VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lukas Wünsch: Na výstavišti chceme více firem z regionu

  Litoměřice - Výstaviště Zahrada Čech je pro město dobrou značkou a byla by škoda se jí zbavit, nebo ji poškodit. Řada věcí by se na výstavišti měla změnit, především do ní více investovat, aby se nejen udržovala, ale také modernizovala. To jsou slova, na kterých se shodli při rozhovoru pro Deník nový jednatel společnosti Zahrada Čech Lukas Wünsch a obchodní manažerka Michaela Mokrá.

25.3.2015
SDÍLEJ:

Tržnice Zahrady Čech.Foto: Deník/Karel Pech

Jak bude v letošním roce fungovat litoměřické výstaviště?

L.W. Před třemi lety se přišlo s novým konceptem, který se diametrálně lišil od předchozího, jenž tu fungoval dlouhá léta. Podařilo se ho nastartovat, ale jako každá novinka si prošel svými problémy. Funguje a věřím, že bude fungovat dál, když se z chyb poučíme a po krocích uplatníme inovace a nové nápady. Pokud naši oponenti mají stejný zájem, budeme se s nimi bavit o konstruktivních návrzích, jak Zahradu Čech ještě lépe využít a zvelebit. Jako zastupitel budu vždy prosazovat, aby výstaviště nesloužilo jen ke komerčním účelům, ale i ve prospěch běžných občanů s prezentací místních podnikatelů.

M.M. Je nás v realizačním týmu osm lidí, kteří si před každou akcí přiberou k sobě další pracovníky, aby se zvládla příprava a úklid po ní. Výstaviště je s malými výjimkami otevřené veřejnosti každý den a ta jeho klima využívá k odpočinku i k hrám.

Změnil se obsah letošního kalendáře akcí proti tomu loňskému?

M.M. Liší se a ten letošní je rozhodně bohatší. Nejede pouze výstavním systémem, ale snažíme se akce rozšířit o kulturní a zábavnou stánku. Příkladem je ve dnech 24. až 26. dubna Festival relaxu, na kterém chceme návštěvníkům ukázat, jak by měli odpočívat a relaxovat a využívat volný čas. Ve stejné dny oslovíme tradiční návštěvníky, kteří se zajímají o bydlení, a to zaměřením speciálně na úspory. Dalšími novinkami s cílem oslovit rodiny s dětmi jsou v červnu Jahodové slavnosti s pokusem o zápis do knihy rekordů a loučením dětí se školou.

L.W. Mnozí lidé vyčítají nájemci, že se mu nepodařilo realizovat mnohem víc akcí, ale ono to není tak jednoduché. Příprava každé stěžejní akce začíná už po skončení té předchozí a vše se točí kolem peněz a technických možností výstaviště, které je handicapováno nezateplenými pavilony. V zimě pořádáme vánoční trhy a v interiérech se pracuje na údržbě a opravách inventáře nebo rozvodů vody či elektřiny.

Můžete shrnout všechny letošní akce?

M.M. Hned po Velikonocích ve dnech 8. až 12. dubna proběhne Tržnice, do jejíhož programu, na který jsou návštěvníci zvyklí, příliš nezasahujeme. Ve dnech 24. až 26. dubna proběhne již zmiňovaný Festival relaxu a Úsporné bydlení, od 15. do 15. května Autosalon, 23. a 24. května Mezinárodní výstava psů, 20. června Jahodové slavnosti a Ples růží, 25. června Den pro děti, 17 a 18. července Cykloland, 11. až 19. září Zahrada Čech, 3. října krajská výstava psů, 17. a 18. října Gastro Food Fest, 14. až 22. prosince Vánoční trhy na Mírovém náměstí.

L.W. Chceme, aby se na akcích více prezentovali podnikatelé a firmy z Litoměřic a z regionu a mým cílem, aby značku Zahrada Čech bral za svou i Ústecký kraj a na výstavišti jsme vítali řemeslníky a podnikatele z partnerských města v Německu. První kontakty v tomto směru už proběhly v Míšni.

Jakou odezvu měla změna termínu farmářský trhů, které se budou konat vždy ve středu?

M. M. Hlavní důvodem změny byla kolize s termíny trhů v Roudnici nad Labem. Zprvu jsme měli pozitivní odezvu, ale pak se objevila i slova kritiky. Farmáři změnu pochopili a většina ji i přivítala, protože po středě můžou se zbožím přejet na trhy v jiném místě. Farmářské trhy odstartujeme 22. dubna a budou na Kostelním náměstí každou druhou středu během celého dne.

Autor: Václav Sedlák

25.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rekonstrukce autobusového nádraží pokračuje v termínu.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

FOTO: V Račicích je 196 sad medailí

Račice – MS v Račicích může začít! Přípravy na světový šampionát rychlostních kanoistů gradují, organizátoři dolaďují jen detaily.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Severní Čechy - Počet odvolání proti verdiktům okresních soudů v Ústeckém kraji je nejmenší z celé České republiky. 

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení