VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Lovosicích vyroste čtvrť pro bydlení pod názvem Nový Holoubkov

Lovosice - Třiatřicet rodinných domů vyroste na okraji Lovosic v části označované jako Nový Holoubkov.

24.9.2014 8
SDÍLEJ:

V Lovosicích vyroste čtvrť pro bydlení pod názvem Nový HoloubkovFoto: archiv

Investorovi, kterým je firma Raeder & Falge Development, se dosud podařilo prodat prvních dvanáct pozemků. Desítku dalších si lidé už rezervovali. Zbylo tedy již několik málo pozemků, které jsou volně k prodeji.

„Jde v současnosti o jedinou možnou lokalitu v Lovosicích určenou pro výstavbu rodinných domů. Druhou možností by byly pozemky Pod Vinným lisem, které jsou bohužel zablokovány letitým soudním sporem. O pozemky na rodinné domy mají lidé zájem. Za posledních osm let byly pro jejich výstavbu v rámci nových lokalit pro bydlení v Lovosicích zasíťovány jen čtyři parcely v Kmochově ulici, což je velmi málo. Poptávka je daleko vyšší," uvedla starostka Lovosic Lenka Lízlová.

Původně měly v lokalitě za Jabloňovou alejí vyrůst bytové domy. Před několika lety radnice spolu s investorem záměr přehodnotila. „Bytů je v Lovosicích dostatek. Příkladem jsou byty v rezidenci Orbis nebo v domě nad Penny. Naopak parcely pro rodinné domky, po kterých lidé volají, scházely. To byl také důvod, proč investor předložil záměr na rodinné domy. Tento záměr byl následně veřejně projednán na zasedání zastupitelstva, a to bez námitek," vysvětlila starostka Lízlová.

V Lovosicích vyroste čtvrť pro bydlení pod názvem Nový Holoubkov

Na přípravu pozemků a jejich zasíťování město nemělo dostatek finančních prostředků v řádu několika desítek milionů. Chybí i tým specializovaných profesionálů. Lovosice jsou přece jen malé město. Proto dlouhé roky hledalo vhodného investora. Zájem projevil dr. Steiner, který se původně podílel i na projektu bytového domu Orbis vedle lovosického zámku. Krátce po zahájení stavby tohoto bytového domu ale nebyl schopen plnit své finanční závazky vůči zhotoviteli stavby a projekt bytového domu opustil.

„Rámcovou smlouvu o investiční spolupráci na přípravě obytného souboru Nový Holoubkov jsme po schválení na zastupitelstvu města uzavřeli už v roce 2012. Společnost Raeder & Falge byla tehdy jediná, která měla zájem a přihlásila se. Město přitom hledalo investora více jak deset let. Záměr města transparentně visel na lovosickém webu včetně dalších kroků," řekl k výběru investorské firmy radní města Jan Piegl.

„Pozemky dostane investor sice za korunu, ve smlouvě se ale zavázal k značným investicím. Musí například přeložit hlavní přívodní vodovodní řad do Lovosic a vybudovat nový vodovod, vedení vysokého napětí umístit pod zem, vystavět splaškovou kanalizaci, plynovod, veřejné osvětlení, chodníky, parkovací stání, komunikaci včetně odvodu dešťových vod a celé území obytného souboru Nový Holoubkov mimo jiné i osázet zelení. Po kolaudaci město vybudovanou veřejnou infrastrukturu vykoupí za korunu zpět, aby se o ni mohlo starat a udržovat ji," popsala Lízlová.

„Město na přelomu roku od Raeder & Falge Development navíc dostane podíl z prodeje pozemků novým vlastníkům. Zhruba přes sedm milionů korun pro rozpočet města je významným příjmem," dodala starostka.

Firma musí radnici peníze vyplatit, i kdyby se jí nepodařilo všechny parcely obsadit, a to nejpozději do konce roku 2015. (pi)

Autor: Redakce

24.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pěstujeme olivy

Tragická nehoda mezi Chotěšovem a Brozany
23

Špatná zpráva: Na silnicích zemřelo zatím o šest lidí více než loni

Litoměřické ulice Horova a Halasova získají nový povrch

Litoměřice – Nové povrchy bude mít na konci prázdnin silnice v ulici Horova a Halasova v Litoměřicích. Na opravě pracují litoměřické městské služby společně se soukromou stavební firmou.

Povodeň 2002: Řádění vodního živlu na Litoměřicku objektivem Karla Pecha

Litoměřicko - Je to přesně 15 let co Česko zasáhla ničivá povodeň. Ušetřeno nezůstalo ani Litoměřicko. Prohlédněte si fotografie z Litoměřic, Lovosic, Píšťan, Křešic a dalších míst zasažených velkou vodou v roce 2002.

Vlaky na trati mezi Lovosicemi a Čížkovicemi nahradí autobusy

Lovosice – V pátek 18. a v sobotu 19. srpna proběhne výluka na turistické lince číslo T4 mezi Lovosicemi a Mostem.

Senior v Bezděkově postřelil po hádkách dva sousedy

Bezděkov – Třiasedmdesátiletý muž střílel nelegálně drženou zbraní. Policie případ na Žatecku šetří jako pokus o dvě vraždy, vážně zranění muži jsou v nemocnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení