VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pevnost Terezín: Obnovit funkci kynet v délce devět kilometrů není hračka

Terezín - Zhotovitelé devíti staveb poškozených při povodni v roce 2013 se při realizaci setkali s řadou nepředvídatelných problémů. U dvou staveb, na kterých se ještě pracuje, požádali o prodloužení termínu dokončení o jeden měsíc.

15.4.2017
SDÍLEJ:

Rekonstrukce opevnění pevnosti v Terezíně pokračuje, práce probíhají na opravě odvodňovacích kynet.Foto: Deník / Pech Karel

Týká se to lokality označené Západ, kde jsou práce na podzemí hotové, ale při obnově komunikace Na Krétě se při zhutňování podloží zjistilo, že zpět navážený materiál nevyhovuje současným normám na únosnost. Certifikovaná laboratoř odebrala vzorky zeminy a po prozkoumání navrhne řešení.

Druhou stavbou, která se nestihne dokončit v dubnu, je obnovení funkčnosti vodního systému pevnosti. Kynety v délce téměř devět kilometrů vyžadovaly celkovou opravu.

„Je to úctyhodná vzdálenost, polovinu tvoří vedlejší kynety, které se vyspravovaly štěrkem, zbytek se vyzdívá pískovcovými kvádry. Z důmyslného systému byly během zimy shrnuty a deponovány naplaveniny, aby se kameníci a zedníci mohli dostat k poškozeným místům. Tuto stavbu postihl loni výpadek vlivem transferu obojživelníků, který se nepodařilo dohnat při chladném počasí. Ještě před rokem voda v kynetách stála, dnes už proudí," vysvětlil Radek Keřka, vedoucí odboru rozvoje, výstavby a správy majetku městského úřadu.

Městská rada, která zasedala včera, nejspíš vyjde firmám vstříc a žádost o prodloužení termínu dokončení staveb schválí. Z devíti děl jsou hotové práce na obou kotlinách a na podzemí Sever. Do konce dubna se stihne položit také zbývajících 300 metrů promenádní cesty.

Autor: Václav Sedlák

15.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kuriózní nehoda se stala v úterý 27.6. kolem sedmnácté hodiny v Čížkovicích.
6

FOTO: S kombajnem se mezi zátarasy prostě nevešel

K vážné dopravní nehodě došlo v úterý kolem půl páté na silnici 1/15 z Terezína do Lovosic.
5

Postupně do sebe najela tři auta

Rozkrývá dotační podvody, teď zřejmě půjde před soud

Ústecký kraj – Leo Steiner poukazuje na rozsáhlé dotační machinace v kauze ROP Severozápad už pět let. Jako odborník na evropské fondy pracoval na Úřadě regionální rady Severozápad, kde se porcoval medvěd evropských peněz.

Velká premiéra. Buggyra se chystá na Hedvábnou stezku

Roudnice n. L. – Roudnická stáj Buggyra finišuje s přípravami na premiéru na Silk Way Rally.

Roudnice zvažuje výstavbu sportovní haly

Roudnice n. L. – O stavbě nové sportovní haly začali uvažovat zastupitelé Roudnice nad Labem. Město se totiž dlouhodobě potýká s nedostatečnou kapacitou krytých sportovišť. Radní teď budou hledat možnosti, které by k její stavbě vedly.

Lodní deník: Peřeje na Labi jsme projeli s bravurou

Píšťany / Německo – O cestě majitele unikátní solární lodi Sunriver Miroslava Cinka, který se v první polovině června vydal na měsíc a půl dlouhou plavbu po evropských řekách, jsme již v Deníku psali. Nyní vám přinášíme zážitky a postřehy z lodního deníku kapitána Miroslava Cinka.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies