VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitel KS Lovoš Krejčí: Kultura v Lovosicích mění tvář a nabídne řadu novinek

Lovosice - Jaké kulturní novinky se chystají v Lovosicích a jak se nový ředitel popral s prvním rokem ve funkci? Na tyto a další otázky Deníku ochotně odpověděl Vojtěch Krejčí, ředitel Kulturního střediska Lovoš v Lovosicích.

3.1.2017 1
SDÍLEJ:

Ředitel KS Lovoš Vojtěch Krejčí (třetí zleva) v Pfannschmidtově vile při odhalení obrazu Českého středohoří v rámci Dnu lovosických autorůFoto: Radim Tuček

Jak hodnotíte uplynulý rok z pohledu nového ředitele KS Lovoš?

Uplynulý rok hodnotím rozhodně kladně. Spustila se řada nových projektů, z nichž ten nejzajímavější je asi spuštění takzvaného Lovosického kulturního léta, které sjednotilo veškeré akce konané ve městě během léta a podzimu a dalo jim jakousi hezčí tvář, propagovalo je společně a pomáhalo tomu, aby kultura ve městě byla více vidět.

Na letošní rok plánujeme tuto kampaň ještě zvětšit. Letos šlo spíše o regionální rozsah, ale příští rok bychom chtěli propagaci rozšířit do velkých krajských měst a také do Prahy, aby lidé věděli, že i v Lovosicích se něco děje a kultura je tu živá a bohatá.

Vojtěch KrejčíA žánrové večery?

Zavedení žánrových večerů bylo další novinkou, z nichž se většina velmi osvědčila, například Electro swing party, Country zábava a další. Ty všechny plánujeme určitě opakovat a ty, které se osvědčily méně chceme dramaturgicky poupravit a dát jim šanci znovu.

Na co pozvete do kulturního střediska v novém roce? Budou opět nějaké novinky?

Jak jsem již uvedl, plánujeme pokračovat v žánrových večerech, v plánu je Country zábava v březnu, kdy vystoupí skupina Taxmeni společně s několika místními kapelami, v dubnu proběhne jazzový a swingový večer a Electro swing je v plánu na podzim. Mírnou změnu provedeme u večera dechové hudby, který se přesune ven na náměstí jako nový festival dechových souborů, kde vystoupí účinkující jak z Čech, tak i z Moravy, bude to takové příjemné oživení dění na náměstí.

Mohou se lidé těšit i na divadlo?

Měla by proběhnout tři nebo čtyři klasická divadelní představení v lednu, březnu a na podzim. Kontaktovali jsme také divadlo Kalich, které aktuálně hostuje v Teplicích, a v současné době s ním jednáme o hostování u nás v Lovosicích. Na 26. ledna je připravena divadelní hra Kšanda od známého herce Jaroslava Sypala, kde dále hrají například Michaela Kuklová, Martin Maxa, Petr Jančařík nebo Milan Pitkin.

Chystáte i společenské plesy?

V plánu jsou jako každý rok plesy, kdy novinkou bude ples vína s prezentací a ochutnávkou za doprovodu cimbálovky, který proběhne 25. března. Další novinkou je oživení hasičského plesu, který za svoje vzkříšení vděčí obnovené hasičské stanici v Lovosicích a taktéž novému sboru dobrovolných hasičů. Od konce ledna do konce března budou probíhat tradiční plesy téměř každý víkend, v plánu je ples rybářů, městský ples, ples Šance nebo středoškolský.

Hravý úterek v Lovosicích.

Jaké jsou v plánu venkovní akce?

Těmi novými bude již zmiňovaný festival dechových souborů a dále festival s pracovním názvem Špunt, který je určen rodičům s dětmi a má být jakýmsi rozloučením se školou a zahájením hravých úterků, které se v loňském roce celkem osvědčily. Ten proběhne v úterý 27. června a nabídne například představení s živými medvědy, ledové království, Maxíky, soutěže, bublinovou show, divadlo, kouzelníka a další, půjde opravdu o velkou a zajímavou akci pro děti.

Novou, pravidelnou venkovní akcí má být Kavárna na Václaváku. Co lidem nabídnete?

Kavárna na Václaváku se bude konat každý pátek po celé léto na Václavském náměstí ve večerních hodinách. Každý večer zahraje jedna nebo dvě kapely, lidé budou moci posedět, poslechnout si hudbu a vychutnat si přitom kávu z venkovní kavárny. Tyto večery budou probíhat během července a června, ale nebudou se termínově krýt s dalšími akcemi ve městě.

A co tradiční letní akce?

V létě pak budou probíhat již tradiční záležitosti jako Hašmar Country, Altros Rockfest, Žafest, Valdštejnské slavnosti, Václavská pouť, filmové léto a další oblíbené exteriérové akce. Dojde také k rozšíření Litoměřických svátků hudby do Lovosic, probíhat budou v kostele sv. Václava.

Václavská pouť v Lovosicích

Kulturní středisko Lovoš má projít rekontrukcí.

O rekonstrukci se mluví už dlouho, v současné chvíli se začalo s postupným vyklízením a drobnými opravami bývalé restaurace, bylo zadáno zpracování projektové dokumentace a architekti pracují na návrzích designu interiéru. Během pár měsíců očekáváme nějaké vizuály a v březnu začne rekonstrukce a budování kavárny pod kulturním střediskem, která bude propojena se sálem. Ten bude rekonstruován během léta, kdy budou akce převážně venku.

Vybuduje se druhý bar, udělá se nový nátěr a řada dalších zásahů, které by měly sál zmodernizovat, odhaduji, že během roku, roku a půl by mohly práce být hotové. Dojde také ke změně názvu, výrobě nových webových stránek a celkovému sjednocení všech prvků k vytvoření komplexního kulturního centra, které si Lovosice jistě zaslouží.

Autor: Jan Štok

3.1.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kuriózní nehoda se stala v úterý 27.6. kolem sedmnácté hodiny v Čížkovicích.
6

FOTO: S kombajnem se mezi zátarasy prostě nevešel

K vážné dopravní nehodě došlo v úterý kolem půl páté na silnici 1/15 z Terezína do Lovosic.
5

Postupně do sebe najela tři auta

Rozkrývá dotační podvody, teď zřejmě půjde před soud

Ústecký kraj – Leo Steiner poukazuje na rozsáhlé dotační machinace v kauze ROP Severozápad už pět let. Jako odborník na evropské fondy pracoval na Úřadě regionální rady Severozápad, kde se porcoval medvěd evropských peněz.

Velká premiéra. Buggyra se chystá na Hedvábnou stezku

Roudnice n. L. – Roudnická stáj Buggyra finišuje s přípravami na premiéru na Silk Way Rally.

Roudnice zvažuje výstavbu sportovní haly

Roudnice n. L. – O stavbě nové sportovní haly začali uvažovat zastupitelé Roudnice nad Labem. Město se totiž dlouhodobě potýká s nedostatečnou kapacitou krytých sportovišť. Radní teď budou hledat možnosti, které by k její stavbě vedly.

Lodní deník: Peřeje na Labi jsme projeli s bravurou

Píšťany / Německo – O cestě majitele unikátní solární lodi Sunriver Miroslava Cinka, který se v první polovině června vydal na měsíc a půl dlouhou plavbu po evropských řekách, jsme již v Deníku psali. Nyní vám přinášíme zážitky a postřehy z lodního deníku kapitána Miroslava Cinka.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies