VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt Mistral rozvíjí komunikaci v Litoměřicích

Litoměřice - Město Litoměřice má za sebou první úspěšný rok realizace projektu „MISTRAL Místní implementace strategického řízení v Litoměřicích", financovaného z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z rozpočtu města. Získaná dotace ve výši 2,1 milionu korun pokrývá 85 % celkových nákladů projektu.

2.4.2014
SDÍLEJ:

Litoměřice - ilustrační foto.Foto: Radim Tuček

Díky projektu se v uplynulém roce podařilo rozvíjet otevřenou komunikaci nad rozvojem města mezi radnicí a občany.

Příkladem toho je veřejné fórum „Desatero problémů Litoměřic. Řešme je společně" a diskuze na téma „Budoucnost městského pivovaru v Litoměřicích".

Náměty vzešlé z diskuze a připomínky občanů zaslané v elektronické podobě oddělení projektů a strategií budou projektanty posouzeny, variantně zapracovány do studie řešení využití pivovaru a následně opět projednány s veřejností 6. května od 17.00 hodin v konferenčních prostorách hradu.

„Nedílnou součástí projektu je také příprava nové Strategie marketingu a cestovního ruchu nebo Personální strategie úřadu," upozornila Dana Svobodová, vedoucí Oddělení projektů a strategií Městského úřadu v Litoměřicích.

Žadatele o grant z rozpočtu města potěší zejména vytvoření jednotného grantového systému města, který by měl usnadnit orientaci v grantech spravovaných odbory městského úřadu a jejich pravidlech, zjednodušit administraci a zvýšit transparentnost při posuzování žádostí o grant.

V rámci projektu vzniká také řada metodik, které jsou návodem jak efektivně a v souladu se schváleným Strategickým plánem rozvoje města město řídit.

„Příkladem jsou metodiky ke strategickému řízení, strategickému týmu, Akčnímu plánu nebo metodika k organizaci projektových dnů, která má být pro úředníky manuálem jak projednávat významné investiční akce s veřejností a jak tato „projednání" připravovat," dodala vedoucí oddělení projektů Dana Svobodová.

Eva Břeňová

Autor: Redakce

2.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vila Pfaffenhof
31

Z honosné vily zbyly obvodové zdi

Rekonstrukce autobusového nádraží pokračuje v termínu.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

FOTO: O chmel ze severu Čech je opět zájem

Litoměřicko - Odbyt chmelu se ustálil. Po letech, kdy pěstitelé nevěděli, zda sklizené „zelené zlato“ prodají za slušnou cenu, se trh stabilizoval.

FOTO: V Račicích je 196 sad medailí

Račice – MS v Račicích může začít! Přípravy na světový šampionát rychlostních kanoistů gradují, organizátoři dolaďují jen detaily.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Severní Čechy - Počet odvolání proti verdiktům okresních soudů v Ústeckém kraji je nejmenší z celé České republiky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení