VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAL ZÁVADA

Michal Závada / Litoměřický deník

Pracuji na zpravodajství z Roudnicka, Štětska, Budyňska a Úštěcka. Z rezortů mám na starost politiku, zemědělství (myslivost, rybářství, včelařství), povodí, (ne)zaměstnanost, školství, průmysl, ekologická témata a bankovnictví.

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vinaři na Litoměřicku otevřou své sklepy milovníkům vína

Litoměřicko – První ročník akce Otevřené sklepy Žernoseky, Žalhostice, Třebívlice, Lovosice, se uskuteční v sobotu, 2. září.

Vzpomínku na Václava Havla doprovázela dobrá nálada

Litoměřice - Žádný patos, žádné slzy. Dobrá nálada doprovázela pondělní vzpomínku na Václava Havla. U příležitosti pětiletého výročí smrti dramatika, disidenta a prezidenta se u jeho busty v litoměřickém parku sešlo několik desítek lidí.

„Letos bude co oslavovat,“ shodují se vinaři v regionu

Litoměřicko, Roudnicko – „Vypadá to velice dobře. Bude co oslavovat." Na tom se shoduje většina vinařů na Litoměřicku a Podřipsku, když je řeč o kvalitě a objemu letošní sklizně hroznů.

Vypískání Vodičky? Prý šlo o „dílčí projevy hanobení"

Roudnice nad Labem - Předsedu Československého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Jaroslava Vodičku v Roudnici „částečně hanobili". Tak páteční vypískání Vodičky při projevu u příležitosti odhalení pamětní desky Josefu Mašínovi označuje mluvčí ČSBS Vladislav Kučík.

V hradu bude Müller ze Žernosek, kterého pijí i v Tokiu

Litoměřice – Vychutnat si jeden z posledních letních dnů na nádvoří litoměřického hradu při sklence lahodného vína mohou ti, kteří se 2. září od 19 hodin zúčastní degustace vinařství Porta Bohemica.

FOTO: V Roudnici vzpomněli na Josefa Mašína. Vodičku vypískali

Roudnice nad Labem – Velkou událostí nejen pro Roudnici se stalo páteční odhalení pamětní desky generála Josefa Mašína na jednom ze zdejších domů, kde hrdina odboje v době studií bydlel. Josef Mašín studoval na roudnické hospodářské škole. V pátek uplynulo 120 let od narození této významné osobnosti.

Tip na výlet: Drsný výstup, krásný výhled. Lipská

Medvědice - Ve druhém dílu nového seriálu Litoměřického deníku přinášíme tip na výlet na Lipskou horu, která se s 689 m.n.m. tyčí nad obcemi Lhota, Mrsklesy, Lipá a Medvědice, odkud náš výlet budeme startovat.

FOTO: Meruňkovice bude letos méně

Třebenice – Pálenky z meruněk bude v letošním roce méně. „Meruňky by potřebovaly více sluníčka. Celkově je letos výrazně menší úroda než například v loňském roce," sdělil Deníku Jaromír Hora, který obhospodařuje část vyhlášených meruňkových sadů pod Košťálovem v Třebenicích.

Opilci vyrazili ve velkém na silnice Litoměřicka

Litoměřicko, Podřipsko - Při běžných silničních kontrolách v minulých dnech odhalili policisté hříšníky, kteří řídili pod vlivem alkoholických nápojů.

FOTOGALERIE: Pro hospic běželo rekordních 600 běžců i amatérů

Litoměřice – Zajímavou podívanou nabídl sobotní Běh pro Hospic, jehož výtěžek putuje Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích.

FOTOGALERIE: Za vínem přišly do Litoměřic 4 000 lidí

Litoměřice - „Přišly zhruba 4 000 spokojených návštěvníků," konstatoval na konci výstavy Vinařské Litoměřice Pavel Kacerovský, ředitel akce. Organizátoři to hodnotí jako úspěch vzhledem k současně probíhající Řípské pouti a další vinařské akci v Mělníku.

FOTO: Na Vinařské Litoměřice dorazily první stovky vínomilců

Litoměřice - Stovky vín nabízí všem vínomilcům k degustaci výstava Vinařské Litoměřice. Akce byla slavnostně zahájena v pátek odpoledne, pokračuje v sobotu od 10 do 19 hodin. Po zahájení udělil hejtman Ústeckého kraje tři medaile osobnostem, které se vinařství dlouhodobě věnují.

Vyhrajte s Deníkem vstupenky na největší výstavu vín!

Litoměřice – Největší výstava vín v Čechách, Vinařské Litoměřice, je doslova za dveřmi. Přihlášené vzorky od vinařů ze sedmi zemí jsou vyhodnoceny, šampion výstavy je jasný, přípravy v litoměřickém Domě kultury a sousedním hradu začínají.

Nejlepší vinnou kolekci z Čech mají Žernoseky

Litoměřice, V. Žernoseky – Titul šampiona Vinařských Litoměřic pro rok 2016 sice české víno nezískalo, ale i tak v soutěži, která předchází známé výstavě, zdejší vinaři bodovali. Nejúspěšnější bylo Žernosecké vinařství s.r.o., které získalo dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. Díky tomu mu byl udělen také titul Nejlepší kolekce vín z Čech.

FOTO: Degustátoři hodnotí 752 vín. Svoji cenu udělí i čtenáři

Litoměřice – Těžký úkol před sebou mají hodnotitelé soutěže, která předchází výstavě Vinařské Litoměřice. V pondělí a v úterý musejí přechutnat 752 soutěžních vzorků, které vinaři poslali do letošního ročníku soutěže.

FOTO: Výstava nabídne 752 vín

Litoměřice – Návštěvníci výstavy Vinařské Litoměřice se mají nač těšit. Nejenže se ročník 2015 zatím ve víně jeví jako velmi povedený, ale především je čeká bohatá řada zajímavých vín.

Myslivec chytil od zajíce tularémii

Litoměřicko – Až v ohrožení života byl v minulých dnech myslivec z Litoměřicka. Nakazil se totiž tularémií, nemocí, kterou přenášejí zajíci a před kterou právě myslivci varují veřejnost.

Podřipská nemocnice zřejmě změní majitele

Roudnice nad Labem – Podřipská nemocnice s poliklinikou v Roudnici, která na svých odděleních ošetří ročně 2100 hospitalizovaných pacientů, patrně změní majitele.

POZOR: Nadměrný náklad pojede z lovosického přístavu

Lovosice – Řidiči pozor, krajem pojede nadměrný náklad. V sobotu 30. 1. 2016 a v neděli 31. 1. 2016 bude z Lovosic do Hradce u Kadaně přepravován nadměrný náklad.

FOTO: Zchátralý kostel v Lipé zajímá nejen místní

Lipá u Medvědic – Budoucnost kostela sv. Bartoloměje v Lipé u Medvědic na Třebenicku zajímá nejen místní obyvatele. Právě zjištění zájmu bylo cílem sobotní akce skupiny nadšenců, kterým není lhostejný osud zchátralého kostela.

ANKETA, FOTO: Zvolte Událost roku 2015!

Litoměřicko - Redakce Litoměřického deníku vybrala 12 událostí roku 2015, které považuje za nejzásadnější. Vy svým hlasováním můžete rozhodnout o té, která je podle vás TOP1. Hlasovat můžete do pátku 8.1. vždy jednou za pět minut.

Povinné místenky do mikulášského vlaku už jsou vyprodané

Litoměřice, Moldava – V sobotu 5. prosince vyjede na Švestkovou dráhu speciální mikulášský vlak doprovázený Mikulášem, andělem a čertem.

FOTO: Svatomartinské je připraveno. Vydržte do středy

Litoměřice – Připravené na středu 11. listopadu jsou Klášterní vinné sklepy Litoměřice. V pátek tu dokončovali etiketování jejich prvního letošního vína, Svatomartinského odrůdy Müller Thurgau.

Mladá vína letos budou z Litoměřic 
i z Roudnice

Litoměřicko, Podřipsko – Už je to jasné, ročník 2015 se ve vinařství na Litoměřicku a Podřipsku zařadí mezi ty nejlepší. Shoduje se na tom většina vinařů v regionu.

FOTO: Hudba, kolotoče, burčák, Babiš. Taková byla Václavská pouť

Lovosice - Václavskou poutí v pondělí žily Lovosice. Do města tradičně přijely kolotoče a desítky stánkařů. Pro návštěvníky byl připraven pestrý program na několika scénách.

FOTO, VIDEO: Při cvičení „záložáci“ ubránili Čepro u Roudnice proti teroristům

Bechlín – Česká republika je vážně ohrožena. Vláda ČR na svém mimořádném zasedání povolává profesionální armádu na hranice. Vyráží tam 2500 „profíků". Současně vláda rozhoduje o částečné mobilizaci a aktivaci záloh AČR. „Záložáci" jsou vysláni zabezpečit strategické body po celé zemi. Na Litoměřicku se to týká zhruba deseti objektů. Jedním z nich je také areál Čepro u Bechlína nedaleko Roudnice nad Labem. Vojáci proto po několikadenním cvičení dorazí v koloně na místo, rozestaví zátarasy, vytvoří kontrolní body, vybudují kulometná hnízda a hlídají.

Zemřel Ota Petřina. Kytarista a skladatel ze Žernosek

ČR - Smutná zpráva. Ve věku 66 let zemřel v sobotu Ota Petřina. Jeden z nejlepších českých kytaristů, skladatel, dlouholetý šéf kapely Bacily V. Neckáře. Pocházel z Malých Žernosek. Na dětství v této obci zavzpomínal v rozhovoru pro Deník v listopadu 2014 před koncertem v Litoměřicích. V minulých letech zahrál kromě Litoměřic také v Lovosicích na Václavské pouti.

V centru Lovosic pěstoval marihuanu

Lovosice – V uplynulých dnech litoměřičtí kriminalisté sdělili obvinění 39letému muži z Lovosic, který v centru města pěstoval konopí.

Kam vyrazit o prodlouženém víkendu

Litoměřicko, Podřipsko - Přinášíme několik tipů kam vyrazit o prodlouženém víkendu.

AKTUALIZOVÁNO

FOTOGALERIE: Memoriál Air Show, nedělní program

Roudnice nad Labem – Jedním slovem rekordní. Taková byla víkendová Memorial Air Show na roudnickém letišti. Poprvé bylo zaplněné parkoviště na ploše a poprvé byl překonán rekord návštěvnosti z let 1991 a 1993.

FOTO, VIDEO: Memorial Air Show už první den trhla rekord

Roudnice nad Labem – Největší společensko-letecká akce v ČR, Memorial Air Show 2015, už první den trhla rekord v návštěvnosti. Na roudnické letiště v první den akce dorazilo zhruba 22 tisíc návštěvníků.

Akrobat Miloš Ramert předvede kluzák se zajímavou historií

Roudnice nad Labem – Jedním z hlavních bodů programu víkendové Memorial Air Show je vystoupení leteckého akrobata Miloše Ramerta, který své číslo předvádí na historickém bezmotorovém kluzáku na hudbu Ennia Morriconeho z filmu Tenkrát na západě. Své vystoupení přiblížil Miloš Ramert v krátkém rozhovoru pro Litoměřický deník.

FOTO: Největší letecká show 
probíhá právě teď v Roudnici

Roudnice nad Labem – Po dvou letech je to opět tady. Na roudnickém letišti se v sobotu a v neděli uskuteční největší společensko-letecká událost v ČR. Memorial Air Show startuje po oba dny krátce po 12. hodině. Diváci uvidí program zhruba až do 16.40.

Největší letecká show vypukne o víkendu v Roudnici

Roudnice – Největší letecká akce České republiky Memorial Air Show startuje v Roudnici už v sobotu po poledni.

Na Air Show se představí legendy II. sv. války i nejmodernější technika

Roudnice nad Labem – Už jen několik hodin zbývá do prvních příletů legendárních strojů, které se zúčastní letošního ročníku Memorial Air Show. Leteckého dne, který organizátoři uvádějí jako největší svého druhu v ČR.

Bitevníky L159 v Roudnici zaútočí na teroristy

Roudnice nad Labem - Memorial Air Show chystá k výročí konce války na roudnickém letišti monstrózní program. Leteckých dnů 27. a 28. června se kromě akrobatů, historických strojů zúčastní s nejmodernější technikou i Armáda České republiky. Po oba dny bude probíhat shodný program, který startuje ve 12.30 hodin.

FOTOGALERIE: Šampion Vinařských Litoměřic? Chardonnay

Litoměřice - Chardonnay, pozdní sběr, ročník 2014 z valtické Střední odborné školy vinařské. To je šampion letošního ročníku soutěže, která předchází výstavě Vinařské Litoměřice.

Labe stouplo od pondělí o metr, průtok se zdvojnásobil

Litoměřicko - Zhruba o metr stoupla hladina Labe na Litoměřicku za několik hodin. Důvodem jsou vydatné srážky v minulých dnech, kdy výrazně stoupla hladina horních toků. V úterý 31. 3. v 11.30 hodin dosahovala výška hladiny v Litoměřicích 315 cm. V pondělí v 7 hodin ráno to byl přitom stav 207 cm.

Fabia málem spadla ze srázu u Tlučně

Tlučeň - Nehoda dvou osobních aut, která se ve čtvrtek dopoledne „potkala" v zatáčce nedaleko Tlučně na trase Litoměřice Ústí „přes kopečky" komplikovala několik desítek minut dopravu. Nehodu odnesly jen plechy aut, ale jedno z havarovaných skončilo na hraně silnice, scházelo málo a mohlo se zřítit z několikametrového srázu do potoka.

Žernosecké vinařství je Vinařstvím roku 2014!

Velké Žernoseky, Praha - Další velký úspěch Žernoseckého vinařství. Společnost, kterou vede František Kupsa, byla ve čtvrtek večer vyhlášena Vinařstvím roku 2014. 6. ročník prestižní vinařské soutěže o titul Vinařství roku 2014 vyhlašuje Svaz vinařů ČR společně s Národním vinařským centrem a za významné podpory Vinařského fondu.

AKTUALIZOVÁNO

Jak omezí uzavírka mostu autobusy? Přinášíme výlukový jízdní řád

Litoměřice – Stavbaři termín stíhají. Tyršův most bude od 1. dubna skutečně uzavřen na řadu měsíců.

Pokud můžete, vyhněte se silnici Lovosice - Ústí

Lovosice - Mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem na silnici I/30 probíhá frézování vozovky. Podle informací přímo z místa, se tvoří dlouhé kolony. "Kdo může, ať se této silnici vyhne. Za 20 minut jsem popojela několik metrů," sdělila čtenářka Deníku, která volala do redakce, aby varovala ostatní řidiče. Podle dopravního servisu budou práce pokračovat také v dalších dnech.

Před travičem varují cedule

Třebenice, Libochovice - Před travičem, který v okolí Kozí Horky u Třebenic a na okraji Libochovic patrně rozmístil otrávené návnady, varují na několika místech cedule.

Lovosice budou mít téměř po roce tajemníka

Lovosice – Nového tajemníka by měl mít lovosický městský úřad příští týden. Deníku to potvrdil starosta města Milan Dian.

Memorial vzpomene na konec války

Roudnice nad Labem - Největší leteckou vzpomínkou na konec II. světové války by se měl stát letošní Memorial air show na roudnickém letišti.

FOTO: Sezona jede. O lyže je větší zájem než o snowboard

Litoměřice - „Nezastavíme se," tak reagoval v pátek odpoledne Martin Pěnka, majitel půjčovny lyží v Litoměřicích na otázku, jaká je pro něj letošní sezona.

AKTUALIZOVÁNO

Dobrá zpráva: Turistická lodní doprava se vrací do Litoměřic

Litoměřice - Po roce se na Litoměřicku opět objeví lodě osobní lodní dopravy. Podle informací Deníku je naplánována linka Litoměřice - Ústí nad Labem.

„Festival si estébáci točili z promítací kabiny"

Libor Uhlík, pořadatel hudebního festivalu v areálu litoměřického letního kina v letech 1988 a 1989 vzpomíná…

Vzpomínka na listopad 1989: „Vyhrožovali, že za námi na náměstí pošlou vojáky"

Litoměřice /ROZHOVOR/ - V těchto dnech si připomínáme výročí 25 let od chvíle, kdy se zhroutil socialistický systém v Československu. Pamětníci, se kterými zde najdete rozhovory, však potvrzují, že to nebylo zhroucení „ze dne na den", ale že režimu docházel dech již delší dobu.

Kytarista, skladatel a zpěvák Ota Petřina: „Do Žernosek už nejezdím“

Litoměřice – Na pódiu litoměřického domu kultury vystoupil ve středu večer Václav Neckář se svojí kapelou Bacily.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT