VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Palachova ulice projde zásadní proměnou

Litoměřice - Zásadní rekonstrukci Palachovy ulice připravuje litoměřická radnice. Město nechalo zadat projektovou a architektonickou dokumentaci. Vlastní přestavba ulice by mohla začít na přelomu roku 2014-2015.

14.12.2013 2
SDÍLEJ:

Palachova ulice v LitoměřicíchFoto: Deník/Karel Pech

„Už jsme zadali vypracování projektu, proběhlo klasické výběrové řízení. Z několika uchazečů jsme vybrali nejlevnějšího projektanta za zhruba 300 000 korun. Počítali jsme s náklady ve výši milionu korun, je to výrazná úspora," sdělil litoměřický místostarosta Václav Červín.

„Určili jsme po mnoha debatách zadání, jak by měla Palachova ulice vypadat. Zmizí prostřední zelený pás, silnice se rozšíří, stejně tak chodníky. Po celé délce ulice bude zajištěno kolmé a šikmé stání, obnoveno stromořadí. Zhruba po každých 10 stáních, záleží na umístění inženýrských sítí," nastínil plány Václav Červín. „Také vyřešíme všechny stávající nevyhovující křižovatky. Současný stav neodpovídá předpisům."

Podle místostarosty mají vzniknout zálivy a ostrůvky u přechodů. „Postupně musíme zrekonstruovat přechody, ty neodpovídají normám. Počítáme i s přirozenými retardéry," uvedl Václav Červín. „Přechody budou osvětleny, osazeny značkami a dalšími bezpečnostními prvky."

„V této ulici rovněž plánujeme vybudovat podzemní kontejnery pro separovaný odpad. Novým trendem bude, že když město zrekonstruuje některou z ulic, necháme vybudovat podzemní kontejner. Ten je zatím v Dlouhé ulici a České armády," řekl místostarosta.

Podle Václava Červína projekt rekonstrukce Palachovy ulice bude rozdělen na čtyři etapy. „Nechci předjímat, ale když se rekonstrukce rozloží do pěti let, město by mělo být schopno projekt financovat. Náklady budou v milionech. Přáním je, aby stavba začala na podzim 2014. Budou ale nové komunální volby a rozhodnutí už bude na novém zastupitelstvu," konstatoval.

Autor: Radek Pešout Ing.

14.12.2013 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vila Pfaffenhof
2 31

Z honosné vily zbyly obvodové zdi

Rekonstrukce autobusového nádraží pokračuje v termínu.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

FOTO: O chmel ze severu Čech je opět zájem

Litoměřicko - Odbyt chmelu se ustálil. Po letech, kdy pěstitelé nevěděli, zda sklizené „zelené zlato“ prodají za slušnou cenu, se trh stabilizoval.

FOTO: V Račicích je 196 sad medailí

Račice – MS v Račicích může začít! Přípravy na světový šampionát rychlostních kanoistů gradují, organizátoři dolaďují jen detaily.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Severní Čechy - Počet odvolání proti verdiktům okresních soudů v Ústeckém kraji je nejmenší z celé České republiky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení