VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA MICHÁLKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Věž katedrály bude zpřístupněna lidem

Litoměřice - Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant a starosta města Litoměřice Ladislav Chlupáč podepsali ve čtvrtek 25. března 2010 memorandum o spolupráci, jejímž cílem je úspěšný rozvoj cestovního ruchu ve městě Litoměřice, na Litoměřicku i v oblasti Českého středohoří.

Mons. Jan Baxant má za sebou rok biskupské služby

Litoměřice – Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant sloužil v neděli 22. listopadu 2009, v den Slavnosti Krista Krále, mši svatou v katedrále sv. Štěpána na Dómském náměstí v Litoměřicích.

Na zámku v Ploskovich se připravují na další sezonu

Ploskovice /FOTOGALERIE/ - Na Státním zámku v Ploskovicích probíhá v těchto dnech úklid zámeckých interiérů.

V řepnickém útulku zbyli dva z týraných psů

Řepnice - Ze čtyř desítek týraných psů, kteří byli loni v září a závěrem roku převezeni ze Šternberka do Psího domova v Řepnici, v útulku zůstávají poslední dva. Pro ostatní se již podařilo najít nové majitele. PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII!

Farní charita se obává o osud azylového bydlení

Roudnice nad Labem - Roudnická farní charita hledá vhodnější prostory pro azylové bydlení maminek s dětmi. Dům na Třídě T. G. Masaryka v Roudnici nad Labem obývá společně s několika romskými rodinami, které zde žijí v městských nájemních bytech. Město ho plánuje prodat.

FOTOGALERIE: Filmaři natáčeli v Richardu

Litoměřice - V podzemí bývalé nacistické továrny Richard I. v úterý natáčeli filmaři. Připravují krátký dokumentární film na objednávku města Litoměřice, který má zmapovat současný stav zaniklé továrny a představit projekt budoucího muzea, které by zde mohlo podle plánů města vzniknout. PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII!

Mezi knihami strávila 40 let života

Bohušovice nad Ohří - Čtyřicet let pracuje Miloslava Cibulková v Bohušovicích nad Ohří jako dobrovolná knihovnice. K jejím 75. narozeninám jí v pondělí popřál i starosta města Ivo Hynl.

Silničáři: objížďka do Ústí nevede přes Kamýk

Litoměřicko - Řidiči kritizují stav vozovky na Kamýku. Silničáři se tomu diví. Komunikaci opravovali v loňském roce.

FOTO: Děti se loučily s Maxipsem Fíkem

Litoměřice - Téměř dvě stovky návštěvníků si nenechaly v sobotu ujít závěrečnou výtvarnou dílnu k výstavě Jiřího Šalamouna s názvem „Maxisvět Maxipsa Fíka“ v Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích.

Jedny peníze vrací, jiné žádá

Litoměřice - Centrum denních služeb a Chráněné bydlení Klobouk Diakonie v Terezíně, která poskytují služby osobám se zdravotním postižením, se mohou letos dostat do finanční tísně. Litoměřická Diakonie ČCE na ně už nedostane dotaci z evropských zdrojů.

Sportovci dostanou více peněz

Lovosice - Město Lovosice letos podpoří z městského rozpočtu tělovýchovnou činnost částkou 2,3 milionu korun, což je o 200 tisíc korun více než loni. Z nich dostává extraligová házená 1,5 milionu korun, 200 tisíc fotbalisté, sto tisíc kuželkáři a mezi ostatní oddíly TJ Lovochemie bude rozděleno 500 tisíc korun.

PROTI POVODNI: Majitelé s prodejem pozemků váhají

Terezín - České Kopisty by mohly být před stoletou vodou chráněny zábranami. Pozemky, na nichž mají stát, ale musí nejprve město Terezín vykoupit od jejich majitelů.

Diakonie se službami uspěla

Litoměřice - Pracovitý, spolehlivý, bez problémů. Tak hodnotí okolí Petra Zgažara, handicapovaného s lehkým mentálním postižením z Domova Na Pustaji z Křešic, který od začátku ledna letošního roku uklízí v litoměřické nemocnici. Během krátké doby se tu zorientoval, s jeho prací jsou zde spokojeni.

VIDEO: V Litoměřicích se staví další kruhák

Litoměřice - V Litoměřicích byla zahájena výstavba malé okružní křižovatky v ulicích Daliborova – Čechova – Topolčianská.

Obce se vložily do obnovy památek. O ruiny ale nestojí

Litoměřicko - Havarijní stav venkovských památek na Litoměřicku pomáhají řešit obce. Opuštěné církevní stavby, které dlouhodobě neplní svůj účel, mají zájem za pomoci dotací obnovovat a nově využívat.

V Terezíně kácejí nebezpečné stromy

Terezín /FOTOGALERIE/ - Třetina ze stovky lip na terezínském náměstí musí zmizet. Mají vyhnilé kmeny i větve, které hrozí zřícením.

Dobrovolníci oživují Starosti

Úštěk - Déle než půlstoletí zaniklou osadu Starosti u Konojed u Úštěka chtějí obnovit členové občanského sdružení Starosti – Sorge z Úštěku.

Rozpočet města Lovosice na letošní rok je přebytkový

Lovosice - Škrty ve výši zhruba 60 milionů korun. O tolik museli lovosičtí zastupitelé snížit schodek v návrhu rozpočtu pro letošní rok, aby skončil s přebytkem. Na čtvrtečním 1. mimořádném zasedání zastupitelstva v Lovoši pak schválili jeho finální podobu.

Populace Litoměřic stárne

Litoměřice - Litoměřice stárnou. Vyplývá to ze Zdravotního plánu města, který Litoměřice už druhým rokem za pomoci odborníků zpracovávají.

Litoměřice se připravují na dubnovou ministeriádu

Litoměřice - Litoměřice se připravují na neformální jednání ministrů dopravy zemí Evropské unie, které ve městě proběhne na konci dubna.

FOTO: V Litoměřicích začaly zápisy

Litoměřice - Děti z Litoměřic a okolí vyrazily k zápisům. Právě zde se totiž letošní zápisy do prvních tříd uskutečňují 4. a 5. února.

Motokrosovou trať na Kamýku odmítají

Kamýk - Změnou územního plánu chtějí zastupitelé Kamýku zastavit přípravu výstavby motokrosové tratě v katastru své obce. Jsou přesvědčeni o tom, že plánovaný projekt motokrosového areálu do Chráněné krajinné oblasti České středohoří a obce vůbec nepatří.

Fotografická soutěž o Českém středohoří zanedlouho končí

Litoměřicko - Fotografická soutěž „Život a cestovní ruch v Českém středohoří“, jejímž smyslem je propagovat krásy regionu, končí už za týden.

Jarní prázdniny na Litoměřicku proběhnou první týden v březnu

Litoměřicko - Školáci mají první den školních prázdnin roku 2009 za sebou, týden volna je ale čeká už za měsíc.

HEJTMANKA: Obce si mají pomoci samy

Píšťany - Starostové musejí dát své představy na papír. Vyplynulo to ze schůzky hejtmanky Jany Vaňhové s představiteli měst a obcí na Litoměřicku ležících při toku Labe, která probíhala v pondělí na Marině v Píšťanech a týkala se možností podpory Ústeckého kraje turistickému ruchu v regionu.

Adopce panenek zachraňují životy dětí

Roudnice nad Labem - Za panenku vakcínu. Roudnické děti i letos vyrábějí panenky pro Dětský fond Organizace spojených národů (UNICEF).

Spor o těžbu v Keblicích trvá, firma obec zažalovala

Litoměřice - Těžební organizace Františka Jampílka znovu žaluje obec Keblice. Tentokrát se s ní soudí o změnu územního plánu. Chce, aby do něj obec zapracovala přímo vyjmenované pozemky určené pro těžbu štěrkopísků.

Epidemie chřipky zatím nedorazila

Litoměřice - Počet chřipkových onemocnění v okrese Litoměřice se pozvolna zvyšuje. Jen v minulém týdnu lékaři nahlásili 1 621 nových případů onemocnění, což je o 451 více, než tomu bylo před dvěma týdny. Podle hygieniků tu ale zatím chřipková epidemie nehrozí.

Na prevenci Litoměřice nešetří

Litoměřice - Jeden a čtvrt milionu korun by letos chtělo získat město Litoměřice na projekty programu prevence kriminality. Na šest projektů, které mají předcházet páchání trestné činnosti, chce město ze svého rozpočtu uvolnit téměř 900 tisíc korun. Rozhodli o tom zastupitelé na svém čtvrtečním zasedání.

Ulice Lovosic sledují kamery

Lovosice - Nový městský kamerový systém naplno zprovoznili v Lovosicích. Ve městě dosud nebyl. Podmínkou pro jeho pořízení bylo rozjet činnost městské policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT