VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stanice se prodraží o miliony

Lovosice – Bez dalších 15 milionů korun požární stanice v Lovosicích stát nebude.

18.2.2010
SDÍLEJ:

Lovosice - ilustrační foto.Foto: www.meulovo.cz

Problémy způsobuje navážka na pozemku určeném pro budoucí sídlo lovosických hasičů. Místo je již kompletně zasíťované a připravené.

Investorem je Hasičský záchranný sbor (HZS). „Bylo zjištěno, že stavební podloží vyžaduje taková úměrná a nezbytná opatření, která by eliminovala důsledky budoucích propadů konstrukcí zpevněných ploch a inženýrských sítí,“ uvedl Lukáš Marvan, mluvčí severočeských hasičů.

Právě další úpravy na zpevnění podloží navýší rozpočet stavby o 15 milionů korun. „Hasičský záchranný sbor jako investor této akce opakovaně projednal se všemi zúčastněnými subjekty danou problematiku, se kterou následně souvisí i nutnost zajištění dalších patnácti milionů korun. V současné době jsou zatím veškerá stanoviska negativní,“ dodává Marvan.

„Výstavba Požární stanice Lovosice je nutná z důvodu zabezpečování výjezdové činnosti na nově vybudovaný úsek dálnice D8. Před uvedením tunelů na dálnici D8 do provozu je zapotřebí zabezpečit dislokaci jednotky Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje na požární stanici v Lovosicích, a to proto, aby nasazení požadovaných sil a prostředků bylo zajištěno do desáté minuty od nahlášení mimořádné události,“ upřesnil Marvan.

Peníze na samotnou stavbu jsou přitom již přislíbeny z ministerstev dopravy a vnitra – Generálního ředitelství HZS ČR. První zmiňované ministerstvo by mělo na stavbu uvolnit 36 milionů korun, druhé pak 4 miliony. Problém však tkví právě v dalších 15 milionech. Zájem na vybudování požární stanice má samozřejmě i město Lovosice. Mělo by tak hasiče v přímé blízkosti města a jeho okolí. „Mrzí nás to, rádi bychom, aby zde stanice byla,“ říká lovosický starosta Jan Kulhánek.

Nyní se řeší, kde vzít zmíněných 15 milionů. Město uvažovalo o navýšení finančních prostředků, ale zastupitelstvo záměr neschválilo. Marvan uvedl, že o situaci byli informováni zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR – závod Praha na osobním jednání 11.2.2010.

„Následně byla na Ředitelství silnic a dálnic ČR – závod Praha odeslána žádost o navýšení finančních prostředků na výstavbu požární stanice v Lovosicích,“ dodal mluvčí. Na verdikt si všechny zúčastněné strany nejspíš chvíli počkají.

Hasiči zvládají i výjezdy z Litoměřic
Lovosičtí hasiči v současnosti sídlí v Litoměřicích. O potřebnosti vlastní požární stanice pro Lovosice není pochyb. Podle vyjádření mluvčího i v současnosti hasiči svůj rajón zvládají. „Katastrální území Lovosic a okolních katastrálních území je z hlediska stanovených dojezdových časů dostatečně pokryto jednotkami sboru dobrovolných hasičů obcí a jednotkami Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Vybavení a obsazení požární stanice, která bude mít pod dozorem část dálnice D8, má být standardní jako u jiných základen profesionálních hasičů.
„Odhad nákladů na výstavbu standardně vybavené stanice typu P1 byl stanoven ve výši 40 milionů korun, za předpokladu žádných dalších vícenákladů. Počet příslušníků ve směně je 7 + 1,“ informoval na závěr krajský mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Autor: Jana Šimková

18.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotní program 14. ročníku Memorial Air Show v Roudnici nad Labem.
116

FOTOGALERIE: 14. ročník Memorial Air Show

Ředitlka Hospice sv. Štěpána Monika Marková.
16

Ředitelka hospicu: Za pacienty jsme najezdili již 60 tisíc kilometrů

FOTO: Keramické trhy představily tvorbu českých autorů

Ploskovice – Státní zámek v Ploskovicích byl dějištěm dalšího ročníku oblíbených keramických trhů.

AIR SHOW: Seskoky parašutistů i vyhlídkový let kolem Sněžky

Roudnice n. L. – /PROGRAM NA NEDĚLI UVNITŘ/ Seskoky parašutistů i vyhlídkový let Lisunovem až do Krkonoš, kterého se účastnili i zástupci s partnerského města Ústeckého kraje Ostróda.

Nejnižší daň z nemovitosti zvýšil Terezín o jeden stupeň

Terezín – Terezínští zastupitelé na svém středečním veřejném zasedání potvrdili další krok k ozdravení nepříznivé finanční situace.

FOTO, VIDEO: Motorkáři vyjeli z Úštěka na Říp a zpět

Úštěk – Motorkáři v sobotu podnikli tradiční husitskou jízdu napříč Litoměřickem.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies