VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skončí pivovar opět v rukou soukromníka?

Roudnice nad Labem – Město začalo jednat o další budoucnosti roudnického pivovaru. Ten vydražilo v květnu za vyvolávací cenu 3 333 333 korun. Zchátralá památka by se na podzim mohla dočkat zastřešení. Přibližně před třemi týdny navíc o pivovar projevil zájem soukromý podnikatel.

2.9.2012 3
SDÍLEJ:

Pivovar v Roudnici - současný stav.Foto: Deník/Karel Pech

Po úspěšné dražbě, po které město do svých rukou získalo diskutovanou památku, začalo jednání o potřebných opravách. Ty se však nakonec musely oddálit kvůli dluhu města. „Už jsem měl vybranou firmu, která by mohla zajistit pivovar lepším a lacinějším způsobem, než rozřezáním. V rezervě města byly peníze, které by potřebné opravy pivovaru mohly pokrýt. Vše bylo na cestě, jenomže nakonec do toho spadlo to placení 36 milionů korun. Co jsem však zaslechl, město by v současné době mělo peníze potřebné k opravám objektu znovu mít. Do podzimu by se mělo provizorně zastřešovat," uvedl hlavní iniciátor akce na záchranu pivovaru a zastupitel Roudnice nad Labem Jiří Brodský.

Ještě před několika měsíci město nevědělo, jak s nově nabytým majetkem naložit. „Myšlenka, jak pivovar jako město využít, není úplně dotažená. Peníze na to navíc také chybí. Naším cílem je tuto památku zachovat. Z vynaloženými prostředky však musíme nakládat velmi opatrně," vysvětlil v květnu místostarosta Michal Cihla.

Teď to vypadá, že by se pivovar mohl konečně dočkat potřebných oprav. Památka se může navíc znovu dostat do rukou soukromníka. Ten by zde chtěl vyrábět pivo. „Za panem místostarostou Michalem Cihlou byli dva potencionální zájemci o roudnický pivovar. Měli to být pivovarníci z Vysokého Chlumce. Je to však ještě nepotvrzené, na zastupitelstvu se to neprojednávalo. Pokud by ale podnikatelé zájem projevili, o věci by se jednat začalo," prozradil Brodský.
Místostarosta Cihla, který s potencionálním zájemcem jednal, slova zastupitele Brodského upřesnil.

„Zájemce je zatím jeden. Je to zájemce, který již podobný pivovar zrekonstruoval a měl by tam vařit pivo. My, jako město, jsme mu poskytli plány objektu a veškeré potřebné podklady.

Teprve potom zájemce navrhne, jak by si představoval provoz, jak by mohl objekt zrekonstruovat a co by v něm skutečně provozoval. Výroba piva je složitá na odpadní vody, proto jsme předali i dokumentaci k řešení odpadů. Teď čekáme, jakým způsobem se zájemce k věci postaví," sdělil místostarosta.
Další schůzka s potencionálním zájemcem by se podle místostarosty mohla uskutečnit v polovině září.

Zda se bude jednat o pronájem či prodej objektu, se zatím závazně neřešilo.

„Projednávali jsme obě možné formy – prodej i pronájem. Je otázka, co by bylo optimálnější," doplnil místostarosta.

Autor: Anna Hrochová Mgr.

2.9.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z minulých ročníků veselých setkání "žaboobcí"
5

Vesnice se žabími jmény budou soutěžit, okres zastoupí Žabovřesky nad Ohří

Císař Karel IV. s doprovodem zavítal na úštěcký jarmark i loni.

Císař Karel IV. pobude na jarmarku celou sobotu

Vzpomínka na ředitele cukrovaru Jaroslava Šilhavého umučeného nacisty

Roudnice nad Labem - Málokdo dnes již ví, že před 70 lety byla na cukrovarské vile v ulici Sladkovského 431 v Roudnici nad Labem (dnes byty pro nízkopříjmové rodiny) odhalena pamětní deska dvěma zaměstnancům cukrovaru, umučeným v období 2. světové války. Bohužel deska zmizela někdy na přelomu 80. a 90. let. A i díky tomu se na tyto dvě oběti nacistické perzekuce téměř zapomnělo.

Litoměřice podpořily sportovce. Na nové hřiště dají pět milionů

Litoměřice /ANKETA/ - Pětimilionovou dotaci na stavbu nového hřiště pro futsalový klub Gardeline a 200 tisíc na mládežnický fotbal klubu FK Litoměřicko schválili litoměřičtí zastupitelé. Návrh se však nelíbil opozici. Kritizovala hlavně to, že peníze poslouží klubům, ve kterých město nemá majetkové zastoupení.

Obávané kamery zmizely ze silnice z Lovosic do Ústí

Lovosice - Po téměř deseti letech zmizely ze silnice I/30 u Malých Žernosek kamerové body monitorující rychlost projíždějících vozidel. Důvodem je podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nižší frekvence dopravy po zprůjezdnění dálnice D8. 

Špatná zpráva: Na silnicích zemřelo zatím o šest lidí více než loni

Ústecký kraj - Řidiči často hazardují a jezdí vysokou rychlostí. To se jim však může stát osudným. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení