VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pevnost Terezín: Obnovit funkci kynet v délce devět kilometrů není hračka

Terezín - Zhotovitelé devíti staveb poškozených při povodni v roce 2013 se při realizaci setkali s řadou nepředvídatelných problémů. U dvou staveb, na kterých se ještě pracuje, požádali o prodloužení termínu dokončení o jeden měsíc.

15.4.2017
SDÍLEJ:

Rekonstrukce opevnění pevnosti v Terezíně pokračuje, práce probíhají na opravě odvodňovacích kynet.Foto: Deník / Pech Karel

Týká se to lokality označené Západ, kde jsou práce na podzemí hotové, ale při obnově komunikace Na Krétě se při zhutňování podloží zjistilo, že zpět navážený materiál nevyhovuje současným normám na únosnost. Certifikovaná laboratoř odebrala vzorky zeminy a po prozkoumání navrhne řešení.

Druhou stavbou, která se nestihne dokončit v dubnu, je obnovení funkčnosti vodního systému pevnosti. Kynety v délce téměř devět kilometrů vyžadovaly celkovou opravu.

„Je to úctyhodná vzdálenost, polovinu tvoří vedlejší kynety, které se vyspravovaly štěrkem, zbytek se vyzdívá pískovcovými kvádry. Z důmyslného systému byly během zimy shrnuty a deponovány naplaveniny, aby se kameníci a zedníci mohli dostat k poškozeným místům. Tuto stavbu postihl loni výpadek vlivem transferu obojživelníků, který se nepodařilo dohnat při chladném počasí. Ještě před rokem voda v kynetách stála, dnes už proudí," vysvětlil Radek Keřka, vedoucí odboru rozvoje, výstavby a správy majetku městského úřadu.

Městská rada, která zasedala včera, nejspíš vyjde firmám vstříc a žádost o prodloužení termínu dokončení staveb schválí. Z devíti děl jsou hotové práce na obou kotlinách a na podzemí Sever. Do konce dubna se stihne položit také zbývajících 300 metrů promenádní cesty.

Autor: Václav Sedlák

15.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Račice - zahájení ME ve veslování
25

Evropský šampionát odstartoval, první ostré jízdy už v pátek

Soudce Josef Knotek

Bývalý litoměřický soudce Josef Knotek opustil vězení

Na Allfestival zavítá do Litoměřic také Jaroslav Dušek

Litoměřice – Neuvěřitelně nabitý program koncentrovali do tří dnů (26. - 28.května) pořadatelé 3. ročníku Alchymistických Litoměřic. Návštěvníci se mohou těšit na semináře, výstavy, tvůrčí dílny, meditace, cvičení, poradenství a také na hudbu a tanec.

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Zastupitelé schválili změnu právní formy litoměřické nemocnice

Litoměřice – Litoměřická nemocnice se stane akciovou společností. Změnu právní formy schválili zastupitelé na středečním mimořádném zasedání.

Na obchod v Úštěku si posvítili celníci, našli padělky značek

Úštěk - Dávejte si pozor, jaké výrobky kupujete. V některých případech by se ušetření nemuselo vyplatit.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies