VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLA JIŘIČOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Litoměřicích zřejmě někdo střílí vzduchovkou na kočky

Litoměřice – Potulné kočky, o které se stará Veronika Šlajerová se svou matkou v ulici Alfonse Muchy v Litoměřicích, ohrožuje neznámý střelec. „Byla jsem jako vždy krmit kočky večer venku. Jeden z kocourů ke mně přiběhl a z hlavy mu tekl proud krve," popsala Šlajerová.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: Josefínské slavnosti od příprav po odpolední a večerní bitvu

Terezín - Prohlédněte si bohatou fotogalerii ze sobotních Josefínských slavností v Terezíně. Zahrnuje snímky z příprav, odpolední bitvy i atraktivní večerní bitvy. V neděli se vojáci přesunují do Lovosic, kde se odpoledne uskuteční rekonstrukce části Bitvy u Lovosic.

Zda bude pěší zóna trvale, není rozhodnuto

Litoměřice – Testování pěší zóny v jižní části litoměřického Mírového náměstí včera skončilo. Dnes se tam vrátila auta. Pěší zóna byla zřízena v rámci týdne mobility na zkoušku.

Cyklostezku opraví, ale není jasné kdy

Litoměřice - Cyklostezka, která v Litoměřicích lemuje Labe, je v dezolátním stavu, upozorňují na to obyvatelé města.

FOTOGALERIE: Žernoseckému vinobraní počasí přálo, návštěvnost byla vysoká

Velké Žernoseky – Největší kulturní akce obce probíhala v pátek a v sobotu ve Velkých Žernosekách.

Na litoměřickém náměstí vznikla nová pěší zóna

Litoměřice – V pěší zónu se v sobotu proměnila část litoměřického Mírového náměstí. Jižní strana „rynku" je tak neprůjezdná.

Na zámku ve Vrbičanech oslaví med a medovinu

Vrbičany - Zatímco se tento měsíc ve většině vinařských oblastí konají vinobraní, Vrbičany přišly s vlastní nevšední akcí. Nazvali ji Medovinobraní.

Piano je znovu na Mírovém náměstí v Litoměřicích

Litoměřice - Po několika měsících budou mít Litoměřičané opět na co hrát. V loňském roce měli příznivci hudby možnost brnkat na piano, které bylo volně přístupné na Mírovém náměstí, jeho stav ale nebyl ideální, proto bylo odvezeno.

FOTO: Pohárová pohádka má pokračování, Litoměřicko vyřadilo i Baník

Litoměřice – Že je čtvrté kolo MOL Cupu nereálné? To ano, ale překvapivě pro Baník! Lídr druholigové soutěže totiž padl na hřišti FK Litoměřicko 2:1. Domácí tak po prvoligové Příbrami (3:1) vyřadili dalšího soupeře zvučného jména.

Knihovna K. H. Máchy v Litoměřicích oslaví 70 let

Litoměřice – Litoměřická knihovna Karla Hynka Máchy oslaví na začátku října 70 let od svého vzniku.

Fotbalový svátek v Litoměřicích. Přijíždí Baník Ostrava, policie má manévry

Litoměřice – Ve středu se na litoměřickém fotbalovém stadionu od 16 hodin odehraje zápas, který je mezi lidmi často skloňován již několik týdnů.

KRÁTKÉ ZPRÁVY 20.9.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Zprávy ze Štětí, Třebenic, Litoměřic nebo Lovosic.

Proč musí opravit I/30 teď? Prý by nevydržela přes zimu

Litochovice – Kolony na trase mezi Lovosicemi a Ústím jsou denním chlebem řidičů. Na hladký průjezd si ještě nějakou dobu počkají, opravy povrchu silnice u Prackovic mají trvat až do 4. října, další budou následovat.

Na lodi Cargo Gallery je program až do konce září

Litoměřice - Loď Cargo Gallery, která již několik měsíců kotví v Litoměřicích připravila pro návštěvníky bohatý program i na konec září.

Byt v garáži budoval Zdeněk H. pro sebe

Mlékojedy - Český rozhlas získal rozhovor s matkou odsouzeného Zdeňka H., která popírá, že by se její syn dopustil trestného činu, podle ní šlo o pouhý nerozum.

Na Ústí? Na Teplice? Kolony!

Litochovice, Teplicko – Nepochopení a absolutní naštvání. Takové jsou pocity řidičů v kolonách na silnici I/30 mezi Lovosicemi a Ústím n. L. Pokusili jsme se získat názor na opravy u několika z nich. Vyjádření byla nepublikovatelná.

Rekonstrukce elektřiny studentům „peďáku" prodloužila prázdniny

Litoměřice - Na Střední škole pedagogické, hotelnictví a služeb probíhá celková rekonstrukce elektřiny v budově v Komenského ulici. Díky tomu si žáci školy prodloužili prázdniny. Do školy nastoupili teprve v pondělí.

Občany Dobkoviček trápila voda ve sklepech

Dobkovičky – Obyvatelé Dobkoviček v poslední době trápil únik vody pravděpodobně ze starého vodovodního řadu, který způsoboval podmáčení zahrad a vytopení sklepů.

Filmový festival Litoměřice pokračuje

Litoměřice – Od pátku probíhá na několika místech v Litoměřicích filmový festival, jehož tématem je tanec a sport ve filmu.

KRÁTKÉ ZPRÁVY 2.9.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Zprávy z Hrdel, Velemína, Litoměřic, Roudnice n.L., Štětí či Travčic.

FOTO: Příběh z francouzského dvora nabídli v Ploskovicích

Ploskovice - V ploskovickém zámku ožil v sobotu během hradozámecké noci příběh tří mušketýrů. Kostýmované prohlídky zaměřené na příběh z francouzského dvora přilákaly na hrad spoustu návštěvníků.

V Žitenicích byli k vidění holubi, králíci, slepice, ptactvo, ale i kozy

Žitenice - V sobotu proběhla v Žitenicích výstava drobného zvířectva. K vidění byli holubi, králíci, slepice, kozy, morčata i exotické ptactvo.

Do Litoměřic jezdí nejvíce Němci, Poláci a Američané

Litoměřice - Turistická sezona v Litoměřicích byla v letošním roce poměrně silná. Informačním centrem prošlo v období od 1. května do 23. srpna přibližně 24580 turistů. Téměř 80 % z nich tvořili turisté z České republiky.

Hradozámecká noc otevře Házmburk, Ploskovice, Libochovice a Vrbičany

Litoměřicko, Podřipsko - V sobotu 27. srpna bude na hradech a zámcích po celé České republice připraven zvláštní program v rámci Hradozámecké noci.

Kontejnery pod zemí chtějí 
i Lovosice

Lovosice – Město Lovosice bude žádat o dotaci na vybudování podzemních kontejnerů na odpady. Rada města již schválila firmu, která zpracuje projekt a žádost o poskytnutí podpory. Město plánuje zbudovat celkem 8 podzemních kontejnerových stání po celém městě.

V neděli bude loď Cargo gallery pro děti a rodiče

Litoměřice - Ani v příštím týdnu nepřijdou návštěvníci Cargo Gallery zkrátka. Na lodi je opět připraven bohatý program. Ve čtvrtek 25. srpna navštíví palubu lodi modelky z projektu Suicide Angels.

Opakovaný Ortel pod Řípem nebude

Krabčice – Začátkem letošního roku se mezi občany zvedla vlna nevole kvůli vystoupení kontroverzní kapely Ortel na Řipské pouti. Stovky lidí podepisovaly petici proti uskutečnění koncertu zmiňované kapely.

Poplatky OSA vzrostou. Je to nehoráznost, míní hospodští

Litoměřice – Ochranný svaz autorský navýší od příštího roku poplatky za reprodukovanou hudbu až o desítky procent. Novela se dotkne kaváren, restaurací, hostinců, ale i obcí.

Loď Cargo Gallery má opět bohatý program-

Litoměřice Loď Cargo Gallery se v neděli v půl čtvrté odpoledne otevře dětem. Divadlo Krabice Teplice totiž přijede zahrát pohádku O nejasné princezně. Paluba lodi bude stejně jako každou neděli otevřena pro velké i malé návštěvníky zcela zdarma.

VIZUALIZACE: Jak by mohla vypadat pěší zóna na Mírovém náměstí

Litoměřice – Před několika dny jsme vás informovali o záměru radnice zřídit na Mírovém náměstí zkušební pěší zónu. Ta by měla vzniknout v týdnu od 24. do 30. září. Pokud by se ukázalo, že je tento nápad veřejností kladně přijímán, došlo by k jejímu zřízení natrvalo. Nyní vám přinášíme konkrétní podobu náměstí ve zkušebním týdnu.

Tradiční pouť proběhne v Libochovicích

Libochovice – O víkendu pořádá město Libochovice tradiční Libochovickou svatovavřineckou pouť.

Tip Deníku na výlet: znovuobnovená Švestková dráha

Litoměřice – První vlak na Švestkovou dráhu vyjel již na konci 19. století. Pravidelný denní provoz byl zahájen 19. prosince 1898 a trval až do 8. prosince 2007.

Lovosický Žafest startuje již v pátek

Lovosice - Začátek Lovosického Žafestu je již na spadnutí. Pomyslné festivalové brány se návštěvníkům otevřou již v pátek v lovosickém lesoparku Osmička. Lovosice budou multikulturní festival hostit již po jedenácté.

Kotelny v Lovosicích dosloužily

Lovosice - V současné době probíhá na různých místech Lovosic likvidace nevyužívaných plynových kotlů. Kotle jsou odstraňovány z kotelen po celém městě. Jedná se celkem o 16 objektů. Některé budovy, které již město neplánuje dále využívat, by mohly být nabídnuty k prodeji.

Mírové náměstí: Litoměřičané jsou spíše pro pěší zónu

Litoměřice - Ve dnech 24. až 30. září 2016 bude na Mírovém náměstí v Litoměřicích na zkoušku zřízena pěší zóna. Občané i turisté tak budou mít celý týden možnost si vyzkoušet, jak by taková pěší zóna mohla v budoucnu vypadat.

Strážník Rotbauer vyměnil Třebenice za Terezín

Třebenice, Terezín - Strážník městské policie Tomáš Rotbauer změnil působiště. Po jedenácti letech v Třebenicích se přesunul do Terezína.

V Bohušovicích nad Ohří opravují kostel

Bohušovice nad Ohří - K opravě kostela svatého Prokopa a Mikuláše v současné době dochází v Bohušovicích nad Ohří.

Novodobá sanitka pomáhá potřebným i v Litoměřicích

Litoměřice - I v Litoměřicích již několik let funguje Novodobá sanitka. Jedná se o soukromou přepravu lidí, kteří nemají nárok na sanitní zdravotnickou přepravu a zároveň nejsou schopni se samostatně kamkoli dopravit.

Loď Cargo Galllery žije i tento týden

Litoměřice - I v tomto týdnu je na lodi Cargo Gallery připraven zajímavý program pro všechny věkové kategorie.

Policie odchytila uprchlého koně

Litoměřice – V minulém týdnu prováděla hlídka městské policie v Litoměřicích odchyt koně. Ten uprchl z ohrady a volně se pohyboval po silnici směrem na Hlinnou.

FOTO: Další kolony čekejte na silnici z Litoměřic do Trnovan

Litoměřice – Po otevření uzavření Tyršova mostu v minulém roce se doprava v Litoměřicích znovu zkomplikuje. Tentokrát půjde o znesnadněný průjezd ulicí Českolipská směrem na Trnovany a Úštěk.

Dálnice ujela o 40 metrů

Litochovice – V červnu roku 2013 jsme vás na stránkách Deníku informovali o sesuvu půdy, který zdevastoval dvě stě metrů rozestavěné dálnice D8 i blízkou železniční trať.

Centrum Litoměřic patří pivu

Litoměřice – Již sedmý ročník Pivních slavností se uskuteční v sobotu 6. července na Mírovém náměstí v Litoměřicích.

Lovosický Žafest bude již příští týden

Lovosice - V lesoparku Osmička ožije příští pátek již 11. ročník multikulturního festivalu Žafest. Probíhat bude až do nedělního rána.

Kinematograf promítá ve Štětí

Štětí - Kinematograf bratří Čadíků po čtyřech dnech opustil Lovosice a přemístil se do nedalekého Štětí. I zde po dobu čtyř večerů probíhá večerní promítání vybraných českých filmů.

ANKETA: Z části náměstí bude pěší zóna. Bez aut. Na zkoušku

Litoměřice - Ve dnech 24. až 30. září 2016 bude na Mírovém náměstí v Litoměřicích na zkoušku zřízena pěší zóna. Občané i turisté tak budou mít celý týden možnost si vyzkoušet, jak by taková pěší zóna mohla v budoucnu vypadat.

FOTO: Postavili maketu původního Házmburku

Klapý – Na zřícenině hradu Házmburk představili 3D model hradu v původní podobě. Umístěný je v Bílé věži. S nápadem model zhotovit přišla kastelánka hradu Miriam Němcová a kastelán libochovického zámku Ladislav Pešek.

FOTO: Blahopřání si stoletá dáma 
z Velemína četla bez použití brýlí

Velemín – V sobotu 30. července oslavila obyvatelka Velemína Emilie Přechová 100. narozeniny. Její životní jubileum s ní přijeli oslavit nejbližší příbuzní.

Novela má zabránit obchodu nelegálním množírnám psů

Litoměřice - Před několika dny schválila vláda novelu veterinárního zákona. Nově by měla být povinná registrace útulků pro opuštěná zvířata a také registrace chovů s více než pěti fenami.

KRÁTKÉ ZPRÁVY 28.7.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoěmřicko, Podřipsko - Zprávy z Úštěku, Hlinné nebo Litoměřic.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT