VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pfannschmidtova vila již prochází opravou

Lovosice – Rekonstrukce historické budovy po bývalé poliklinice začala. Lovosická radnice podepsala smlouvu se stavební firmou 
a poskytnutí dlouhodobého investičního úvěru na obnovu Pfannschmidtovy vily je na cestě.

3.8.2013
SDÍLEJ:

Pfannschmidtova vila, pátek 2. srpna 2013Foto: Deník/Karel Pech

Na červnovém zasedání radní města jmenovali hodnotící komisi k podlimitní veřejné zakázce, která má najít poskytovatele 50milionového úvěru. Bez něj by totiž město nemohlo rekonstrukci provést.

Zároveň město podepsalo 10. července smlouvu s pražskou stavební firmou Avers, práce byly zahájeny o týden později.

O budoucnosti chátrající vily bylo dlouho nejasno. Jedním z původních záměrů byl  
i prodej budovy, kterou Lovosice získaly zánikem okresního úřadu. Dlouho se také diskutovalo, k jakému účelu by budova mohla sloužit. Nakonec do ní město přestěhuje knihovnu. Ta obsadí celé první patro, kde vznikne i koncertní a přednáškový sál. V podkroví bude dětské oddělení.

Pfannschmidtova vila, pátek 2. srpna 2013

„Přízemí vily by mělo být vyhrazeno právě informačnímu středisku. Ostatní prostory jsou komerční," přiblížila letos v lednu vedoucí knihovny Zdeňka Černá.
Do vily zamíří i informační centrum města, které se do zrekonstruovaného domu pře-stěhuje ze současného objektu, pár stovek metrů od nového působiště.

Naopak ve vile nebude uvažované muzeum. „Hlavním důvodem je, že spodní část objektu nebude rekonstruovaná. V těchto prostorech jsme chtěli realizovat muzeum a po mnoha desetiletích ho vrátit do Lovosic, kde kdysi bylo," sdělila před půlrokem Eva Hozmanová, která se angažuje v občanském sdružení podporující vznik lovosického muzea. „Už byl vypracován projekt počítající s muzeem, ale nic nebude."

Autor: Radek Pešout Ing.

3.8.2013
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Dům dětí a mládeže Rozmarýn otevře opět přes 60 kroužků

V Račicích bylo ve středu zahájeno MS v rychlostní kanoistice.
AKTUALIZOVÁNO
16

Mistrovství i hon na medaile začíná. „Chci tady vyhrávat!“ vzkázal Dostál

Z honosné vily zbyly obvodové zdi

Litoměřice - V 19. století si u Litoměřic postavil své sídlo velkostatkář. Teď je to ruina.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Lovosice – Práce na autobusovém nádraží v Lovosicích opět postoupily o kus dopředu. Dělníci na staveništi bourají stávající konstrukce a pokládají nové vrstvy vozovky. Narazili ale také na problémy.

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

FOTO: O chmel ze severu Čech je opět zájem

Litoměřicko - Odbyt chmelu se ustálil. Po letech, kdy pěstitelé nevěděli, zda sklizené „zelené zlato“ prodají za slušnou cenu, se trh stabilizoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení