VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podvodník vydělával na postižených

Litoměřice, Bohušovice n. O. – Neuvěřitelný případ obohacování se díky podvodům na postižených osobách odhalili policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování.

24.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

„Obviněný muž měl v roce 2007, jako jednatel a statutární zástupce společnosti se sídlem v Bohušovicích nad Ohří, vykazovat pro Úřad práce v Litoměřicích, že jeho společnost zaměstnává čtyři tělesně postižené osoby. Jako doklad o jejich zaměstnání podával opakovaně na úřadu „Žádost o příspěvek“, kdy přílohou těchto žádostí byly mimo jiné i mzdové listy a pracovní smlouvy. Na podkladě výše uvedených žádostí pak jeho společnost obdržela od Úřadu práce v Litoměřicích částku 466 tisíc korun. Zaměstnání tělesně postižených však bylo pouze účelové, s těmito osobami jednatel pouze uzavřel pracovní smlouvy, ale následně již tyto osoby žádnou práci pro firmu nevykonávaly,“ vysvětlil Roman Skřepek, rada Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování.

Jak dále upřesnil, uvedeným jednáním tak muž záměrně uvedl Úřad práce v Litoměřicích v omyl a způsobil tak České republice, zastoupené Úřadem práce v Litoměřicích, škodu ve výši 466 tisíc korun.

Tím však jeho činnost zdaleka nekončí. V podobných podvodech obviněný devětatřicetiletý muž pokračoval i na Mostecku. Jako zplnomocněný zástupce další firmy vědomě uváděl nepravdivé údaje v podkladových materiálech pro podání žádostí o příspěvek na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením a tyto předkládal na Úřadu práce v Mostě za účelem neoprávněného získání příspěvku.

„Jako součást podkladových materiálů bylo použito zfalšovaných výkazů. Na základě podaných zfalšovaných žádostí pak byla Úřadem práce v Mostě vyplacena částka ve výši 2 mil. korun. Tímto jednáním obviněný záměrně uvedl Úřad práce v Mostě v omyl a způsobil tak České republice, zastoupené Úřadem práce v Mostě, škodu ve výši mírně převyšující 2 miliony korun. Dále se pokusil stejným způsobem získat 290 tisíc korun vykázáním 19 fiktivních zaměstnanců firmy,“ popsal Roman Skřepek.

Muž byl policií obviněn z tr. činu podvodu, vyšetřovatelé již navrhli Okresnímu státnímu zastupitelství v Litoměřicích podání obžaloby na tohoto podnikatele. Muž je stíhán na svobodě. V případě, že bude uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.

Autor: Michal Závada

24.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vila Pfaffenhof
2 31

Z honosné vily zbyly obvodové zdi

Rekonstrukce autobusového nádraží pokračuje v termínu.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

FOTO: O chmel ze severu Čech je opět zájem

Litoměřicko - Odbyt chmelu se ustálil. Po letech, kdy pěstitelé nevěděli, zda sklizené „zelené zlato“ prodají za slušnou cenu, se trh stabilizoval.

FOTO: V Račicích je 196 sad medailí

Račice – MS v Račicích může začít! Přípravy na světový šampionát rychlostních kanoistů gradují, organizátoři dolaďují jen detaily.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Severní Čechy - Počet odvolání proti verdiktům okresních soudů v Ústeckém kraji je nejmenší z celé České republiky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení