VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SVS zahajuje rekonstrukci kanalizace a vodovodu v roudnické ulici Třebízského

Roudnice nad Labem – Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Litoměřicku další z plánovaných investičních akcí roku 2016 – rekonstrukci 88 let staré kanalizace a vodovodu v Třebízského ulici v Roudnici nad Labem.

15.3.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Libor Želinský

„V rámci investiční akce v Třebízského ulici budou zrekonstruovány nevyhovující úseky kanalizace a vodovodu, na které je připojeno přibližně 400 obyvatel," uvedl Bronislav Špičák, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti.

Stávající kanalizační stoka sestává ze zděných úseků o profilech 1000/1500 mm, 900/1400 mm a 300/600 mm. Byla uvedena do provozu roku 1928. Stoka uložená v hloubce přibližně 2,5 metru je v nevyhovujícím technickém stavu, jak prokázala její kamerová prohlídka: je viditelné vypadlé zdivo, vymleté spáry a chybějící pojivo, vyskytují se cizí předměty.

V souběhu s kanalizací je vedený vodovod z litiny vnitřního průměru 100 mm. Řad z roku 1959 je rovněž ve špatném technickém stavu – jeho inkrustace přesahuje 20 % a koroze 25 % – proto SVS rozhodla o současné rekonstrukci vodovodu s kanalizací. Kanalizace a vodovod jsou uloženy převážně v místní komunikaci kryté žulovou dlažbou a zčásti v chodníku se zámkovou dlažbou.

I přepojení přípojek
V rámci investiční akce SVS se pro rekonstrukci kanalizace použije sklolaminátové potrubí vnitřního průměru 1000 mm v celkové délce 165 metrů, kameninové potrubí vnitřního průměru 400 mm v délce 2,8 metrů a vnitřního průměru 300 mm v délce 7 metrů.

Pro rekonstrukci vodovodu se použije potrubí z vysokohustotního polyetylénu vnitřního průměru 100 mm v délce 171,3 metrů. Součástí stavby je přepojení všech stávajících 22 domovních vodovodních a 20 kanalizačních přípojek a přípojek uličních vpustí na trase. Vyměněny budou také dva podzemní hydranty. Stavba bude realizována v otevřeném paženém výkopu. Závěrem bude provedena obnova povrchů v rozsahu dotčeném stavbou.

Stavba byla zahájena předáním staveniště 16. února 2016. Stavební práce budou zahájeny v průběhu 13. týdne a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 31. srpna 2016.

„Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Litoměřice, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 24 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 116,7 milionů korun bez DPH," dodal mluvčí společnosti Jiří Hladík.

Autor: Redakce

15.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Litoměřice - ilustrační foto.

Soutěž: Vyhrajte s Deníkem vouchery na prohlídku litoměřických památek

Rekonstrukce Labe arény se dokončuje

Sportovní svět upíná pozornost opět do Račic

FOTO: Stadion neuspěl na ledě Energetiků

Litoměřice - Ve čtvrtek v podvečer nastoupily Litoměřice k dalšímu přípravnému utkání na ledě Karlových Varů, nováčka WSM Ligy. Energetici již od začátku hýřili aktivitou a po devatenácti vteřinách se ujali vedení. Energie si celé utkání držela náskok, který se jí i přes mohutné dotahování Litoměřic podařil udržet.

Akciová společnost litoměřické nemocnice získala registraci

Litoměřice – Krajský úřad Ústeckého kraje udělil nově vzniklé akciové společnosti Nemocnice Litoměřice oprávnění k poskytování zdravotních služeb.

Míst pro prvňáky je v Roudnici dostatek

Roudnice n. L. – O padesát dětí více, než jsou roudnické základní školy schopné pojmout, prošlo letošními zápisy do prvních tříd. Přetlak způsobili především zájemci z okolních obcí. Aby se dostalo na všechny, přistoupila radnice k rychlému řešení.

Žloutenka se dále nerozšiřuje, nemocní se vrátili z nemocnice

Litoměřice – V uplynulém měsíci byl v Litoměřicích zaznamenaný zvýšený výskyt žloutenky typu A, nemoci špinavých rukou. Konkrétně se jednalo o 21 nakažených lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení