek označujících začátek a konec obce. Jenže Ústecký kraj „problém" vyřešil tak na půl. Nad nastalou situací se podivuje i starosta Třebívlic Josef Seifert.

Přepadení pošty, vandalismus: Budou v Ploskovicích kamery?

Ploskovice - Malá obec s čtyřmi sty obyvateli a zámkem jako turistickým lákadlem, přitom s velkým problémem. A to vandalismem a kriminalitou.

Jan Landa bude náměstkem ministra Brabce

Lovosice - Jan Landa brzy změní působiště. Z pozice tajemníka lovosického městského úřadu míří na ministerstvo životního prostředí. Stane se jedním z pěti náměstků Richarda Brabce.

Změna. Stop roudnickému obchvatu. Nejméně na 3 roky

Roudnice nad Labem - Roudnický obchvat dostavěn nebude, minimálně ne v následujících třech letech. Na poslední chvíli do startu výstavby zasáhly církevní restituce.

Nechtěný kovošrot v Prosmykách skončil

Prosmyky - Kritizované šrotiště firmy Šrot Wetzel v Prosmykách u Lovosic skončilo, firma se podle informací Deníku vrátila zpět do Německa. V roce 2008 přitom svým záměrem vyprovokovala okolní obce, které proti působení firmy protestovaly.

V Třebívlicích plánují nové domy, zainvestují do sítí

Třebívlice - Rozšířit obec o zhruba dvacet nových domů plánují v příštích letech v Třebívlicích. Opravovat ale chtějí třeba i hasičkou zbrojnici.

AKTUALIZOVÁNO

Postaví Žalhostice vlastní domov pro seniory?

Žalhostice - Je to smělý plán, který by se v nadcházejících letech mohl uskutečnit. V Žalhosticích by mohl stát zcela nový dům určený pro seniory.

Kraj má v plánu uzavřít i Domov důchodců v Milešově

Milešov – Domov důchodců v Milešově do několika let skončí, počítá s tím Strategie rozvoje sociálních služeb Ústeckého kraje. Ta řeší i čtrnáct příspěvkových organizací kraje, z nichž některé ukončí svoji činnost. Jak Deník zjistil, v seznamu je i milešovský zámek.

V Žalhosticích zlepší bezpečnost chodců

Žalhostice - Investovat do bezpečnosti chodců plánují v letošním roce v Žalhosticích. K novým opatřením vedení obce vyburcovala nehoda ze začátku ledna, při které auto srazilo školačku na silnici před žalhostickou základní školou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT