VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zákaz prodeje zvířat v Ředhošti poškodí hlavně poctivé chovatele

Ředhošť - Článek v Litoměřickém deníku z 24. dubna, věnovaný navrhovanému zákazu prodeje psů a koček na zdejších trzích, našel odezvu u vedení společnosti Rede, která je jedním z provozovatelů ředhošťských trhů. Ta se od takového prodeje distancuje.

26.4.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Karel Pech

Zákaz jako jedno z řešení problému s porušováním základních norem prodeje těchto zvířat a jejich mláďat byl doporučen na jednání svolaném na Krajském úřadu Ústeckého kraje. Prodej by měl nově upravovat aktualizovaný Tržní řád, který připravuje obec Mšené-lázně.

„Nesouhlasíme s názorem, že by se měl zakázat na místních trzích prodej psů a koček. Nesouhlasíme s postupem kolektivního trestání chovatelů. Převažují chovatelé, kteří mají zvířata v pořádku a splňují všechna nařízení tržního řádu. Distancujeme se od těchto prodejců, prodejci v naší části trhů jsou kontrolováni a zapisováni podle nařízení veterinářů. Pokud by u nás docházelo ke stížnostem od zákazníků, okamžitě je řešíme a pochybný prodej zakážeme. Nejde nám jen o peníze, ale i o dlouhodobou spokojenost zákazníků," uvedl zástupce společnosti Rede Jiří Tošil.

Proti zákazu prodeje psů a koček se ohradila i předsedkyně Základní organizace ČSCH v Ředhošti. I ona tvrdí, že příjem zvířat, tedy psů a koček, probíhá podle Tržního řádu.

„Dojíždí k nám smluvně veterinář, který zajišťuje prohlídku zvířat a vybavení doklady. Na doporučení jsme v době nepřízně počasí prodej mláďat přesunuli z venkovních prostor pod střechu. Když chovatelé přijedou, musí se prokázat očkovacím průkazem a původem psa, pak ho teprve pustíme k prodeji," říká předsedkyně organizace Václava Plzáková.

Obě strany připouštějí, že se na trzích objevovali překupníci, kteří měli sice platné doklady, ale do prodeje prokázaných plemen „namíchali" i jiná zvířata bez dokladů. Aby se i takové případy z Ředhoště vymýtily, je třeba zde mít pravidelný dozor a kontrolu jako součást nového Tržního řádu.

Autor: Václav Sedlák

26.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hasiči vyrazili k požáru maringotky v Radovesicích
4

V maringotce bouhla tlaková lahev. Kvůli teplu z komínka

Kapela Znouzectnost přijede do Lovosic.

Pod Palubou zahrají veteráni českého punku Znouzectnost i progresivní Nevereš

Dlouho očekávaná oprava vozovky z Lovosic do Ústí bude zahájena příští týden

Lovosice – Více než čtvrt roku trvající dopravní omezení, vybudování označených míst pro přecházení chodců, částečné nebo úplné uzavírky, ale i nový a upravený povrch frekventované vozovky. To čeká řidiče projíždějící na úseku Lovosice – Malé Žernoseky v nejbližší době.

Čarodějnice: Lampionový průvod nebo volba Miss

Litoměřicko – Pálení čarodějnic, Filipojakubská noc či Valpuržina noc. I tak se říká noci z 30. dubna na 1. května, kdy se slaví zvláštní jarní svátek, rozšířený po celé Evropě. Lidé se budou bavit na řadě míst Litoměřicka.

Turisté vyrazí na jarní putování kolem Lovoše

Lovosice - U příležitosti stoletého výročí naší vlasti, které připadá na příští rok, připravil Klub českých turistů ojedinělý projekt, seriál pochodů s názvem 100 let republiky, 130 let v pohybu.

Zatímco si žena zkoušela boty, zlodějka ji obrala o kabelku

Litoměřicko – Až tříleté vězení hrozí devatenáctileté ženě z Teplicka, která jiné ženě odcizila v litoměřickém nákupním centru kabelku.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies