VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Terezínští otestují ve městě semafor

Terezín - Město Terezín má v souvislosti se svým rozvojem, rozvojem cestovního ruchu a revitalizací historických objektů zpracován také nový dopravní generel, který má přispět k větší bezpečnosti na místních komunikacích.

23.4.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jitka Krejčířová

Řeší především situaci kolem náměstí ČSA a zejména parkování autobusů, pro které byla vyhrazena dostatečná kapacita v areálu Retranchementu 5, kde je zázemí pro řidiče a návštěvníky před nástupem k prohlídkám pamětihodností.

V Terezíně se ale pohybuje řada neukázněných řidičů, kteří na dlouhých rovinkách sešlápnou plynový pedál víc, než je třeba. Překračování rychlosti je nešvar těch, kteří se v době, kdy byl v provozu semafor regulující dopravu přes rekonstruovaný úsek u mostu přes Ohře, snažili stihnout zelené světlo. Někteří řidiči tu nyní překračují povolenou rychlost i o 40 km za hodinu. S růstem počtu návštěvníků se tak výrazně zvyšuje riziko vzniku nehod.

„Jedním z opatření je instalace zpomalovacích radarů ve spojitosti se semafory v Pražské ulici. Spojili jsme se s jednou firmou, která nám zde provede testování tohoto zařízení. Druhým kritickým místem na průjezdové komunikaci je východ od Retranchementu 5 k Dělostřeleckým kasárnám, kde nelze instalovat přechod pro chodce a bude se muset hledat jiné řešení, například stavební úpravou," uvedl Robert Czetmayer, tajemník města.

Testování semaforu by se mělo nejprve uskutečnit na Pražské ulici. „Zatím nám firma technologii pouze ukázala a dohodli jsme se na týdenním testování během května. Chceme zklidnit provoz i na jiných místech, ale to je otázka schvalování Policií ČR a dostatkem finančních prostředků," doplnil Radomír Sumič, vedoucího oddělení správy majetku města.

Jedním z opatření v dopravním generelu města je i změna dopravního značení. Například na křižovatkách v centru města bude platit pravidlo přednosti v jízdě zprava. Úplné znění schváleného generelu je na webových stránkách města.

Autor: Václav Sedlák

23.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Litoměřická NEJ: Jediná Brána Čech v České republice

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme.

FOTO: Račice počítají vysoká čísla. Lesk mají MS dát medaile

Račice – „O víkendu bude vyprodáno, lístků moc nezbývá,“ říká šéf organizátorů Jan Boháč a čeká 10 000 diváků. Přípravy gradují.

Seriál vinobraní začne v Litoměřicích

Litoměřicko - Hned čtyři vinobraní budou lákat milovníky révy v litoměřickém okrese.

Hacker z Mostu vylákal z lidí statisíce korun

Ústecký kraj - Mladík, který okrádal pomocí Facebooku, skončil před soudem. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení