VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAV DAVID

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sníh ze střech domů odstraňují firmy někdy až do noci, kdy ulice ztichnou

Litoměřice /FOTOGALERIE/ – Spoustu práce mají v těchto dnech firmy, které pomáhají s odstraňováním mokrého těžkého sněhu ze střech budov.

Pro průkazy i o Silvestra

Lovosice – V poslední den roku 2010, v pátek 31. prosince, bude na lovosickém odboru dopravy – registru řidičů otevřeno od 8:00 do 14:00 hodin, důvodem je pokračující výměna řidičských průkazů.

Zloděj lidem vykradl byt, lup odvezl jejich autem

Lovosice – V uplynulých dnech přijalo lovosické obvodní oddělení PČR tři trestní oznámení, týkající se krádeží vloupáním.

Vánoční trhy končí

Litoměřice – Dnes naposledy nabídnou pořadatelé Vánočních trhů na Mírovém náměstí v Litoměřicích doprovodný program.

Prodej kaprů nabírá na obrátkách

Litoměřicko /ANKETA/ - Předvánoční prodej kaprů je v plném proudu.

Vánoční trhy nabízejí program až do středy

Litoměřice – Až do středy 22. prosince pokračují na litoměřickém Mírovém náměstí Vánoční trhy.

OBRAZEM: Klaun a krajta v čížkovickém ústavu

Čížkovice /FOTOGALERIE/ - Na každoroční předvánoční akci do DÚSP Čížkovice dorazil v pondělí klaun Kristyán se svým programem.

Lovosičtí radní smetli ze stolu "geotermál"

Lovosice – Teplem z nitra země v Lovosicích topit nebudou.

Lovosický Preol byl oceněn za výrobu ekologicky šetrné nafty

Lovosice – Důležité ocenění získal v minulých dnech lovosický výrobce bionafty, společnost Preol.

Zničená siřejovická silnice je uzavřená a čeká na opravu

Lovosicko – I když tomu klimatické podmínky v současnosti vůbec nenahrávají, na poničeném sjezdu z dálnice D8 mezi Lovosicemi a Siřejovicemi začaly první opravy asfaltového povrchu.

Region zápasí se sněhovou masou

Litoměřicko – Region bojuje s dalšími přívaly sněhu, v pátek dopoledne kolabovala doprava u Lukova na hlavním silničním tahu z Litoměřic do České Lípy, dále pak u Třebívlic na silnici I/15 z Lovosic do Mostu a také na silnici I/8 mezi Lovosicemi a Teplicemi u obce Bílinka.

Třebenice budou mít k úklidu sněhu vlastní pracovní síly

Třebenice – Během pondělního prvního zasedání třebenických zastupitelů se v sále místní radnice projednávalo mimo jiné i to, jakým způsobem bude ve městě v budoucnu řešen úklid sněhu.

Kamiony dál jezdí přes zavřený most u Počeplic

Počeplice /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Železniční nadjezd mezi Počeplicemi a Liběchovem na pomezí litoměřického a mělnického regionu, který byl před několika měsíci uzavřen pro nákladní dopravu, dál ničí těžké kamiony.

AKTUALIZOVÁNO: Objížďka D8 u Siřejovic nemá podle řidičů v Evropě obdoby

Lovosicko /FOTOGALERIE/ – Nehody, odstavená a poničená vozidla, neustálá asistence policie, pomalu se sunoucí kolony a naštvaní řidiči.

Cyklostezka podél chemičky nepovede, důvodů proti je moc

Lovosice – Na kole se v budoucnu přes pozemky Lovochemie cykloturisté nedostanou.

Hrozí vám výpovědí? Je tu projekt Restart

Litoměřice – Zejména pro zaměstnance z Litoměřicka, Teplicka, Ústecka a Děčínska, ohrožené ztrátou zaměstnání, je určen projekt Restart, spolufinancovaný z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Vánoční stromky chrání před zloději zastřihování a chemie

Velemín – Nesnesitelný zápach se může rozhostit po bytě tomu, kdo si s úmyslem ušetřit bude chtít z lesa domů odnést vánoční stromek bez vědomí lesníků.

Nezaměstnanost přesáhla 10 procent

Litoměřicko – Listopadová míra nezaměstnanosti na Litoměřicku stoupla z 9,65% na 10,30%.

Policie žádá o pomoc při hledání sochy

Nížebohy – V uplynulém týdnu ukradl zloděj u Nížeboh sochu Nejsvětější trojice.

Areál technických služeb připomíná zoufalý autobazar

Litoměřice – Ideální mezistanice pro nepotřebná auta, odkladiště nepojízdných vraků i solidní hlídané parkoviště pro ty, kteří vědí, že na zimu stejně nevyjedou – tím vším jsou v těchto dnech prostory Technických služeb města Litoměřice.

Nesouhlas se snížením mezd vyjádří každý po svém

Litoměřicko – Různými formami protestu vyjádří ve středu v Praze své názory mzdovými škrty dotčení státní zaměstnanci z Litoměřicka.

OBRAZEM: Vánoční jarmark v Třebenicích

Třebenice /FOTOGALERIE/ – Stánek s tajemným názvem Hasičská první pomoc, i to mohli v sobotu odpoledne najít návštěvníci tradičního vánočního jarmarku na Paříkově náměstí v Třebenicích.

Radní rozhodli o zdražení parkovného

Litoměřice – Litoměřičtí radní na svém čtvrtečním jednání rozhodli o zdražení parkovného v centru, a to s účinností od 1. ledna.

Karibské tanečnice rozsvítily vánoční strom

Litoměřice /FOTOGALERIE/ – Čekali jsme něco jiného, víc vánočního.

Kriminalisté dopadli rodinný gang, kradl stroje ze staveb

Litoměřice /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Velká rána se povedla v uplynulých dnech litoměřickým kriminalistům.

Lovosice jdou do boje o další dotaci

Lovosice – První pokus o získání peněz z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR na rekonstrukci významné lovosické budovy, Pfannschmidtovy vily v ulici Osvoboditelů, bývalému vedení města nevyšel, proto se nyní připravuje nová žádost o dotaci.

Půjčovny lyží jsou teď v kurzu, roste zájem o ochranné přilby

Litoměřice – Stále lepší sněhové podmínky na českých i zahraničních horách zvyšují zájem o půjčování lyžařského vybavení.

V Litoměřicích vzniká pivovar, zlatý mok nabídne už v lednu

Litoměřice - Nové, podle původních receptur vyráběné pivo, budou moci už brzy ochutnat lidé v Litoměřicích.

Z. Srstka točil v útulku další díl pořadu Chcete mě?

Řepnice – Už poněkolikáté zavítal do řepnického útulku Psí domov populární herec Zdeněk Srstka, který tu se štábem České televize natáčel další z dílů známého pořadu Chcete mě?

Vánoční trhy v Litoměřicích vypuknou 17. prosince

Litoměřice – Již tradičně se budou konat na litoměřickém Mírovém náměstí oblíbené vánoční trhy.

Na potemnělých Valech hrozí nehoda

Litoměřice – V tomto období, kdy se již velice brzy stmívá a přitom je ještě centrum Litoměřic plné lidí, může dojít k nepříjemnostem v ulici Na Valech.

Štětští rozsvítí strom

Štětí – Ve středu 1. prosince rozsvítí svůj vánoční strom po Roudnici nad Labem také ve Štětí.

O víkendu naměřili téměř -9 stupňů Celsia

Doksany/Milešovka – Pracovníci meteorologických observatoří v Doksanech na Litoměřicku a na nejvyšším vrcholu Českého středohoří Milešovce sice během víkendu nezaznamenali podobné hodnoty jako třeba v Kořenově v Jizerských horách, kde naměřili – 22 °C, i tady ale byla na konec listopadu pořádná zima.

AKTUALIZOVÁNO: Dražba děl překonala rekordy

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Sál hotelu Koliba v Litoměřicích se stal v pátek 26. listopadu místem setkání handicapovaných lidí a těch, kteří svou záslužnou činností podporují realizaci projektů zdejší Diakonie Českobratrské církve evangelické.

Lovosice mají v čele dvě ženy

Lovosice – Poslední z velkých měst na Litoměřicku zná po čtvrtečním ustavujícím jednání zastupitelstva své nejužší vedení.

Labe brázdí loď mapující dno

Litoměřicko /FOTOGALERIE/ – Možná jste si jí z Tyršova mostu v Litoměřicích všimli. Žluté lodi se speciální konstrukcí, která brázdí Labe sem a tam. Co na řece dělá a proč?

Průkazy už chce více lidí, odbor posílil provoz

Litoměřice – Litoměřický odbor dopravy a silničního hospodářství registruje zvýšený zájem žádostí o vydání nových řidičských průkazů.

Zranění o použitou jehlu může lidem změnit život

Litoměřicko – Někde jich najdou jen pár za rok, jinde jich sbírají ze země víc. Řeč je o volně pohozených použitých jehlách z injekčních stříkaček, které nalézají městští policisté a občané na Litoměřicku.

Handicapované děti léčí psí láska

Litoměřice /FOTOGALERIE/ – Léčbu zvanou canisterapie zavedlo občanské sdružení Klub Plamínek v litoměřickém Centru Srdíčko (zařízení pro postižené děti v Revoluční ulici).

Stát šetří, hasiči musí počkat

Lovosice /AKTUALIZOVÁNO/ – Chybějící finance, to je důvod, proč se nejspíš opět o něco zpozdí plánovaná stavba hasičské stanice v Lovosicích.

Policie varuje před zloději v supermarketech

Litoměřicko – Jelikož se rychle blíží čas předvánočních nákupů, varuje litoměřická policie před nebezpečím kapesních krádeží v nákupních centrech a supermarketech na Litoměřicku.

OBRAZEM: Slavnostní odhalení sochy K. H. Máchy

Litoměřice /AKTUALIZOVÁNO/ – Za velkého zájmu litoměřické veřejnosti byl v neděli v lesoparku Mostná hora slavnostně odhalen bronzový odlitek sochy básníka Karla Hynka Máchy, jehož jméno je s městem spojeno.

Na dvou tratích bude omezen provoz vlaků

Litoměřicko – Z důvodu provádění nezbytných oprav Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) bude provedena plánovaná výluka na trati 090 Děčín – Praha, a to v úseku Lovosice – Bohušovice nad Ohří.

Vánoční výzdoba ulic vrcholí, za rok se rozzáří další z nich

Litoměřice – V tomto týdnu začali pracovníci Technických služeb města Litoměřice s osazováním vánoční výzdoby ve středu města.

AKTUALIZOVÁNO: Stovky lidí budou bez "řidičáků"

Litoměřicko – I když do konce roku 2010 zbývá zhruba šest týdnů, už teď je jasné, že si stovky řidičů nestačí na Litoměřicku vyměnit staré řidičské průkazy za nové.

Poprvé v historii Libochovic stanula v křesle starosty žena

Libochovice – Těsným poměrem osmi hlasů ku sedmi odhlasovali v pondělí libochovičtí zastupitelé vše podstatné, o čem během ustavujícího jednání jednali.

Elektrárna u Třeboutic zvládne zásobovat Litoměřice a okolí

Třeboutice/Č. Kopisty /FOTOGALERIE/ – Až se zhruba za dva roky spustí do provozu vodní elektrárna na labském jezu České Kopisty, získají Litoměřice alternativní zdroj elektrické energie, který zvýší energetickou bezpečnost města v případě nenadálého výpadku proudu.

Výjezd hasičů k požáru zdržují parkující auta

Litoměřice – Páteční akce litoměřických hasičů znovu poukázala na kritickou situaci s parkováním, a to zejména na zdejších sídlištích.

V čele Litoměřic opět Chlupáč

Litoměřice – Zastupitelé města Litoměřice, kteří se v novém složení sešli na čtvrtečním jednání v kulturním domě poprvé, po složení slibu zastupitele v klidu odhlasovali a potvrdili všechna jména ve vedoucích pozicích radnice, o kterých se delší dobu mluvilo.

FOTOGALERIE: Do konce roku stavbaři dokončí další část D8

Lovosice /DOPLNĚNY FOTOGRAFIE/ – Do konce roku má být zprovozněna další stavba na dokončovaném úseku dálnice D8.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT