VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVO CHRÁSTECKÝ

Ivo Chrástecký

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: Den s tenisem na okraji Oparenského údolí neměl chybu

Malé Žernoseky - Poslední červencovou sobotu se sešla parta tenisových nadšenců na sedmém ročníku turnaje s názvem Ondráš Cup.

FOTO: Muž z Bíliny dostal v Ústí titanovou lebku. Jako první v České republice

Ústecký kraj - Ústečtí neurochirurgové jako vůbec první v České republice provedli unikátní náhradu lebky pomocí implantátu z titanu vyrobeného pacientovi na míru. Operaci podstoupil 57letý muž z Bíliny. Lékaři implantátem řešili 17 let starý úraz.

FOTO: Parašutisti na travčické pouti nadchli děti

Travčice - Seskok parašutistů na fotbalové hřiště byl vrcholem letošního ročníku tradiční pouti v Travčicích. Ta se v obci konala od pátku 9. do neděle 11. června.

FOTO: Dětský den tradičně uspořádali v Nových Kopistech

Nové Kopisty - Jako každoročně uspořádala obec Nové Kopisty na místním hřišti pro své nejmenší obyvatele odpoledne plné her, soutěží a zábavy. Dětský den se uskutečnil v sobotu 10. června.

FOTO: Dětský den na litoměřickém koupališti se vydařil

Litoměřice - Ideální počasí zajistil pořadatel - Městská sportovní zařízení v Litoměřicích - na sobotu 4. června 2017 pro tradiční akci.

Litoměřická tenisová legenda Hermína Jeřábková slaví 90

Litoměřice - Věřte nevěřte, ale je to pravda. Hermína Jeřábková, s níž má spojeny kurty TJ Slavoj Litoměřice na Střeleckém ostrově několik generací tenistů, slaví plná síly a optimizmu devadesátiny. Na antuce s raketou v ruce jsme ji přitom vídali ještě před deseti lety. A snad by to tak šlo dodneška, kdyby Hermínu nezabrzdily operované kyčle.

Koncert v Litoměřicích připomene legendární Honzákův orchestr

Litoměřice - Příznivci dobrého swingu by si neměli nechat ujít Vzpomínkový koncert na Orchestr Františka Honzáka.

Rozloučení s Ivanem Dolejším proběhne v pátek v litoměřickém hradu

Litoměřice - „Miloval jsem svoji rodinu, své přátele, miloval jsem muziku a svoji práci. Chtěl jsem odejít ze života v plné síle a při hraní. To se mi splnilo, proto prosím nesmutněte…"

Smutná zpráva: Ivan Dolejší vánoční koncert nestihl dovést do konce

Litoměřice – Smutně skončil litoměřickými příznivci swingu tolik očekávaný Vánoční koncert Orchestru Františka Honzáka ve čtvrtek v Domě kultury v Litoměřicích. Ivan Dolejší, který po legendárním kapelníkovi v posledních letech převzal taktovku a byl duší a organizátorem celý rok připravovaného vystoupení, v jeho druhé části zkolaboval na jevišti a ani desítky minut trvající resuscitace nebyla úspěšná.

Legendární kapela uctí krále swingu

Litoměřice - Velký hudební svátek se blíží! Nejen pro litoměřické fanoušky swingu v jeho špičkovém podání půjde bezesporu o událost roku.

FOTO: Ghost Dual Cup hostily i Litoměřice

Litoměřice – Čtvrtý závod letošního ročníku seriálu Ghost Dual Cup přivedl nejlepší profesionální jezdce z celého Česka do Litoměřic. 

Festival Dun Dun věnovaný černému kontinentu proběhne v Litoměřicích

Litoměřice - Festival Dun Dun věnovaný Africe: její kultuře a obyvatelům se uskuteční podruhé v Litoměřicích. Zdejší obecně prospěšná společnost ShineBean, která se zaměřuje na pomoc školákům a dalším potřebným v Keni, se zde podruhé spojila s Fairtradovým městem Litoměřice.

Milovníci vína se už brzy vypraví do Litoměřic

Litoměřice - Největší přehlídka v Čechách se uskuteční v pátek 17. dubna a v sobotu 18. dubna v prostorách Domu kultury a Gotického hradu.

FOTO: Ženou regionu je Milana Petrásková z Dobříně

Dobříň - Prestižní ocenění Žena regionu patří v Ústeckém kraji Milaně Petráskové, která provozuje v Dobříni u Roudnice nad Labem  společně se svým manželem útulek Kočičí domov Sluníčko.

Srdíčko je unikátní. Plesem chce poděkovat příznivcům

Litoměřice – Poskytuje jako jediné v Česku službu  péče pro děti ve věku od 18 měsíců do 3 let v denním režimu, která je alternativou jeslí.

Gotický hrad v Litoměřicích získal cenu

Litoměřice – Svatostánek českého vinařství – Gotický hrad Litoměřice, Dostavba výzkumného a vývojového centra Hennlich v Litoměřicích a Atlantik – knihovna a multimediální centrum v Děčíně. V takovém pořadí vyhodnotila odborná porota v čele s prorektorem ČVUT Praha Miloslavem Pavlíkem soutěž Stavba Ústeckého kraje 2013.

Daruj den doma, vyzývá Hospic svatého Štěpána

Litoměřice - Víte, že 80 % lidí si přeje zemřít doma? A že je to levnější, než pobyt ve zdravotnickém zařízení? A že ani přesto nebude v tomto roce naše největší zdravotní pojišťovna tento typ péče proplácet?

Drůbeží fotbal a králičí hop? Ukáží ho na výstavě

Litoměřice - Chovatelská megaakce v Litoměřicích má přiblížit především školákům živá domácí zvířata, ale také je přitáhnout k tradičnímu hobby.

FOTOGALERIE: V Galerii na zdi vystavuje Eduard Čech

Litoměřice – Návštěvníci Domu kultury v Litoměřicích si mohou v Galerii na zdi prohlédnout soubor 24 barevných snímků litoměřického fotografa Eduarda Čecha.

AKTUALIZOVÁNO

FOTOGALERIE: Diakonie mohla z aukce hlásit rekordní zisk

Litoměřice - Rovných 520 tisíc korun za 49 výtvarných děl, fotografií a výrobků samotných klientů a zaměstnanců Diakonie Českobratrské církve evangelické v Litoměřicích a také 50 tisíc korun od nadace Archa Chantal Poullain.

FOTOGALERIE: Vzpomněli na kapelníka Honzáka

Litoměřice – Velkým úspěchem skončil čtvrteční vzpomínkový koncert pro Františka Honzáka k nedožitým 90. narozeninám legendárního kapelníka swingového orchestru. 

Orchestr Františka Honzáka uctí kapelníka

Litoměřice – „Mrzí mě, že jsem to nevymyslela já," říká ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice (MKZ) Věra Kmoníčková. Má na mysli koncert „František Honzák 90" k nedožitým kulatinám legendárního kapelníka slavného orchestru.

Dejte srdce Srdíčku, přijďte na ples!

Litoměřice - V záplavě taháků aktuální plesové sezony je 1. ples Centra pro zdravotně postižené děti a mládež Srdíčko, které sídlí v Litoměřicích, Revoluční 32.

Proměny s Deníkem

Severní Čechy - „Netušila jsem pořádně, do čeho jdu. Ani mě nenapadlo, že mě lidé nebudou třeba i poznávat, což pro mě bylo největším překvapením, protože si připadám stále stejná. Ale asi tomu tak nebude…," přemítá dvaapadesátiletá Taťana Veselá z Nového Boru.

FOTOGALERIE: Dnes dráteníci nejen opravují, ale také tvoří

Litoměřice - Dráteník. Člověk, který drátem opravuje keramické hrnce. Ale pozor, takový pohled na jedno z historických řemesel už dávno neplatí. Dnes jde totiž hlavně o umění. Svou zručnost novodobí dráteníci propůjčují tvorbě nejrůznějších ozdob a šperků, ale umějí ztvárnit třeba sportovní vůz!

Jan Baxant: Nemohu se chovat jako všeznalec

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Dvacátý litoměřický biskup má za sebou pět let ve svém úřadu. Při této příležitosti nejvyšší představitel římskokatolické církve v diecézi odpověděl na otázky Deníku v exkluzivním interview. Ve fotogalerii si připomeňte biskupské svěcení.

AKTUALIZOVÁNO

Chantal Poullain omámila všechny dražitele v sále

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Velké představení Chantal Poullain. Jinak snad ani nejde označit v pořadí již 19. Společenský večer s aukcí uměleckých děl i výrobků chráněných dílen a klientů Diakonie Českobratrské církve evangelické v Litoměřicích.

Dražební kladívko pozvedne letos Chantal Poullain

Litoměřice - Dražba děl ve prospěch klientů Diakonie Českobratrské církve evangelické Litoměřice se uskuteční 8. listopadu. Poprvé v gotickém hradu.

Program Josefínských slavností v Terezíně

Terezín – Překvapením pro pravidelné návštěvníky a diváky bude letošní nové rozmístění dobových ukázek boje, výcviku a dalších bodů programu Josefínských slavností v Terezíně.

FOTOGALERIE: Světoznámý fotograf Vano vystavuje v muzeu

Litoměřice - Výběr z Platinové kolekce světoznámého fotografa Roberta Vana je do 24. listopadu k vidění v Oblastním muzeu v Litoměřicích.

Sbohem Mistře! Litoměřice se loučily s Františkem Honzákem

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Svižným, duši hladícím swingem, kterému zasvětil František Honzák (28. 5. 1924 - 7. 9. 2013) svůj život, se s legendárním kapelníkem v litoměřické smuteční síni včera rozloučila rodina, muzikanti z jeho orchestru a Litoměřičané, kteří ho měli rádi.

Zahrada Čech odstartovala rekordně

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Vysokou návštěvnost veletrhu Zahrada Čech zaznamenali pořadatelé hned v pátek, v prvním dnu akce.

Pomozte malému Ondrovi k drahé operaci Ulzibat

Litoměřice, Chotiměř- Pomoci získat finanční prostředky na operaci pro postiženého Ondru Kotyka z Chotiměři můžete i vy.

Odešla osobnost: Zemřel kapelník František Honzák

Litoměřice – „Chytrej a vtipnej." I takový zůstane ve vzpomínkách muzikantů, kteří prošli jeho proslulým tanečním orchestrem, legendární dirigent František Honzák. Šéfovat některé z nebeských kapel odešel v sobotu 7. září. Bylo mu 89 let.

Lucký mlýn už klape svou. Práce tu ale ještě nekončí

Chodovlice - Úplné zprovoznění Luckého mlýna na potoku Modla u Chodovlic na Třebenicku se opět přiblížilo. Jde o skutečný unikát nejen v celém regionu.

Na světě je Brána č. 2, magazín pro turisty v Ústeckém kraji

Litoměřice - Křest dvaasedmdesátistránkového reprezentativního magazínu pro návštěvníky Ústeckého kraje s názvem Brána č. 2 v pondělí na lodi Porta Bohemica 1 zahájil turistickou sezonu v Českém středohoří.

Dálnice D8 se mezi Lovosicemi a Řehlovicemi otevře, ale jen na den

Ústecký kraj - Když zatím ne autem, tak alespoň po svých. Úplné dálniční propojení Prahy se saskou metropolí Drážďany zatím není realitou, protože kvůli soudním sporům stále ještě není dokončen celý úsek přes České středohoří mezi Lovosicemi na Litoměřicku a Řehlovicemi na Ústecku.

FOTOGALERIE: Zpěváci v Little star měli šťávu

Litoměřice – Soutěž pěveckých talentů s názvem Little star 2013 má po středečním večeru v Domě kultury v Litoměřicích své vítěze.

FOTOGALERIE: Po výstavách je tu kniha o starých Litoměřicích

Litoměřice – Litoměřice jak jsme je znali je název fotografické publikace sedmičky autorů, členů Fotoklubu Porta.

Na Labské stezce se v nové sezoně chystá opět řada akcí

Labská stezka - Cyklisté, vezměte si k ruce kalendáře. A můžete si do nich pomalu začít psát termíny, kdy se na Labské stezce, která vede také územím Ústeckého kraje, uskuteční tradiční akce pro milovníky jízdy na kole.

AKTUALIZOVÁNO

Diakonie získala na výtah během večera přes 300 tisíc

Litoměřice - Velmi příjemná atmosféra, umocněná vynikajícím muzikantským výkonem špičkového českého flétnisty, jazmanna Jiřího Stivína. Právě ten byl pro většinu účastníků 18. společenského večera Diakonie Českobratrské církve evangelické v Litoměřicích (DČCE) v pátek v sále Hotelu Koliba největším zážitkem.

I Litoměřice mají své Paraple. Letos aukci podpoří Jiří Stivín

Litoměřice – Herec a muzikant Jan Budař, písničkáři Jan Burian a Marka Míková, herečka Táňa Fischerová, automobilový závodník David Vršecký a herec a moderátor Aleš Háma, herec Tomáš Matonoha a hokejový brankář Petr Bříza, herečka Eva Holubová, mim Václav Upír Krejčí.

AKTUALIZOVÁNO

FOTOGALERIE: Mažoretky měly mistrovství. V Česku první

Litoměřice - Historicky první mistrovství mají po neděli za sebou mažoretky ve čtyřech věkových kategoriích. Uskutečnilo se v Domě kultury v Litoměřicích a uspořádala ho Sekce mažoretek Svazu hudebníků ČR (SMSH).

Petr Hermann vystaví své Litoměřice

Litoměřice - Krajina, příroda, ale i město Litoměřice. Témata, která baví fotografa Petra Hermanna. Litoměřický patriot si k nadcházejícím sedmdesátinám, které oslaví 11. prosince, nadělil autorskou výstavu.

Živnostníci: Zlevněte parkovné!

Litoměřice – Zoufalí začínají být živnostníci v centru Litoměřic. Město před časem zvýšilo parkovné a prodloužilo i čas, kdy řidiči musí za odstavení svého auta na Mírovém náměstí a jeho okolí platit.

Záchranáři cvičili ve skalách v Tisé

Tisá - Nevšední podívanou měli v úterý obyvatelé obce Tisá na Ústecku. Nad obcí několik hodin manévroval  policejní vrtulník typu Bell 412. Záchranu lidí uvízlých nebo zraněných ve skalách tu cvičili společně letečtí záchranáři ze zásahové jednotky severočeské policie a Zdravotní záchranné služby Ústeckého kraje. 

Poklady Dómského náměstí odhaluje kniha

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Dómské náměstí v Litoměřicích žije. Zatímco dějinný vývoj učinil hrady a zámky v Česku památkami, na něž se jezdí dívat davy turistů, o srdci Litoměřické diecéze, kterým Dómské náměstí bezesporu vždy bylo, toto neplatí.

Počet nezaměstnaných v kraji pomalu klesá

Ústecký kraj - Trend v počtu nezaměstnaných v Ústeckém kraji v roce 2011 lze označit jako pozitivní.

Kam v Českém středohoří? Do litoměřického hradu, na sjezdovky a novoroční výstupy

České středohoří - Projekt Brána do Čech, který prezentuje Ústecký kraj jako turistickou destinaci a bude v budoucnu sdružovat čtyři destinační agentury (České Švýcarsko, České středohoří, Krušné hory a Dolní Poohří), získává stále více příznivců a jeho nositel, internetové stránky www.branadocech.cz, se pomalu, ale jistě dostává do povědomí veřejnosti.

Na zámku Moritzburg se můžete setkat s princem

Moritzburg, Sasko – Na velké výstavě k oblíbené pohádce režiséra Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku, která probíhá od začátku listopadu na zámku Moritzburg u Drážďan, bude v sobotu 17. prosince živo.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT