VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Překvapení: S vodní elektrárnou 
v Pístech nemá kraj problém

S dokumentací k EIA nesouhlasilo devět z deseti vyjádření včetně Rady Ústeckého kraje. Přesto stavba dostala od úředníků zelenou!

28.2.2014 3 AKTUALIZOVÁNO 1.3.2014
SDÍLEJ:

Hostěnický jez.Foto: Deník/Karel Pech

Budyně nad Ohří –  Projekt výstavby malé vodní elektrárny na Ohři, na pravé straně jezu mezi Hostěnicemi a Písty, jejímž investorem je KM-PRONA, a. s., Rynoltice, obdržel po posouzení vlivu na životní prostředí (EIA) souhlasné stanovisko od Krajského úřadu Ústeckého kraje. Informace o posudku dokumentace je již zveřejněna a každý k němu může do 28. března zaslat své písemné vyjádření.

K dokumentaci v přípravném řízení došlo 10 vyjádření, vesměs negativních, a řada připomínek. Dvacet připomínek došlo přímo od obyvatel obce Písty, ale vzhledem k tomu, že jejich obydlí přímo nesousedí s navrhovanou stavbou, byly posuzovány jako bezpředmětné. Výjimkou je problém s řešením dopravy na stavbu. Minimální dopady může mít podle posudku provoz na rekreanty i na vodní živočichy.

Jako největší problém, který obsahovalo několik vyjádření k EIA, se ukázalo snížení vody v nadjezí. To může mít negativní vliv na přírodní rezervaci Písecký les i na provoz malé vodní elektrárny v Brozanech nad Ohří. Podrobné stanovisko s odborným posudkem k negativnímu dopadu na život pod hladinou řeky zaslal Český rybářský svaz.

„Město Budyně nad Ohří a zejména obyvatelé naší části Písty byli od samého začátku proti výstavbě. Na tom trváme a stavbu rozhodně podporovat nebudeme," prohlásil místostarosta města Josef Bittner.

„Rozhodnutí mě překvapilo, ještě jsem neměl čas se s ním seznámit. Ve středu máme radu, na které se tím budeme zabývat," uvedl Václav Bešta, starosta Brozan.

„Odpor k výstavbě nás mrzí. Myslím si, že výroba čisté elektřiny je záslužná. O investici na našem pozemku se budeme dál ucházet," prohlásil Vladimír Minařík, předseda představenstva společnosti KM-PRONA.

Autor: Václav Sedlák

28.2.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Litoměřická NEJ: Jediná Brána Čech v České republice

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme.

FOTO: Račice počítají vysoká čísla. Lesk mají MS dát medaile

Račice – „O víkendu bude vyprodáno, lístků moc nezbývá,“ říká šéf organizátorů Jan Boháč a čeká 10 000 diváků. Přípravy gradují.

Seriál vinobraní začne v Litoměřicích

Litoměřicko - Hned čtyři vinobraní budou lákat milovníky révy v litoměřickém okrese.

Hacker z Mostu vylákal z lidí statisíce korun

Ústecký kraj - Mladík, který okrádal pomocí Facebooku, skončil před soudem. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení