VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stanice se prodraží o miliony

Lovosice – Bez dalších 15 milionů korun požární stanice v Lovosicích stát nebude.

18.2.2010
SDÍLEJ:

Lovosice - ilustrační foto.Foto: www.meulovo.cz

Problémy způsobuje navážka na pozemku určeném pro budoucí sídlo lovosických hasičů. Místo je již kompletně zasíťované a připravené.

Investorem je Hasičský záchranný sbor (HZS). „Bylo zjištěno, že stavební podloží vyžaduje taková úměrná a nezbytná opatření, která by eliminovala důsledky budoucích propadů konstrukcí zpevněných ploch a inženýrských sítí,“ uvedl Lukáš Marvan, mluvčí severočeských hasičů.

Právě další úpravy na zpevnění podloží navýší rozpočet stavby o 15 milionů korun. „Hasičský záchranný sbor jako investor této akce opakovaně projednal se všemi zúčastněnými subjekty danou problematiku, se kterou následně souvisí i nutnost zajištění dalších patnácti milionů korun. V současné době jsou zatím veškerá stanoviska negativní,“ dodává Marvan.

„Výstavba Požární stanice Lovosice je nutná z důvodu zabezpečování výjezdové činnosti na nově vybudovaný úsek dálnice D8. Před uvedením tunelů na dálnici D8 do provozu je zapotřebí zabezpečit dislokaci jednotky Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje na požární stanici v Lovosicích, a to proto, aby nasazení požadovaných sil a prostředků bylo zajištěno do desáté minuty od nahlášení mimořádné události,“ upřesnil Marvan.

Peníze na samotnou stavbu jsou přitom již přislíbeny z ministerstev dopravy a vnitra – Generálního ředitelství HZS ČR. První zmiňované ministerstvo by mělo na stavbu uvolnit 36 milionů korun, druhé pak 4 miliony. Problém však tkví právě v dalších 15 milionech. Zájem na vybudování požární stanice má samozřejmě i město Lovosice. Mělo by tak hasiče v přímé blízkosti města a jeho okolí. „Mrzí nás to, rádi bychom, aby zde stanice byla,“ říká lovosický starosta Jan Kulhánek.

Nyní se řeší, kde vzít zmíněných 15 milionů. Město uvažovalo o navýšení finančních prostředků, ale zastupitelstvo záměr neschválilo. Marvan uvedl, že o situaci byli informováni zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR – závod Praha na osobním jednání 11.2.2010.

„Následně byla na Ředitelství silnic a dálnic ČR – závod Praha odeslána žádost o navýšení finančních prostředků na výstavbu požární stanice v Lovosicích,“ dodal mluvčí. Na verdikt si všechny zúčastněné strany nejspíš chvíli počkají.

Hasiči zvládají i výjezdy z Litoměřic
Lovosičtí hasiči v současnosti sídlí v Litoměřicích. O potřebnosti vlastní požární stanice pro Lovosice není pochyb. Podle vyjádření mluvčího i v současnosti hasiči svůj rajón zvládají. „Katastrální území Lovosic a okolních katastrálních území je z hlediska stanovených dojezdových časů dostatečně pokryto jednotkami sboru dobrovolných hasičů obcí a jednotkami Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Vybavení a obsazení požární stanice, která bude mít pod dozorem část dálnice D8, má být standardní jako u jiných základen profesionálních hasičů.
„Odhad nákladů na výstavbu standardně vybavené stanice typu P1 byl stanoven ve výši 40 milionů korun, za předpokladu žádných dalších vícenákladů. Počet příslušníků ve směně je 7 + 1,“ informoval na závěr krajský mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Autor: Jana Šimková

18.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Městská nemocnice v Litoměřicích.

Zastupitelé schválili změnu právní formy litoměřické nemocnice

Ilustrační foto

Na obchod v Úštěku si posvítili celníci, našli padělky značek

Den s cementárnou zpestří David Kraus a Adam Mišík

Čížkovice - Již tradiční Den s cementárnou v Čížkovicích proběhne letos v sobotu 27.5. Bohatý program pro děti i dospělé je koncipován tak, aby veřejnost měla šanci poznat provoz výroby cementu, ale aby se zároveň i pobavila.

Rodiče, neváhejte. Příměstské tábory na prázdniny se plní

Litoměřicko – Příměstské tábory mají mezi rodiči a dětmi rok od roku větší oblibu. Pokud totiž děti nechtějí vyjet na dva týdny na tábor, ale přesto chtějí mít zajímavé prázdniny, jsou pro ně příměstské tábory ideální volbou.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Roudnický Říp se po dlouhých letech konečně dočká opravy

Roudnice n. L. – Roudnický kulturní dům Říp čeká kompletní rekonstrukce. Město tak konečně bude mít víceúčelové zařízení, které v sobě kombinuje divadlo, hudební sál, kinosál, společenský sál, restauraci, školicí prostory, prezentační prostory a venkovní amfiteátr.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies