VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na litoměřickém náměstí budou k vidění elektromobily

Litoměřice – Pokud chcete vidět moderní elektromobily a vozy na alternativní pohon značek BMW, Toyota, VW a Peugeot, některé si na místě přímo vyzkoušet a přitom vyhrát elektrokolo, solární nabíječku na mobil a další ceny, nesmíte chybět v pátek 4. září od 14 hodin v Litoměřicích. Uskuteční se zde totiž akce nazvaná U-ŽÍT Litoměřice.

3.9.2015
SDÍLEJ:

Elektromobil a dobíjecí stanice. Foto: Skupina ČEZ

V tento den se na hlavním náměstí budou poprvé společně prezentovat významné firmy z oblasti energetiky a automobilového průmyslu. Představí nejmodernější technologie a možnosti, jak šetřit energii a životní prostředí. Návštěvníci také uvidí funkční ukázky solárních a tepelných čerpadel a budou moci rovněž zkonzultovat s odborníky vlastní projekty do programu „Nová zelená úsporám".

Litoměřická radnice chce touto akcí dát jasný signál o svém dalším směřování v oblasti ochrany a zkvalitňování životního prostředí. „Je to logické, jsme Zdravým městem a hlásíme se k udržitelnému rozvoji, tedy k tomu, aby město bylo zdravé po všech stránkách – ekonomické, sociální i v oblasti životního prostředí," vysvětluje starosta Ladislav Chlupáč.

Litoměřice jsou i v Evropě známé tím, že patří mezi lídry v oblasti úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů energie. „Ale v dopravě teprve stojíme na začátku, což chceme změnit," dodává starosta Chlupáč. Akce má za cíl zároveň podpořit soukromý sektor a obyvatele města, aby si sami nové technologie pořídili a přispěli tak ke snížení emisí a čistšímu ovzduší.

K odbornému programu během odpoledne zazpívá Vladimír Hron, zatančí skupina DMC Revolution, zahraje EKOPELA a také místní oblíbená skupina Nestel Postel. Zábavu si užijí nejen děti, ale i jejich rodiče. Je připravena např. balónková a výtvarná dílna, nafukovací hrad, ale také překážková dráha s elektromotorkami a další zajímavé atrakce.

Návštěvníci dostanou šanci vyšlapat si na kole fresh džus, zazávodit na ručním cyklotrenažéru nebo vyzkoušet otočný trenažér nárazu. Občerstvení bude fairtradové. Přivézt můžete i kolo, které bude zasláno do Afriky. Na náměstí můžete přijet výletním vláčkem.

Jízdní řád vláčku a další informace o akci naleznete na webu Zdravého města: zdravemesto.litomerice.cz.

Akce je finančně podpořena z projektu „READY 21" Programu švýcarsko – české spolupráce Ministerstva životního prostředí ČR a partnerskými firmami.

Eva Břeňová

Autor: Redakce

3.9.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Litoměřice - ilustrační foto.

Soutěž: Vyhrajte s Deníkem vouchery na prohlídku litoměřických památek

Rekonstrukce Labe arény se dokončuje

Sportovní svět upíná pozornost opět do Račic

FOTO: Stadion neuspěl na ledě Energetiků

Litoměřice - Ve čtvrtek v podvečer nastoupily Litoměřice k dalšímu přípravnému utkání na ledě Karlových Varů, nováčka WSM Ligy. Energetici již od začátku hýřili aktivitou a po devatenácti vteřinách se ujali vedení. Energie si celé utkání držela náskok, který se jí i přes mohutné dotahování Litoměřic podařil udržet.

Akciová společnost litoměřické nemocnice získala registraci

Litoměřice – Krajský úřad Ústeckého kraje udělil nově vzniklé akciové společnosti Nemocnice Litoměřice oprávnění k poskytování zdravotních služeb.

Míst pro prvňáky je v Roudnici dostatek

Roudnice n. L. – O padesát dětí více, než jsou roudnické základní školy schopné pojmout, prošlo letošními zápisy do prvních tříd. Přetlak způsobili především zájemci z okolních obcí. Aby se dostalo na všechny, přistoupila radnice k rychlému řešení.

Žloutenka se dále nerozšiřuje, nemocní se vrátili z nemocnice

Litoměřice – V uplynulém měsíci byl v Litoměřicích zaznamenaný zvýšený výskyt žloutenky typu A, nemoci špinavých rukou. Konkrétně se jednalo o 21 nakažených lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení