VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vodní hrad je členem spolku

Budyně nad Ohří - Před devatenácti lety se město Budyně nad Ohří a vodní hrad oficiálně otevřelo turistickému ruchu. Od té doby se návštěvnost postupně zvýšila až na loňských 24 tisíc lidí.

15.10.2015
SDÍLEJ:

Vodní hrad v Budyni nad OhříFoto: Deník/Karel Pech

Podle výkazů, které radnice dostává každý měsíc, se odhaduje, že letošní návštěvnost bude spíše vyšší. Je to výsledek dobrého stavu památky a realizace aktivit, které mají už tradici a je o ně velký zájem. Po ukončení letošní sezony se město a vodní hrad začnou připravovat na pořádání vánočních a novoročních oslav.

V současné době mimo jiné také vrcholí práce na opravě hradní sýpky. Akce s nákladem 680 tisíc korun probíhá v rámci regenerace městské památkové zóny, a to za podpory Ministerstva kultury a poloviční účasti města. V závěru roku se podařilo městu získat z rezerv ministerstva dotaci téměř 400 tisíc korun na vybudování nového informačního centra hned za hradní branou. Hrubá stavba objektu bude ještě letos dokončená.

Do konce letošního roku pak má být dokončená i oprava bývalé hradní sýpky. Objekt, který sloužil k hospodářským účelům, bude nejspíš využit k pořádání společenských akcí. Stavba má zajímavé sklepení a v patře sál, do jehož prostor bude zakomponována stálá galerie.

„Chceme tak ulevit od akcí Zlatému sálu, který je historicky nejcennějším interiérem hradu. V něm budeme pořádat jen ty nejvýznamnější společenské události," sdělil starosta Budyně nad Ohří Petr Medáček.

Poslední aktivitou, která je už z větší části hotová a kompletně bude dokončená pro příští sezonu, je naučná stezka Malá Ohře. Ta kopíruje z velké části zhruba šest kilometrů dlouhý náhon pro budyňský mlýn. Malá Ohře začíná v Radovesicích a končí v Písteckém lese.

„Stezka začíná a končí právě na vodním hradu, má šest zastávek a zájemci si můžou zvolit délku putování i avizované téma, které je zajímá. Nejde jen o historii, ale také o zajímavosti z oblasti fauny a flory. Na každém stanovišti budou poutače s informacemi o dané lokalitě. Z tohoto pohledu jsme se stali novým členem spolku Hrady Českého středohoří," vysvětlil dál starosta.

Autor: Václav Sedlák

15.10.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vila Pfaffenhof
2 31

Z honosné vily zbyly obvodové zdi

Rekonstrukce autobusového nádraží pokračuje v termínu.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

FOTO: O chmel ze severu Čech je opět zájem

Litoměřicko - Odbyt chmelu se ustálil. Po letech, kdy pěstitelé nevěděli, zda sklizené „zelené zlato“ prodají za slušnou cenu, se trh stabilizoval.

FOTO: V Račicích je 196 sad medailí

Račice – MS v Račicích může začít! Přípravy na světový šampionát rychlostních kanoistů gradují, organizátoři dolaďují jen detaily.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Severní Čechy - Počet odvolání proti verdiktům okresních soudů v Ústeckém kraji je nejmenší z celé České republiky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení