VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVO CHRÁSTECKÝ

Ivo Chrástecký

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: Den s tenisem na okraji Oparenského údolí neměl chybu

Malé Žernoseky - Poslední červencovou sobotu se sešla parta tenisových nadšenců na sedmém ročníku turnaje s názvem Ondráš Cup.

FOTO: Muž z Bíliny dostal v Ústí titanovou lebku. Jako první v České republice

Ústecký kraj - Ústečtí neurochirurgové jako vůbec první v České republice provedli unikátní náhradu lebky pomocí implantátu z titanu vyrobeného pacientovi na míru. Operaci podstoupil 57letý muž z Bíliny. Lékaři implantátem řešili 17 let starý úraz.

FOTO: Parašutisti na travčické pouti nadchli děti

Travčice - Seskok parašutistů na fotbalové hřiště byl vrcholem letošního ročníku tradiční pouti v Travčicích. Ta se v obci konala od pátku 9. do neděle 11. června.

FOTO: Dětský den tradičně uspořádali v Nových Kopistech

Nové Kopisty - Jako každoročně uspořádala obec Nové Kopisty na místním hřišti pro své nejmenší obyvatele odpoledne plné her, soutěží a zábavy. Dětský den se uskutečnil v sobotu 10. června.

FOTO: Dětský den na litoměřickém koupališti se vydařil

Litoměřice - Ideální počasí zajistil pořadatel - Městská sportovní zařízení v Litoměřicích - na sobotu 4. června 2017 pro tradiční akci.

Litoměřická tenisová legenda Hermína Jeřábková slaví 90

Litoměřice - Věřte nevěřte, ale je to pravda. Hermína Jeřábková, s níž má spojeny kurty TJ Slavoj Litoměřice na Střeleckém ostrově několik generací tenistů, slaví plná síly a optimizmu devadesátiny. Na antuce s raketou v ruce jsme ji přitom vídali ještě před deseti lety. A snad by to tak šlo dodneška, kdyby Hermínu nezabrzdily operované kyčle.

Koncert v Litoměřicích připomene legendární Honzákův orchestr

Litoměřice - Příznivci dobrého swingu by si neměli nechat ujít Vzpomínkový koncert na Orchestr Františka Honzáka.

Rozloučení s Ivanem Dolejším proběhne v pátek v litoměřickém hradu

Litoměřice - „Miloval jsem svoji rodinu, své přátele, miloval jsem muziku a svoji práci. Chtěl jsem odejít ze života v plné síle a při hraní. To se mi splnilo, proto prosím nesmutněte…"

Smutná zpráva: Ivan Dolejší vánoční koncert nestihl dovést do konce

Litoměřice – Smutně skončil litoměřickými příznivci swingu tolik očekávaný Vánoční koncert Orchestru Františka Honzáka ve čtvrtek v Domě kultury v Litoměřicích. Ivan Dolejší, který po legendárním kapelníkovi v posledních letech převzal taktovku a byl duší a organizátorem celý rok připravovaného vystoupení, v jeho druhé části zkolaboval na jevišti a ani desítky minut trvající resuscitace nebyla úspěšná.

Legendární kapela uctí krále swingu

Litoměřice - Velký hudební svátek se blíží! Nejen pro litoměřické fanoušky swingu v jeho špičkovém podání půjde bezesporu o událost roku.

FOTO: Ghost Dual Cup hostily i Litoměřice

Litoměřice – Čtvrtý závod letošního ročníku seriálu Ghost Dual Cup přivedl nejlepší profesionální jezdce z celého Česka do Litoměřic. 

Festival Dun Dun věnovaný černému kontinentu proběhne v Litoměřicích

Litoměřice - Festival Dun Dun věnovaný Africe: její kultuře a obyvatelům se uskuteční podruhé v Litoměřicích. Zdejší obecně prospěšná společnost ShineBean, která se zaměřuje na pomoc školákům a dalším potřebným v Keni, se zde podruhé spojila s Fairtradovým městem Litoměřice.

Milovníci vína se už brzy vypraví do Litoměřic

Litoměřice - Největší přehlídka v Čechách se uskuteční v pátek 17. dubna a v sobotu 18. dubna v prostorách Domu kultury a Gotického hradu.

FOTO: Ženou regionu je Milana Petrásková z Dobříně

Dobříň - Prestižní ocenění Žena regionu patří v Ústeckém kraji Milaně Petráskové, která provozuje v Dobříni u Roudnice nad Labem  společně se svým manželem útulek Kočičí domov Sluníčko.

Srdíčko je unikátní. Plesem chce poděkovat příznivcům

Litoměřice – Poskytuje jako jediné v Česku službu  péče pro děti ve věku od 18 měsíců do 3 let v denním režimu, která je alternativou jeslí.

Gotický hrad v Litoměřicích získal cenu

Litoměřice – Svatostánek českého vinařství – Gotický hrad Litoměřice, Dostavba výzkumného a vývojového centra Hennlich v Litoměřicích a Atlantik – knihovna a multimediální centrum v Děčíně. V takovém pořadí vyhodnotila odborná porota v čele s prorektorem ČVUT Praha Miloslavem Pavlíkem soutěž Stavba Ústeckého kraje 2013.

Daruj den doma, vyzývá Hospic svatého Štěpána

Litoměřice - Víte, že 80 % lidí si přeje zemřít doma? A že je to levnější, než pobyt ve zdravotnickém zařízení? A že ani přesto nebude v tomto roce naše největší zdravotní pojišťovna tento typ péče proplácet?

Drůbeží fotbal a králičí hop? Ukáží ho na výstavě

Litoměřice - Chovatelská megaakce v Litoměřicích má přiblížit především školákům živá domácí zvířata, ale také je přitáhnout k tradičnímu hobby.

FOTOGALERIE: V Galerii na zdi vystavuje Eduard Čech

Litoměřice – Návštěvníci Domu kultury v Litoměřicích si mohou v Galerii na zdi prohlédnout soubor 24 barevných snímků litoměřického fotografa Eduarda Čecha.

AKTUALIZOVÁNO

FOTOGALERIE: Diakonie mohla z aukce hlásit rekordní zisk

Litoměřice - Rovných 520 tisíc korun za 49 výtvarných děl, fotografií a výrobků samotných klientů a zaměstnanců Diakonie Českobratrské církve evangelické v Litoměřicích a také 50 tisíc korun od nadace Archa Chantal Poullain.

FOTOGALERIE: Vzpomněli na kapelníka Honzáka

Litoměřice – Velkým úspěchem skončil čtvrteční vzpomínkový koncert pro Františka Honzáka k nedožitým 90. narozeninám legendárního kapelníka swingového orchestru. 

Orchestr Františka Honzáka uctí kapelníka

Litoměřice – „Mrzí mě, že jsem to nevymyslela já," říká ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice (MKZ) Věra Kmoníčková. Má na mysli koncert „František Honzák 90" k nedožitým kulatinám legendárního kapelníka slavného orchestru.

Dejte srdce Srdíčku, přijďte na ples!

Litoměřice - V záplavě taháků aktuální plesové sezony je 1. ples Centra pro zdravotně postižené děti a mládež Srdíčko, které sídlí v Litoměřicích, Revoluční 32.

Proměny s Deníkem

Severní Čechy - „Netušila jsem pořádně, do čeho jdu. Ani mě nenapadlo, že mě lidé nebudou třeba i poznávat, což pro mě bylo největším překvapením, protože si připadám stále stejná. Ale asi tomu tak nebude…," přemítá dvaapadesátiletá Taťana Veselá z Nového Boru.

FOTOGALERIE: Dnes dráteníci nejen opravují, ale také tvoří

Litoměřice - Dráteník. Člověk, který drátem opravuje keramické hrnce. Ale pozor, takový pohled na jedno z historických řemesel už dávno neplatí. Dnes jde totiž hlavně o umění. Svou zručnost novodobí dráteníci propůjčují tvorbě nejrůznějších ozdob a šperků, ale umějí ztvárnit třeba sportovní vůz!

Jan Baxant: Nemohu se chovat jako všeznalec

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Dvacátý litoměřický biskup má za sebou pět let ve svém úřadu. Při této příležitosti nejvyšší představitel římskokatolické církve v diecézi odpověděl na otázky Deníku v exkluzivním interview. Ve fotogalerii si připomeňte biskupské svěcení.

AKTUALIZOVÁNO

Chantal Poullain omámila všechny dražitele v sále

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Velké představení Chantal Poullain. Jinak snad ani nejde označit v pořadí již 19. Společenský večer s aukcí uměleckých děl i výrobků chráněných dílen a klientů Diakonie Českobratrské církve evangelické v Litoměřicích.

Dražební kladívko pozvedne letos Chantal Poullain

Litoměřice - Dražba děl ve prospěch klientů Diakonie Českobratrské církve evangelické Litoměřice se uskuteční 8. listopadu. Poprvé v gotickém hradu.

Program Josefínských slavností v Terezíně

Terezín – Překvapením pro pravidelné návštěvníky a diváky bude letošní nové rozmístění dobových ukázek boje, výcviku a dalších bodů programu Josefínských slavností v Terezíně.

FOTOGALERIE: Světoznámý fotograf Vano vystavuje v muzeu

Litoměřice - Výběr z Platinové kolekce světoznámého fotografa Roberta Vana je do 24. listopadu k vidění v Oblastním muzeu v Litoměřicích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT