VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAV DAVID

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sníh ze střech domů odstraňují firmy někdy až do noci, kdy ulice ztichnou

Litoměřice /FOTOGALERIE/ – Spoustu práce mají v těchto dnech firmy, které pomáhají s odstraňováním mokrého těžkého sněhu ze střech budov.

Pro průkazy i o Silvestra

Lovosice – V poslední den roku 2010, v pátek 31. prosince, bude na lovosickém odboru dopravy – registru řidičů otevřeno od 8:00 do 14:00 hodin, důvodem je pokračující výměna řidičských průkazů.

Zloděj lidem vykradl byt, lup odvezl jejich autem

Lovosice – V uplynulých dnech přijalo lovosické obvodní oddělení PČR tři trestní oznámení, týkající se krádeží vloupáním.

Vánoční trhy končí

Litoměřice – Dnes naposledy nabídnou pořadatelé Vánočních trhů na Mírovém náměstí v Litoměřicích doprovodný program.

Prodej kaprů nabírá na obrátkách

Litoměřicko /ANKETA/ - Předvánoční prodej kaprů je v plném proudu.

Vánoční trhy nabízejí program až do středy

Litoměřice – Až do středy 22. prosince pokračují na litoměřickém Mírovém náměstí Vánoční trhy.

OBRAZEM: Klaun a krajta v čížkovickém ústavu

Čížkovice /FOTOGALERIE/ - Na každoroční předvánoční akci do DÚSP Čížkovice dorazil v pondělí klaun Kristyán se svým programem.

Lovosičtí radní smetli ze stolu "geotermál"

Lovosice – Teplem z nitra země v Lovosicích topit nebudou.

Lovosický Preol byl oceněn za výrobu ekologicky šetrné nafty

Lovosice – Důležité ocenění získal v minulých dnech lovosický výrobce bionafty, společnost Preol.

Zničená siřejovická silnice je uzavřená a čeká na opravu

Lovosicko – I když tomu klimatické podmínky v současnosti vůbec nenahrávají, na poničeném sjezdu z dálnice D8 mezi Lovosicemi a Siřejovicemi začaly první opravy asfaltového povrchu.

Region zápasí se sněhovou masou

Litoměřicko – Region bojuje s dalšími přívaly sněhu, v pátek dopoledne kolabovala doprava u Lukova na hlavním silničním tahu z Litoměřic do České Lípy, dále pak u Třebívlic na silnici I/15 z Lovosic do Mostu a také na silnici I/8 mezi Lovosicemi a Teplicemi u obce Bílinka.

Třebenice budou mít k úklidu sněhu vlastní pracovní síly

Třebenice – Během pondělního prvního zasedání třebenických zastupitelů se v sále místní radnice projednávalo mimo jiné i to, jakým způsobem bude ve městě v budoucnu řešen úklid sněhu.

Kamiony dál jezdí přes zavřený most u Počeplic

Počeplice /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Železniční nadjezd mezi Počeplicemi a Liběchovem na pomezí litoměřického a mělnického regionu, který byl před několika měsíci uzavřen pro nákladní dopravu, dál ničí těžké kamiony.

AKTUALIZOVÁNO: Objížďka D8 u Siřejovic nemá podle řidičů v Evropě obdoby

Lovosicko /FOTOGALERIE/ – Nehody, odstavená a poničená vozidla, neustálá asistence policie, pomalu se sunoucí kolony a naštvaní řidiči.

Cyklostezka podél chemičky nepovede, důvodů proti je moc

Lovosice – Na kole se v budoucnu přes pozemky Lovochemie cykloturisté nedostanou.

Hrozí vám výpovědí? Je tu projekt Restart

Litoměřice – Zejména pro zaměstnance z Litoměřicka, Teplicka, Ústecka a Děčínska, ohrožené ztrátou zaměstnání, je určen projekt Restart, spolufinancovaný z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Vánoční stromky chrání před zloději zastřihování a chemie

Velemín – Nesnesitelný zápach se může rozhostit po bytě tomu, kdo si s úmyslem ušetřit bude chtít z lesa domů odnést vánoční stromek bez vědomí lesníků.

Nezaměstnanost přesáhla 10 procent

Litoměřicko – Listopadová míra nezaměstnanosti na Litoměřicku stoupla z 9,65% na 10,30%.

Policie žádá o pomoc při hledání sochy

Nížebohy – V uplynulém týdnu ukradl zloděj u Nížeboh sochu Nejsvětější trojice.

Areál technických služeb připomíná zoufalý autobazar

Litoměřice – Ideální mezistanice pro nepotřebná auta, odkladiště nepojízdných vraků i solidní hlídané parkoviště pro ty, kteří vědí, že na zimu stejně nevyjedou – tím vším jsou v těchto dnech prostory Technických služeb města Litoměřice.

Nesouhlas se snížením mezd vyjádří každý po svém

Litoměřicko – Různými formami protestu vyjádří ve středu v Praze své názory mzdovými škrty dotčení státní zaměstnanci z Litoměřicka.

OBRAZEM: Vánoční jarmark v Třebenicích

Třebenice /FOTOGALERIE/ – Stánek s tajemným názvem Hasičská první pomoc, i to mohli v sobotu odpoledne najít návštěvníci tradičního vánočního jarmarku na Paříkově náměstí v Třebenicích.

Radní rozhodli o zdražení parkovného

Litoměřice – Litoměřičtí radní na svém čtvrtečním jednání rozhodli o zdražení parkovného v centru, a to s účinností od 1. ledna.

Karibské tanečnice rozsvítily vánoční strom

Litoměřice /FOTOGALERIE/ – Čekali jsme něco jiného, víc vánočního.

Kriminalisté dopadli rodinný gang, kradl stroje ze staveb

Litoměřice /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Velká rána se povedla v uplynulých dnech litoměřickým kriminalistům.

Lovosice jdou do boje o další dotaci

Lovosice – První pokus o získání peněz z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR na rekonstrukci významné lovosické budovy, Pfannschmidtovy vily v ulici Osvoboditelů, bývalému vedení města nevyšel, proto se nyní připravuje nová žádost o dotaci.

Půjčovny lyží jsou teď v kurzu, roste zájem o ochranné přilby

Litoměřice – Stále lepší sněhové podmínky na českých i zahraničních horách zvyšují zájem o půjčování lyžařského vybavení.

V Litoměřicích vzniká pivovar, zlatý mok nabídne už v lednu

Litoměřice - Nové, podle původních receptur vyráběné pivo, budou moci už brzy ochutnat lidé v Litoměřicích.

Z. Srstka točil v útulku další díl pořadu Chcete mě?

Řepnice – Už poněkolikáté zavítal do řepnického útulku Psí domov populární herec Zdeněk Srstka, který tu se štábem České televize natáčel další z dílů známého pořadu Chcete mě?

Vánoční trhy v Litoměřicích vypuknou 17. prosince

Litoměřice – Již tradičně se budou konat na litoměřickém Mírovém náměstí oblíbené vánoční trhy.

Na potemnělých Valech hrozí nehoda

Litoměřice – V tomto období, kdy se již velice brzy stmívá a přitom je ještě centrum Litoměřic plné lidí, může dojít k nepříjemnostem v ulici Na Valech.

Štětští rozsvítí strom

Štětí – Ve středu 1. prosince rozsvítí svůj vánoční strom po Roudnici nad Labem také ve Štětí.

O víkendu naměřili téměř -9 stupňů Celsia

Doksany/Milešovka – Pracovníci meteorologických observatoří v Doksanech na Litoměřicku a na nejvyšším vrcholu Českého středohoří Milešovce sice během víkendu nezaznamenali podobné hodnoty jako třeba v Kořenově v Jizerských horách, kde naměřili – 22 °C, i tady ale byla na konec listopadu pořádná zima.

AKTUALIZOVÁNO: Dražba děl překonala rekordy

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Sál hotelu Koliba v Litoměřicích se stal v pátek 26. listopadu místem setkání handicapovaných lidí a těch, kteří svou záslužnou činností podporují realizaci projektů zdejší Diakonie Českobratrské církve evangelické.

Lovosice mají v čele dvě ženy

Lovosice – Poslední z velkých měst na Litoměřicku zná po čtvrtečním ustavujícím jednání zastupitelstva své nejužší vedení.

Labe brázdí loď mapující dno

Litoměřicko /FOTOGALERIE/ – Možná jste si jí z Tyršova mostu v Litoměřicích všimli. Žluté lodi se speciální konstrukcí, která brázdí Labe sem a tam. Co na řece dělá a proč?

Průkazy už chce více lidí, odbor posílil provoz

Litoměřice – Litoměřický odbor dopravy a silničního hospodářství registruje zvýšený zájem žádostí o vydání nových řidičských průkazů.

Zranění o použitou jehlu může lidem změnit život

Litoměřicko – Někde jich najdou jen pár za rok, jinde jich sbírají ze země víc. Řeč je o volně pohozených použitých jehlách z injekčních stříkaček, které nalézají městští policisté a občané na Litoměřicku.

Handicapované děti léčí psí láska

Litoměřice /FOTOGALERIE/ – Léčbu zvanou canisterapie zavedlo občanské sdružení Klub Plamínek v litoměřickém Centru Srdíčko (zařízení pro postižené děti v Revoluční ulici).

Stát šetří, hasiči musí počkat

Lovosice /AKTUALIZOVÁNO/ – Chybějící finance, to je důvod, proč se nejspíš opět o něco zpozdí plánovaná stavba hasičské stanice v Lovosicích.

Policie varuje před zloději v supermarketech

Litoměřicko – Jelikož se rychle blíží čas předvánočních nákupů, varuje litoměřická policie před nebezpečím kapesních krádeží v nákupních centrech a supermarketech na Litoměřicku.

OBRAZEM: Slavnostní odhalení sochy K. H. Máchy

Litoměřice /AKTUALIZOVÁNO/ – Za velkého zájmu litoměřické veřejnosti byl v neděli v lesoparku Mostná hora slavnostně odhalen bronzový odlitek sochy básníka Karla Hynka Máchy, jehož jméno je s městem spojeno.

Na dvou tratích bude omezen provoz vlaků

Litoměřicko – Z důvodu provádění nezbytných oprav Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) bude provedena plánovaná výluka na trati 090 Děčín – Praha, a to v úseku Lovosice – Bohušovice nad Ohří.

Vánoční výzdoba ulic vrcholí, za rok se rozzáří další z nich

Litoměřice – V tomto týdnu začali pracovníci Technických služeb města Litoměřice s osazováním vánoční výzdoby ve středu města.

AKTUALIZOVÁNO: Stovky lidí budou bez "řidičáků"

Litoměřicko – I když do konce roku 2010 zbývá zhruba šest týdnů, už teď je jasné, že si stovky řidičů nestačí na Litoměřicku vyměnit staré řidičské průkazy za nové.

Poprvé v historii Libochovic stanula v křesle starosty žena

Libochovice – Těsným poměrem osmi hlasů ku sedmi odhlasovali v pondělí libochovičtí zastupitelé vše podstatné, o čem během ustavujícího jednání jednali.

Elektrárna u Třeboutic zvládne zásobovat Litoměřice a okolí

Třeboutice/Č. Kopisty /FOTOGALERIE/ – Až se zhruba za dva roky spustí do provozu vodní elektrárna na labském jezu České Kopisty, získají Litoměřice alternativní zdroj elektrické energie, který zvýší energetickou bezpečnost města v případě nenadálého výpadku proudu.

Výjezd hasičů k požáru zdržují parkující auta

Litoměřice – Páteční akce litoměřických hasičů znovu poukázala na kritickou situaci s parkováním, a to zejména na zdejších sídlištích.

V čele Litoměřic opět Chlupáč

Litoměřice – Zastupitelé města Litoměřice, kteří se v novém složení sešli na čtvrtečním jednání v kulturním domě poprvé, po složení slibu zastupitele v klidu odhlasovali a potvrdili všechna jména ve vedoucích pozicích radnice, o kterých se delší dobu mluvilo.

FOTOGALERIE: Do konce roku stavbaři dokončí další část D8

Lovosice /DOPLNĚNY FOTOGRAFIE/ – Do konce roku má být zprovozněna další stavba na dokončovaném úseku dálnice D8.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT