VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLA JIŘIČOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vánoční trhy začínají dostávat reálnou podobu

Litoměřice - Tradiční vánoční trhy proběhnou i v letošním roce na Mírovém náměstí. Jak jsme vás již informovali, v letošním roce nebude jejich součástí kluziště, o to nabitější by ale měl být jejich program.

„Skočil bych znovu,“ říká policista, který zachránil tonoucího z Labe

Litoměřice – Praporčík Richard Hercík se minulý týden stal přes noc hrdinou. V noci na čtvrtek zachránil z řeky Labe tonoucího sebevraha, a to s nasazením vlastního života. Při našem osobním setkání jsem zjistila, že je to velmi skromný člověk, který chce dobře dělat svoji práci a heslo policie „pomáhat a chránit" bere opravdu vážně.

Noc venku dala lidem nahlédnout do života lidí bez domova

Litoměřice – Ve čtvrtek večer se část Jiráskových sadů vedle Červeného kostela změnila v noclehárnu pod širým nebem. Podpořit lidi bez domova a vyzkoušet si jejich život přišly v rámci akce Noc venku desítky lidí.

Diakonie pořádá 22. aukci

Litoměřice - Již po dvaadvacáté proběhne Společenský večer Diakonie ČCE v Litoměřicích. V letošním roce se uskuteční již dnes, v pátek 25. listopadu od osmnácti hodin v sále litoměřického hradu na Tyršově náměstí.

Propad vozovky zkomplikoval dopravu v ulici Na Valech

Litoměřice – Během pátečních nočních hodin došlo v litoměřické ulici Pražská k havárii vodovodního řadu. Následkem toho se ve spodní části ulice propadla vozovka.

V Terezíně otevřeli další muzeum. Tentokrát nostalgie

Terezín - Muzeum nostalgie slavnostně zahájilo v sobotu ráno svůj provoz. Jeho zakladatel Miloš Vrbka pracoval na jeho současné podobě, spolu se dvěma dalšími lidmi, celé tři měsíce.

Připomenou odkaz 17. listopadu

Litoměřicko - I když je 17. listopad významným dnem v českých dějinách, na Litoměřicku mu mnoho pozornosti věnováno není.

Česko bude zpívat koledy i v letošním roce. Zapojte se!

Litoměřice – Projekt Česko zpívá koledy se vrací i v letošním roce, a to již pošesté. Celorepubliková akce tradičně probíhá na stovkách míst.

K nebezpečnému propadlému kanálu se nikdo nehlásí

Litoměřice – Poměrně nebezpečným místem pro řidiče se v uplynulých dnech stala oblast před nákladovým nádražím v litoměřické Nádražní ulici.

Co na Litoměřicku láká? Zámky a hrady. Navštívilo je 87 tisíc lidí

Litoměřicko - Letošní sezóna na hradech a zámcích na Litoměřicku byla jednoznačně úspěšnější než ta loňská. Na hradě Házmburk návštěvnost stoupla oproti minulému roku o čtyři tisíce lidí. Zatímco v minulém roce návštěvnost dosahovala k 28 000 návštěvníků, letos překročila 32 000.

Žákům devátých tříd se budou prezentovat školy

Litoměřice - Žáci devátých tříd základních škol dostanou jíž posedmnácté možnost vybrat si střední školu pro své následné studium na výstavě Škola 2016 v Litoměřicích. Akce se uskuteční ve středu 16. listopadu v domě kultury. Výstava bude zahájena v devět hodin ráno a potrvá až do šesti hodin.

Opakované přelety stíhaček nad Litoměřickem vylekaly

Litoměřice - Během pondělí, úterý a středy byly nad Litoměřicemi vidět nízké přelety českých stíhaček L-159 ALCA.

Rotbauer připravuje další knihu a žádá čtenáře o spolupráci

Terezín – Strážník městské policie v Terezíně Tomáš Rotbauer se rozhodl napsat další knihu.

Severočeská galerie pořádá fotografický workshop

Litoměřice - Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích pořádá v rámci výstavy Přesahy fotografie fotografickou dílnu Andere Seite Studia : FOTOGRAM Úvod do práce v temné komoře.

KRÁTKÉ ZPRÁVY 2.11.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoěmřicko, Podřipsko - Nová výstava, Svatomartinské víno nebo hasiči u Radobýlu. Více v krátkých zprávách.

Zničená kanalizace, voda v domech. Prackovice trápí D8

Prackovice – Již šest let se vedení Prackovic snaží řešit problém s vodou, který vznikl po započetí stavby dálnice D8. Oblast okolo Prackovic je protkaná sítí spodních vod, která dříve nepředstavovala velký problém.

Král středohoří se blíží ke svému konci, čeká ho poslední závod

Litoměřicko - Multisportovní seriál závodů pro veřejnost vyvrcholí na konci listopadu. Účastníky již čeká jen závěrečný závod, kterým je výběh na Lovoš.

KRÁTKÉ ZPRÁVY 1.11.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Zprávy z Litoměřic, Roudnice, Lovosic, Třebenic, Úštěku nebo Větruše.

V regionu přibylo myslivců

Litoměřice – Myslivecké zkoušky k získání kvalifikace pro výkon funkce mysliveckého hospodáře proběhly ve čtvrtek v litoměřickém hotelu Labe. Zúčastnilo se celkem 6 kandidátů, kteří byli zkoušeni ze 4 předmětů.

Knihovna K. H. Máchy připravila bohatý program

Litoměřice - Poslední říjnový den proběhne v naučném oddělení knihovny pořad Tomáš Garrigue Masaryk jako člověk a filozof, kterým bude provázet student Filozofické fakulty Antonín Štěpanovský. Hlavními tématy budou Masarykovo pojetí člověka a společnosti, Masaryk a pravda a Masaryk a Čechoslováci.

Diecézní charita Litoměřice oslaví 25 let

Litoměřice - Čtvrt století od založení oslaví 4. listopadu Diecézní charita v Litoměřicích. K této příležitosti bude v kostele Všech svatých na Mírovém náměstí sloužit mši svatou Mons. Jan Baxant.

Konec sezóny na zámku v Libochovicích

Libochovice - Libochovický zámek o víkendu ukončuje sezónu. Pro návštěvníky bude znovu přístupný až na konci března v příštím roce.

Divadelní benefice slavila úspěch. Přišlo 809 diváků

Litoměřice - Divadelní benefice ochotnických souborů se i v letošním roce těšila z velkého zájmu diváků. Během týdne, kdy v Litoměřicích probíhala, se divadelních a hudebních představení zúčastnilo celkem 809 diváků.

FOTOGALERIE: Běželi pro nemocného Jáchyma

Litoměřice – Charitativní běh na podporu dvouletého Jáchyma proběhl v sobotu na Střeleckém ostrově. Jáchym se narodil předčasně a trpí poruchou zraku, sluchu, atrofií mozečku a epilepsií.

Sběr kabelek pro veletrh byl zahájen

Litoměřice - Po úspěchu v minulém roce proběhne i letos Kabelkový veletrh, který připravuje nezisková organizace Naděje.

Litoměřická nemocnice zlepšila komfort rodiček. Přidala nadstandardy

Litoměřice - Gynekologicko-porodnické oddělení litoměřické nemocnice zareagovalo na požadavky rodiček a vybudovalo další dva nadstandardní pokoje. Jeden na stanici šestinedělí, kde je jich nyní sedm a jeden na stanici gynekologie.

Podzimní úklid města Litoměřice je v plném proudu

Litoměřice - V Litoměřicích právě probíhá příprava města na zimu. Do konce října ještě proběhnou úklidy ulic podle stanoveného harmonogramu, nyní probíhá poslední seč travnatého porostu a již začal úklid listí.

Na lodi zahraje i litoměřický band

Litoměřice - I v tomto týdnu je na lodi Cargo Gallery připraven bohatý program pro milovníky kultury. Již dnes večer zahraje na palubě lodi Schizzo band pod uměleckým vedením Jana Veselého.

Den lovosických autorů bude mít druhé pokračování

Lovosice - V Lovosicích se bude po roce konat již druhý ročník Dne lovosických autorů. Akce proběhne v prostorách Pfannschmidtovy vily 5. listopadu od dvou hodin odpoledne.

Na sjezdovce u Malečova přibude nový lyžařský vlek

Malečov - Na nadcházející zimní sezonu se připravují provozovatelé sjezdovky u Malečova Miroslav Fára a Tomáš Hübsch.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT