VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Litoměřicích mají zásobník projektů. Obsahuje jich 80

Litoměřice – Zajímá vás, jaké projekty by v následujících letech mohly být v Litoměřicích realizovány? Informace poskytne zásobník projektů, který je důležitým dokumentem strategického plánování dalšího rozvoje města.

31.10.2015
SDÍLEJ:

Městský úřad v Litoměřicích.Foto: Radim Tuček

V tuto chvíli obsahuje téměř 80 projektů. Způsob tvorby zásobníku i možnosti průběžného doplňování občany představili zastupitelům tento týden na jejich mimořádném pracovním jednání pracovníci oddělení projektů a strategií městského úřadu.

„Příprava zásobníku projektů trvala více než rok, jelikož jsou v něm projekty, které vzešly z veřejných projednání, návrhy jednotlivých odborů a vedení města. Při jeho sestavování byly vzaty v úvahu také výstupy odborných studií a analýz, což se týká zejména oblasti snižování energetické náročnosti. Projekty by měly být realizovány během let 2015-2022 s využitím právě startujícího nového dotačního období," uvedla vedoucí oddělení Veronika Šturalová.

Důležité je mít zásobník připravený a postupně u vybraných záměrů zpracovat projektovou dokumentaci a další potřebné dokumenty, jako je třeba stavební povolení, aby realizace mohla začít co nejdříve.

„Dotační programy jsou totiž velmi náročné, často rychle otevírané a na přípravu bývá málo času. Proto je třeba být připraven, protože častou podmínkou podání žádosti a jejího schválení bývá právě existence výše zmíněných dokumentů a také projednání takového záměru s veřejností," dodal starosta Ladislav Chlupáč s tím, že tento postup se městu v minulosti již osvědčil.

Projekty jsou roztříděny dle jejich přínosu pro dlouhodobé strategické cíle rozvoje města. Každý projekt má svou kartu, tzv. rodný list, která obsahuje popis projektu i odhadované náklady realizace a řadu dalších užitečných údajů. Postupně je k jednotlivým projektům zpracováno také socioekonomické a environmentální hodnocení, z něhož se dozvíme, jaké přímé dopady a užitek pro město bude realizace takového projektu mít. Zásobník je živý dokument, který bude neustále aktualizován a doplňován, postupně se do něj zařadí také významné projekty příspěvkových organizací, které zde zatím chybí.

Zastupitelé diskutovali i o způsobu, jakým by do zásobníku mohly být doplňovány nové projekty. Ty mohou vzejít od občanů, organizací, spolků či politických stran.

„Naší snahou je, aby v zásobníku byly záměry, které reprezentují rozličné zájmy našich obyvatel. Proto jsou jedním z důležitých vstupů také výsledky veřejného fóra Desatero problémů Litoměřic nebo tematických kulatých stolů," upozornil předseda finančního výboru a radní města Radek Lončák.

Podněty bude možné zasílat prostřednictvím písemného návrhu zaslaného na městský úřad nebo vyplněním on-line formuláře či osobní návštěvou. Návrhy bude dvakrát ročně vyhodnocovat strategický tým.

Autor: Redakce

31.10.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hacker z Mostu vylákal z lidí statisíce korun

Tereza Voříšková a Jan Svěrák při představení filmu Po strništi bos
9

Po strništi bos je v kinech. Režisér Jan Svěrák se narodil v Žatci

Mistrovství světa v kanoistice autům uzavře Račice a Záluží

Račice – Už ve středu 23. srpna na račickém kanálu vypukne Mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Policie proto v příštím týdnu očekává velký příliv sportovních příznivců. 

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Voliči dali v Siřejovicích šanci mladým kandidátům

Siřejovice - Vítězem předčasných voleb v Siřejovicích se stalo Sdružení nezávislých kandidátů. Starosta Krejza se loučil na Bartolomějské pouti a oslavách 790 let obce.

Dávejte si pozor! Na Štětsku se objevila jedovatá zápřednice

Štětsko - Na výskyt zápřednice upozornil redakci čtenář. Varuje lidi před nebezpečím.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení