VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zásadní události roku 2011 na Litoměřicku

Litoměřicko /ANKETA/ - Představujeme zásadní události uplynulého roku v regionu. Hlasujte.

31.12.2011
SDÍLEJ:

TOP 10 Událostí roku 2011Foto: Deník

Litoměřický Deník vybral deset nejdůležitějších událostí, které v roce 2011 zahýbaly regionem.

V anketě můžete vždy po hodině dát hlas té, která podle vás byla nejzásadnější. Hlasovat lze do 4. ledna do 12 hodin.

A co vy? Napište nám na litomericky@denik.cz, jaká událost v uplynulém roce zasáhla nejvíce Vás osobně!

Redakce Litoměřického Deníku čtenářům přeje úspěšný rok 2012!


1. KALY. Dovoz na skládku Celio u Litvínova a spalování ostravských kalů v čížkovické cementárně Lafarge šokovalo veřejnost v Ústeckém kraji. Demonstrovalo se, petici podepsalo přes 10 tis. lidí. Ti se zlobí i na Kraj v Ústí.


2. OTEVŘENÁ - NEOTEVŘENÁ D8.
Vánočním dárkem pro řidiče a obyvatele Vchynic i Lovosic mělo být otevření úseku dálnice D8 z Lovosic nad Bílinku. To se nakonec kvůli nedostatkům v tech. dokumentaci neuskutečnilo.


3. SLOUČENÍ ŠKOL.
Na jaře krajští zastupitelé odhlasovali, že gymnázia v Lovosicích a Roudnici nad Labem se sloučí s jinou střední školou. Po protestech nakonec před Vánocemi došlo ke změně. Budou samostatné.


4. ZEMĚTŘESENÍ
zažil v uplynulém roce litoměřický soud. Přišel o dva soudce kvůli obvinění z korupce a místopředsedkyně soudu odstoupila. Nejvíce je oslaben trestní úsek.


5. DOTACE Z EU PROVÁZELA KORUPCE.
Ředitel Úřadu regionální rady Severozápad Petr Kušnierz se u soudu zpovídá ze tří případů spojených s evropskými dotacemi. Prý šlo o úplatek.


6. SOUD S EKOLOGEM STUDNIČKOU.
Výpovědi svědků u soudu s „ekologem vyděračem“ potvrdili obvinění podle jejich slov Studnička skutečně vydíral. Na verdikt musí počkat do roku 2012.


7. BULASOVÁ. Prakticky od jara do podzimu část rodičů a učitelů Gymnázia Josefa Jungmanna protestovala proti Evě Bulasové. Ta nakonec z pozice ředitelky školy odešla.


8. KOMUNÁLNÍ VOLBY V ROUDNICI NAD LABEM doprovázela řada podezření z uplácení voličů. Soud nakonec nařídil jejich opakování. Roudničané vyrazili k volebním urnám v lednu. Tentokrát už byly výsledky uznány.


9. POVODEŇ zasáhla na počátku uplynulého roku několik obcí. Voda tentokrát přišla po Ohři a Labi, ale i dalších tocích. Problémy byly například v okolí Budyně, Libochovic a v Lovosicích.


10. KLAUS. Prezident Václav Klaus v rámci třídenní návštěvy Ústeckého kraje v říjnu zavítal do Roudnice nad Labem, Terezína, Litoměřic a Prackovic nad Labem. Zde si prohlédl rozestavěný úsek dálnice D8.

Další zásadní události roku…


MRÁZ - KATASTROFA PRO VINAŘE

Květnové mrazy poničily úrodu na vinicích v celém regionu. Nejvíce poškozených vinic bylo na Roudnicku a v okolí Žernosek. Někteří vinaři zaznamenali až 90% škody. Aby finančně přežili a uspokojili zákazníky museli někteří vinaři nakupovat hrozny. Rok 2011 přitom hodnotí jejich moravští kolegové jako mimořádný kvalitou i množstvím.


KOŽELUŽNU NAHRADÍ DOMY

Na místě zchátralé staré koželužny v Žalhosticích by měly vyrůst nové rodinné a bytové domy. „Jsme rádi, že se s tím začalo. Výroba v koželužně skončila na konci června 1994, od té doby byl objekt zavřený. Prázdné budovy se staly útočištěm feťáků, bezdomovců, zlodějů a dalších asociálních skupin,“ uvedla starostka Žalhostic Alena Vacková.


JEZDCI MKR BYLI HODNĚ VIDĚT

Úspěchem skončila letošní sezona pro tým MKR Technology Židovice. Jezdci této stáje totiž byli v Evropském poháru tahačů hodně vidět. V soutěži týmů obsadili Markus Bösiger s Markusem Oestrichem druhou příčku, v jednotlivcích skončil celkově třetí Adam Lacko. Ten navíc obsadil druhé místo ve Španělském poháru.


VÝROČÍ MEMORIÁL AIR SHOW

Několik tisíc lidí dorazilo v červnu na roudnický letecký den Memoriál Air Show 2011. Akce letos oslavila dvacetileté výročí od svého vzniku. Poprvé se tu objevilo několik strojů v čele s nejzajímavějším průzkumným letounem Bronco, který byl nasazen ve Vietnamu. Na akci se představila také Armáda ČR, která předvedla letouny Gripen i české L 159.


V TEREZÍNE OPRAVUJÍ ZA 500 MIL.

Rekonstrukce historického vojenského objektu Kavalír II. v Terezíně pokračuje ve dvou etapách současně. Kromě finišující rekonstrukce zelených střech se nyní v Kavalíru pracuje také na opravě vnitřních omítek. Celková rekonstrukce kavalíru bude stát cca 50 milionů korun a je podpořena z půlmiliardové dotace Opraveny budou ještě tři stavby.


ROK 2011 BYL NA LABI „SLABÝ“

Jako na velice špatný budou na rok 2011 vzpomínat provozovatelé osobní lodní dopravy na Labi. „Letošní sezona je skutečně tragická. Svezli jsme necelou polovinu počtu cestujících, kteří s námi jeli v loňském roce. Problémem je, že už sezona 2010 byla velice špatná,“ konstatoval Karel Svoboda ze společnosti provozující lodě flotily Porta Bohemica.


LOVOSIČTÍ HÁZENKÁŘI BODOVALI

Dokázali to. Vítězem Českého poháru pro letošní rok se stali házenkáři HK .A.S.A. Město Lovosice, kteří využili domácího prostředí a v hale Chemik zaslouženě slavili se svými příznivci triumf. V semifinále přešli svěřenci Vojtěcha Srby přes silnou Karvinou a následně našli recept i na Frýdek Místek. Extraligoví házenkáři dali průchod radosti už na palubovce, oslavy dále pokračovaly.


Která událost roku 2011 byla podle vás nejzásadnější?

2. OTEVŘENÁ - NEOTEVŘENÁ D8

16 %

3. SLOUČENÍ ŠKOL

7 %

4. ZEMĚTŘESENÍ U SOUDU

2 %

1. KALY

19 %

5. DOTACE Z EU PROVÁZELA KORUPCE

1 %

6. SOUD S EKOLOGEM STUDNIČKOU

1 %

7. BULASOVÁ

43 %

8. KOMUNÁLNÍ VOLBY V ROUDNICI NAD LABEM

3 %

9. POVODEŇ

2 %

10. KLAUS

0 %

11. MRÁZ - KATASTROFA PRO VINAŘE

1 %

12. KOŽELUŽNU NAHRADÍ DOMY

1 %

13. JEZDCI MKR BYLI HODNĚ VIDĚT

0 %

14. VÝROČÍ MEMORIÁL AIR SHOW

0 %

15. V TEREZÍNE OPRAVUJÍ ZA 500 MIL.

0 %

16. ROK 2011 BYL NA LABI „SLABÝ“

0 %

17. LOVOSIČTÍ HÁZENKÁŘI BODOVALI

3 %

Hlasovalo: 247

Anketa byla ukončena

31.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Soudce Josef Knotek

Bývalý litoměřický soudce Josef Knotek opustil vězení

Alchymistické Litoměřice

Na Allfestival zavítá do Litoměřic také Jaroslav Dušek

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Zastupitelé schválili změnu právní formy litoměřické nemocnice

Litoměřice – Litoměřická nemocnice se stane akciovou společností. Změnu právní formy schválili zastupitelé na středečním mimořádném zasedání.

Na obchod v Úštěku si posvítili celníci, našli padělky značek

Úštěk - Dávejte si pozor, jaké výrobky kupujete. V některých případech by se ušetření nemuselo vyplatit.

Den s cementárnou zpestří David Kraus a Adam Mišík

Čížkovice - Již tradiční Den s cementárnou v Čížkovicích proběhne letos v sobotu 27.5. Bohatý program pro děti i dospělé je koncipován tak, aby veřejnost měla šanci poznat provoz výroby cementu, ale aby se zároveň i pobavila.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies