VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nepovolenou obrazovku dalo město zastínit

Litoměřice – Za protiprávní označuje provozovatelka reklamní obrazovky u Tyršova mostu v Litoměřicích Renata Gurellová, jednatelka společnosti Wau Media, páteční dění kolem plochy. PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII!

7.11.2009 13
SDÍLEJ:

Zastínění nepovolené reklamní obrazovky u Tyršova mostu.Foto: Deník/Karel Pech

Rušné ráno

Pracovníci technických služeb totiž začali v pátek ráno s instalací desek, které by z pozemku před objektem, na níž je velkoplošná obrazovka umístěna, displej zastínily. Vše se odehrávalo v napjaté atmosféře za přítomnosti právníků obou stran a zpočátku i za asistence hlídky Policie ČR a strážníků městské policie, kteří měli podle slov jejího velitele Ivana Králika za úkol dohlížet na dopravu.

S právničkou města se na místo dostavil i tajemník litoměřické radnice Petr Panaš. „U pozemku před objektem je uvedeno v listu vlastnictví, že vlastník je neznámý. A město má možnost provést zábor veřejného prostranství,“ argumentoval před rozčilenou jednatelkou Wau Media.

Ta totiž od začátku tvrdí, že firma je provozovatelem, nikoli vlastníkem obrazovky. Navíc v pátek zdůrazňovala, že má pozemek před obrazovkou pronajatý a dožadovala se okamžitého zastavení prací do chvíle, než její právní zástupce přijede a doloží patřičné dokumenty.

Čí je pozemek?

„Obrátila jsem se na vás, abyste zakročili. A vy nekonáte. Budu si stěžovat na státním zastupitelství,“ řekla policistům a strážníkům poté, co ji vysvětlili, proč sem byli povoláni.

Oba přítomní právníci odjeli na katastrální úřad pro kopii listu vlastnictví. Kopie listu vlastnictví pozemku před objektem, kterou viděl i redaktor Deníku, však ukázala, že u této nemovitosti je skutečně vlastník veden jako neznámý.

„Na všechno máme smlouvy. O záměru instalovat zde reklamní obrazovku město vědělo dva měsíce předem,“ tvrdí Renata Gurellová s tím, že na radnici znají vlastníka obrazovky, což ovšem město popírá. Zjistit se ho úředníkům údajně nepodařilo.

Bez souhlasu

Obrazovka byla na soukromém objektu zapsaném jako kulturní památka instalována bez souhlasu památkářů, stejně jako bez stavebního povolení. Vedení litoměřické radnice proto hledalo cestu, jak ji zastínit, aniž by přitom porušilo zákon.

Zatímco majiteli obrazovky hrozí podle zákona až dvoumilionová pokuta jak ze strany stavebního úřadu, tak i památkového ústavu, provozovateli pouze pokuta ve výši 200 tisíc Kč.

Na šest měsíců

„Věřím, že tuto nemilou záležitost do půl roku dotáhneme do konce,“ řekl již dříve vedoucí stavebního úřadu Jan Nejtek, který doufá, že se jednání pohne kupředu po zastínění obrazovky.

Pouze šest měsíců totiž trvá povolení památkářů na dočasné umístění stavby, jejíž konstrukce obrazovku zastíní. K demontáži zařízení může být stavebním úřadem vyzván pouze jeho vlastník, proto v tuto chvíli nelze konat. Krátký je i odbor dopravy, jenž má výhrady vůči obrazovce kvůli bezpečnosti provozu. Proto město zvolilo řešení, které v pátek i zrealizovalo.

Autor: Ivo Chrástecký

7.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 13
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z minulých ročníků veselých setkání "žaboobcí"
5

Vesnice se žabími jmény budou soutěžit, okres zastoupí Žabovřesky nad Ohří

Císař Karel IV. s doprovodem zavítal na úštěcký jarmark i loni.

Císař Karel IV. pobude na jarmarku celou sobotu

Vzpomínka na ředitele cukrovaru Jaroslava Šilhavého umučeného nacisty

Roudnice nad Labem - Málokdo dnes již ví, že před 70 lety byla na cukrovarské vile v ulici Sladkovského 431 v Roudnici nad Labem (dnes byty pro nízkopříjmové rodiny) odhalena pamětní deska dvěma zaměstnancům cukrovaru, umučeným v období 2. světové války. Bohužel deska zmizela někdy na přelomu 80. a 90. let. A i díky tomu se na tyto dvě oběti nacistické perzekuce téměř zapomnělo.

Litoměřice podpořily sportovce. Na nové hřiště dají pět milionů

Litoměřice /ANKETA/ - Pětimilionovou dotaci na stavbu nového hřiště pro futsalový klub Gardeline a 200 tisíc na mládežnický fotbal klubu FK Litoměřicko schválili litoměřičtí zastupitelé. Návrh se však nelíbil opozici. Kritizovala hlavně to, že peníze poslouží klubům, ve kterých město nemá majetkové zastoupení.

Obávané kamery zmizely ze silnice z Lovosic do Ústí

Lovosice - Po téměř deseti letech zmizely ze silnice I/30 u Malých Žernosek kamerové body monitorující rychlost projíždějících vozidel. Důvodem je podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nižší frekvence dopravy po zprůjezdnění dálnice D8. 

Špatná zpráva: Na silnicích zemřelo zatím o šest lidí více než loni

Ústecký kraj - Řidiči často hazardují a jezdí vysokou rychlostí. To se jim však může stát osudným. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení