VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lávky přes Modlu ani dva roky po povodni oprava zatím nečeká

Lovosice - Alespoň první tři ze sedmi povodní poškozených mostů a lávek přes potok Modla v Lovosicích chtěla radnice opravit v letošním roce.

23.7.2015
SDÍLEJ:

LÁVKA U KURTŮ je v havarijním stavu a z toho důvodu i uzavřená. Alespoň její opravu chce radnice uspíšit. „Jako jediná je nefunkční. Zajištění její opravy ještě letos zvážíme,“ říká Hieke.Foto: Deník/Veronika Udatná

Ještě bývalé vedení města získalo od Ministerstva dopravy příslib dotace na rekonstrukci všech poničených objektů, kvůli údajným chybám v dokumentaci se však nakonec podařilo dokončit projekty jen u tří z nich. Kvůli zpoždění zapříčiněnému i opakováním výběrových řízení nové vedení města zvažuje, že práce odloží až na jaro.

Nedostatky v dokumentaci

„Projektové dokumentace nové vedení města přebíralo jako v mnoha jiných případech nedopracované do stadia realizačních dokumentací. Chyběly v nich některé podstatné informace, jako například zábory pozemků. Současně nebyly osloveny dotčené orgány státní správy, zda s opravami lávek a mostů souhlasí, například správce povodí, dopravní policie, odbor životního prostředí a podobně," řekl k potížím nynější lovosický radní Vladimír Hieke (ANO).

Opravou projde i most v ulici Přívozní.

Radnice má podle něj v současné době dopracované dokumentace ke třem stavbám. „Jedná se o most v Přívozní ulici, lávku u tenisových kurtů a most za archivem železniční most," vyjmenoval.

Výběrová řízení se již uskutečnila přes nově používaný elektronický systém zadávání zakázek E-ZAK. O výsledku budou městští radní rozhodovat na svém příštím jednání.

„Lze však předpokládat, že z důvodu administrativní chyby při výzvě jednoho z uchazečů k doplnění kvalifikačních předpokladů může dojít k jejich zrušení," přiznal Vladimír Hieke.

LÁVKA U KURTŮ je v havarijním stavu a z toho důvodu i uzavřená. Alespoň její opravu chce radnice uspíšit. „Jako jediná je nefunkční. Zajištění její opravy ještě letos zvážíme,“ říká Hieke.

Vedení města proto zvažuje, že z důvodu zpoždění, které nabralo dopracováním dokumentací i opakováním tendrů, bude letos všech sedm lávek a mostů jen soutěžit a k samotným rekonstrukcím přistoupí až na jaře příštího roku.

„Pro tuto variantu hovoří i to, že většina případných zhotovitelů má nyní již rozpracované zakázky do konce roku, takže z jejich strany očekáváme menší zájem, pokud by se akce uskutečnily ještě letos," dodal radní.

Lávky a mosty tak prozatím zkontroloval statik. Lávka u tenisových kurtů následně byla vyhodnocena jako nejrizikovější a z toho důvodu i uzavřena. Ostatní jsou nadále přístupné.

Chystané opravyKompletní realizační dokumentace je již zpracovaná pro lávku u tenisových kurtů (náklady na opravu 2,4 milionu korun), most v Přívozní ulici (1,94 milionu) a železniční most za archivem (1,3 milionu). Přiznaná dotace činí 85% způsobilých výdajů. Další objekty, jejichž dokumentace se dále připravuje, jsou most u sila, součást chodníku v Terezínské ulici přes Modlu, ulice U Stadionu a lávka u bývalého středního učiliště.

Autor: Veronika Weissová

23.7.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Mistrovství světa v rychlostní kanoistice je všechno připravené. V pondělí dorazily i medaile pro vítěze, které nám ukazala Martina Kučerová z tiskového střediska.
7

FOTO: V Račicích je 196 sad medailí

Ilustrační foto.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Litoměřická NEJ: Jediná Brána Čech v České republice

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme.

FOTO: Račice počítají vysoká čísla. Lesk mají MS dát medaile

Račice – „O víkendu bude vyprodáno, lístků moc nezbývá,“ říká šéf organizátorů Jan Boháč a čeká 10 000 diváků. Přípravy gradují.

Seriál vinobraní začne v Litoměřicích

Litoměřicko - Hned čtyři vinobraní budou lákat milovníky révy v litoměřickém okrese.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení