VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLA JIŘIČOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ťok slíbil Prackovicím u D8 peníze na čističku i silnice

Prackovice nad Labem - Ministr dopravy Dan Ťok se včera odpoledne setkal se starostkou Prackovic Andreou Svobodovou Křešovou, aby projednal způsob financování oprav a rekonstrukcí silniční infrastruktury v obci v souvislosti s chystaným otevřením nového úseku dálnice D8.

FOTO: Dobročinný prodej dvou tisíc kabelek vynesl 24000 korun

Litoměřice – Necelými 24 tisíci podpoří NADĚJE ženy bez domova. Částka je výtěžkem z kabelového veletrhu, který se konal v pátek 9. prosince od dvou do šesti hodin odpoledne v litoměřickém domě kultury.

Litoměřice mají rozpočet. Proti byl jen Urbánek

Litoměřice – Ve čtvrtečních odpoledních a večerních hodinách proběhlo letošní poslední jednání Zastupitelstva města Litoměřice. Hlavním bodem programu bylo projednání a schválení rozpočtu na roky 2017, 2018 a 2019.

Co bylo cílem razie armády a policie na skládce u Lovosic? Šlo o bifenyly

Lovosice – Na začátku listopadu jsme čtenáře Deníku informovali o zátahu, který probíhal na skládce patřící firmě Ladeo u Lukavce. Na místě zasahovali policisté, pyrotechnici, vojenské síly, ale také Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP), která skládku prověřovala několik dní. Kriminalisté si od Městského úřadu dokonce k prověření vyžádali dokumentaci o skladování odpadu. Nyní má celá situace rozuzlení.

Jarmark lokálních tvůrců proběhne v parku Václava Havla

Litoměřice – V sobotu 10. prosince se v parku Václava Havla odehraje již šestý zimní jarmark.

Hokejisté ocenili policisty, kteří vytáhli z Labe sebevraha

Litoměřice – Sportovní zařízení Kalich Arena se ve středu stalo dějištěm zajímavé akce. Kromě toho, že zde litoměřičtí hokejisté porazili Přerov, byl také před samotným zápasem vyznamenán policista Richard Hercík se svou kolegyní Andreou Svobodovou, kteří byli hlavními aktéry akce, při níž zachránili lidský život.

Roudničanka vyhrála celostátní kolo soutěže

Roudnice nad Labem – Sedmnáctiletá studentka osmiletého gymnázia a Základní umělecké školy v Roudnici nad Labem Eliška Hejhalová vyhrála celostátní kolo prestižní soutěže Concertino Praga 2016 a Českou republiku bude reprezentovat i v kole mezinárodním.

Dobročinný sběr kabelek se v Litoměřicích blíží ke konci

Litoměřice – Sběr kabelek pro Kabelkový veletrh, který se uskuteční 9. prosince v předsálí domu kultury, se chýlí ke konci.

Terezínský strážník pomáhá i v Bohušovicích

Terezín, Bohušovice nad Ohří – Na začátku minulého týdne byl strážník Městské policie Terezín Tomáš Rotbauer zmocněn starostou města Bohušovice nad Ohří Ivo Hynlem k výkonu pravomoci na území města Bohušovice nad Ohří. Rozšířil tak svoji působnost o Bohušovice nad Ohří a Hrdly.

Kde bude Mikuláš? Kde Česká mše vánoční?

Litoměřicko – O stavění vánočního stromu i adventních trzích v Litoměřicích jsme vás již informovali. S bohatým kulturním programem v předvánočním čase ale nezaostávají ani okolní menší obce. Město Třebenice si například pro svoje obyvatele připravilo na čtvrtý prosinec Mikulášskou besídku.

Vánoční trhy začínají dostávat reálnou podobu

Litoměřice - Tradiční vánoční trhy proběhnou i v letošním roce na Mírovém náměstí. Jak jsme vás již informovali, v letošním roce nebude jejich součástí kluziště, o to nabitější by ale měl být jejich program.

„Skočil bych znovu,“ říká policista, který zachránil tonoucího z Labe

Litoměřice – Praporčík Richard Hercík se minulý týden stal přes noc hrdinou. V noci na čtvrtek zachránil z řeky Labe tonoucího sebevraha, a to s nasazením vlastního života. Při našem osobním setkání jsem zjistila, že je to velmi skromný člověk, který chce dobře dělat svoji práci a heslo policie „pomáhat a chránit" bere opravdu vážně.

Noc venku dala lidem nahlédnout do života lidí bez domova

Litoměřice – Ve čtvrtek večer se část Jiráskových sadů vedle Červeného kostela změnila v noclehárnu pod širým nebem. Podpořit lidi bez domova a vyzkoušet si jejich život přišly v rámci akce Noc venku desítky lidí.

Diakonie pořádá 22. aukci

Litoměřice - Již po dvaadvacáté proběhne Společenský večer Diakonie ČCE v Litoměřicích. V letošním roce se uskuteční již dnes, v pátek 25. listopadu od osmnácti hodin v sále litoměřického hradu na Tyršově náměstí.

Propad vozovky zkomplikoval dopravu v ulici Na Valech

Litoměřice – Během pátečních nočních hodin došlo v litoměřické ulici Pražská k havárii vodovodního řadu. Následkem toho se ve spodní části ulice propadla vozovka.

V Terezíně otevřeli další muzeum. Tentokrát nostalgie

Terezín - Muzeum nostalgie slavnostně zahájilo v sobotu ráno svůj provoz. Jeho zakladatel Miloš Vrbka pracoval na jeho současné podobě, spolu se dvěma dalšími lidmi, celé tři měsíce.

Připomenou odkaz 17. listopadu

Litoměřicko - I když je 17. listopad významným dnem v českých dějinách, na Litoměřicku mu mnoho pozornosti věnováno není.

Česko bude zpívat koledy i v letošním roce. Zapojte se!

Litoměřice – Projekt Česko zpívá koledy se vrací i v letošním roce, a to již pošesté. Celorepubliková akce tradičně probíhá na stovkách míst.

K nebezpečnému propadlému kanálu se nikdo nehlásí

Litoměřice – Poměrně nebezpečným místem pro řidiče se v uplynulých dnech stala oblast před nákladovým nádražím v litoměřické Nádražní ulici.

Co na Litoměřicku láká? Zámky a hrady. Navštívilo je 87 tisíc lidí

Litoměřicko - Letošní sezóna na hradech a zámcích na Litoměřicku byla jednoznačně úspěšnější než ta loňská. Na hradě Házmburk návštěvnost stoupla oproti minulému roku o čtyři tisíce lidí. Zatímco v minulém roce návštěvnost dosahovala k 28 000 návštěvníků, letos překročila 32 000.

Žákům devátých tříd se budou prezentovat školy

Litoměřice - Žáci devátých tříd základních škol dostanou jíž posedmnácté možnost vybrat si střední školu pro své následné studium na výstavě Škola 2016 v Litoměřicích. Akce se uskuteční ve středu 16. listopadu v domě kultury. Výstava bude zahájena v devět hodin ráno a potrvá až do šesti hodin.

Opakované přelety stíhaček nad Litoměřickem vylekaly

Litoměřice - Během pondělí, úterý a středy byly nad Litoměřicemi vidět nízké přelety českých stíhaček L-159 ALCA.

Rotbauer připravuje další knihu a žádá čtenáře o spolupráci

Terezín – Strážník městské policie v Terezíně Tomáš Rotbauer se rozhodl napsat další knihu.

Severočeská galerie pořádá fotografický workshop

Litoměřice - Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích pořádá v rámci výstavy Přesahy fotografie fotografickou dílnu Andere Seite Studia : FOTOGRAM Úvod do práce v temné komoře.

KRÁTKÉ ZPRÁVY 2.11.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoěmřicko, Podřipsko - Nová výstava, Svatomartinské víno nebo hasiči u Radobýlu. Více v krátkých zprávách.

Zničená kanalizace, voda v domech. Prackovice trápí D8

Prackovice – Již šest let se vedení Prackovic snaží řešit problém s vodou, který vznikl po započetí stavby dálnice D8. Oblast okolo Prackovic je protkaná sítí spodních vod, která dříve nepředstavovala velký problém.

Král středohoří se blíží ke svému konci, čeká ho poslední závod

Litoměřicko - Multisportovní seriál závodů pro veřejnost vyvrcholí na konci listopadu. Účastníky již čeká jen závěrečný závod, kterým je výběh na Lovoš.

KRÁTKÉ ZPRÁVY 1.11.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Zprávy z Litoměřic, Roudnice, Lovosic, Třebenic, Úštěku nebo Větruše.

V regionu přibylo myslivců

Litoměřice – Myslivecké zkoušky k získání kvalifikace pro výkon funkce mysliveckého hospodáře proběhly ve čtvrtek v litoměřickém hotelu Labe. Zúčastnilo se celkem 6 kandidátů, kteří byli zkoušeni ze 4 předmětů.

Knihovna K. H. Máchy připravila bohatý program

Litoměřice - Poslední říjnový den proběhne v naučném oddělení knihovny pořad Tomáš Garrigue Masaryk jako člověk a filozof, kterým bude provázet student Filozofické fakulty Antonín Štěpanovský. Hlavními tématy budou Masarykovo pojetí člověka a společnosti, Masaryk a pravda a Masaryk a Čechoslováci.

Diecézní charita Litoměřice oslaví 25 let

Litoměřice - Čtvrt století od založení oslaví 4. listopadu Diecézní charita v Litoměřicích. K této příležitosti bude v kostele Všech svatých na Mírovém náměstí sloužit mši svatou Mons. Jan Baxant.

Konec sezóny na zámku v Libochovicích

Libochovice - Libochovický zámek o víkendu ukončuje sezónu. Pro návštěvníky bude znovu přístupný až na konci března v příštím roce.

Divadelní benefice slavila úspěch. Přišlo 809 diváků

Litoměřice - Divadelní benefice ochotnických souborů se i v letošním roce těšila z velkého zájmu diváků. Během týdne, kdy v Litoměřicích probíhala, se divadelních a hudebních představení zúčastnilo celkem 809 diváků.

FOTOGALERIE: Běželi pro nemocného Jáchyma

Litoměřice – Charitativní běh na podporu dvouletého Jáchyma proběhl v sobotu na Střeleckém ostrově. Jáchym se narodil předčasně a trpí poruchou zraku, sluchu, atrofií mozečku a epilepsií.

Sběr kabelek pro veletrh byl zahájen

Litoměřice - Po úspěchu v minulém roce proběhne i letos Kabelkový veletrh, který připravuje nezisková organizace Naděje.

Litoměřická nemocnice zlepšila komfort rodiček. Přidala nadstandardy

Litoměřice - Gynekologicko-porodnické oddělení litoměřické nemocnice zareagovalo na požadavky rodiček a vybudovalo další dva nadstandardní pokoje. Jeden na stanici šestinedělí, kde je jich nyní sedm a jeden na stanici gynekologie.

Podzimní úklid města Litoměřice je v plném proudu

Litoměřice - V Litoměřicích právě probíhá příprava města na zimu. Do konce října ještě proběhnou úklidy ulic podle stanoveného harmonogramu, nyní probíhá poslední seč travnatého porostu a již začal úklid listí.

Na lodi zahraje i litoměřický band

Litoměřice - I v tomto týdnu je na lodi Cargo Gallery připraven bohatý program pro milovníky kultury. Již dnes večer zahraje na palubě lodi Schizzo band pod uměleckým vedením Jana Veselého.

Den lovosických autorů bude mít druhé pokračování

Lovosice - V Lovosicích se bude po roce konat již druhý ročník Dne lovosických autorů. Akce proběhne v prostorách Pfannschmidtovy vily 5. listopadu od dvou hodin odpoledne.

Na sjezdovce u Malečova přibude nový lyžařský vlek

Malečov - Na nadcházející zimní sezonu se připravují provozovatelé sjezdovky u Malečova Miroslav Fára a Tomáš Hübsch.

Ochotníci ještě nekončí, benefice pokračuje

Litoměřice – Po víkendovém rozjezdu nabrala 7. divadelní benefice ochotnických souborů obrátky a ještě zdaleka nekončí.

Opatrnost při vstupu do lesa je na místě. Hony začaly

Litoměřicko – I když se některé druhy zvěře smějí lovit celoročně, hlavní období honů začalo v září. Doba hájení skončila pro většinu druhů lovené zvěře první školní den.

Hospic sv. Štěpána pořádá bazar

Litoměřice – V sobotu 22. října se bude od deseti hodin ráno do čtyř hodin odpoledne konat dobročinný bazar na podporu Hospicu svatého Štěpána v Litoměřicích.

Zpráva o komplikacích na stavbě dálnice je tajná

Prackovice nad Labem – Ekologické sdružení Děti Země se již pět měsíců snaží od Ministerstva dopravy ČR získat studii Ústavu struktury a mechaniky hornin Akademie věd České republiky (AV ČR) o analýze příčin sesuvu na dálnici D8 v Českém středohoří. Neúspěšně.

Divadelní benefice bude již posedmé v Litoměřicích

Litoměřice - Již sedmý ročník divadelní benefice se uskuteční v týdnu od 15. do 22. října v litoměřickém divadle.

Hospic svatého Štěpána bude otevřen lidem

Litoměřice – Hospic svatého Štěpána pořádá v rámci Světového dne hospicové a paliativní péče několik akcí.

Zraněný kocour se zotavuje, střelba na kočky ale není žádnou novinkou

Litoměřice – Postřelený kocour, o kterém jsme informovali v úterním vydání, se zotavuje v Kočičím domově Sluníčko a zdá se, že se jeho stav zlepšuje. Co s ním bude, až se uzdraví, ale není ještě jasné, kočičí útulky totiž praskají ve švech. Zjišťovali jsme, jak časté jsou případy postřelených koček v okolí.

Žáci Základní školy Ladova byli úspěšní v celorepublikovém měřítku

Litoměřice – Žáci 8. základní školy v Litoměřicích se 9. – 10. září zúčastnili celorepublikového finále odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Obyvatelé Vědomic budou rozhodovat, zda chtějí u obce pískovnu

Vědomice – Občané Vědomic budou moci 7. a 8. října hlasovat hned dvakrát. Poprvé v krajských volbách a podruhé v místním referendu. Zástupci města na svém 11. zasedání konání referenda jednohlasně odsouhlasili.

Filmaře láká do regionu speciální kancelář. Představila se v Litoměřicích

Litoměřice – Networkingová akce se v pondělí konala v Litoměřicích na lodi Cargo gallery. Regionální filmová kancelář v Ústeckém kraji zde představovala svou dosavadní činnost i plány do budoucna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT