VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Mostné hoře přibude naučná stezka

Litoměřice – Nové informační panely, stoly a lavice a dřevěný přechod. To je výčet nejvýznamnějších změn, ke kterým na Mostné hoře dojde v průběhu letošního roku.

5.1.2012 1
SDÍLEJ:

Běh na Mostnou horu.Foto: Deník/Karel Pech

Občanské sdružení ProLUKA zde bude realizovat projekt Naučné stezky Mostná hora.

Hlavním cílem naučné stezky je seznámit veřejnost s pestrostí geologické stavby masívu Mostné hory a navazujících vrchů, zajímavostmi tohoto území z hlediska geomorfologického, přiblížit bohatost a rozmanitost přírodních stanovišť a také upozornit na kulturně-historické zajímavosti a dlouhodobé i dnešní hospodářské vlivy člověka na okolní krajinu.

Zúčastníci sei místní školáci
„Tento projekt jsme se rozhodli vytvořit na základě výstupů z diskusí Zdravého města Litoměřice, které proběhly v rámci akcí pro zapojování veřejnosti, ve kterých se naše sdružení aktivně angažuje. Projekt byl připravován se žáky 8. a 9. tříd ZŠ Masarykova a jejich pedagogy. Uvedená škola je také oficiálním partnerem projektu,“ uvedla Petra Dostalová, předseda sdružení ProLUKA o. s.. Z diskusí s veřejností vyplynula potřeba zvýšení atraktivity oblíbeného vycházkového místa pro cestovní ruch a zároveň pro občany města Litoměřice, kteří by mohli více tuto lokalitu využívat pro trávení svého volného času.

Sdružení pomůže dotace 400 tis.
Občanské sdružení podepsalo v závěru roku dohodu o poskytnutí dotace z Programu rozvoje venkova, který je spravován Státním zemědělským intervenčním fondem. Žádost o dotaci podalo prostřednictvím MAS České středohoří. Realizace projektu se tak díky téměř čtyřsettisícové podpoře může rozjet naplno v roce 2012. „Informačních panelů bude celkem sedm. Součástí panelů pojednávajících o přírodních a kulturně historických zajímavostech bude také soutěž zaměřená na poznání území naučné stezky,“ prozradila Petra Dostalová.

Nově vybudovaná stezka by podle ní měla být otevřena v srpnu 2012.

5.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vila Pfaffenhof
31

Z honosné vily zbyly obvodové zdi

Rekonstrukce autobusového nádraží pokračuje v termínu.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

FOTO: O chmel ze severu Čech je opět zájem

Litoměřicko - Odbyt chmelu se ustálil. Po letech, kdy pěstitelé nevěděli, zda sklizené „zelené zlato“ prodají za slušnou cenu, se trh stabilizoval.

FOTO: V Račicích je 196 sad medailí

Račice – MS v Račicích může začít! Přípravy na světový šampionát rychlostních kanoistů gradují, organizátoři dolaďují jen detaily.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Severní Čechy - Počet odvolání proti verdiktům okresních soudů v Ústeckém kraji je nejmenší z celé České republiky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení