VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ladislav Chlupáč o nové koalici: Myslím, že týmová spolupráce bude dobrá

Litoměřice - Nejen na otázku, co čeká jeho nový tým na radnici v dalších měsících, odpověděl Deníku bezprostředně po podpisu koaliční smlouvy Ladislav Chlupáč (ODS), starosta Litoměřic.

17.10.2014
SDÍLEJ:

Ladislav Chlupáč při podpisu koaliční smlouvyFoto: Deník/Karel Pech

Byla jednání o koalici obtížná?

Nebyl tam žádný větší problém, právě z toho důvodu, že byla vedena velice seriózně a hlavně, že všechny zúčastněné subjekty se shodly na svých programech. Jednání nebyla nijak složitá.

Jaký jste tým?

Myslím si, že budeme dobrým týmem. V Litoměřicích jsem se narodil, takže ty lidi všechny znám. Tím mi to hodně usnadňuje úlohu. A protože ty lidi znám, tak můžu říci, že jde o velice kvalitní lidi. Myslím si, že týmová spolupráce bude velice dobrá.

Hovořili jste už o rozdělení resortů mezi jednotlivé radní?

Předběžně jsme hovořili o jednotlivých funkcích ve vedení, v radě a v hlavních orgánech města, nicméně ještě tam jsou věci, které budeme dolaďovat.

Jaké úkoly před sebou má koalice v nejbližších týdnech a měsících?

Stěžejním bodem bude schválení rozpočtu na rok 2015. Velice pečlivě a zodpovědně jsme jej připravovali v průběhu letošního roku. Věřím, že tento návrh bude přijat. S tím je spojen povolební rozjezd orgánů města.

Jsou dva body, které se objevily i v předvolebních programech několika stran. Jde o přiřazení gymnázia pod město a přesun ZUŠ do centra Litoměřic, do bývalé armádní budovy. Budete v těchto záležitostech pokračovat?

Se ZUŠkou jsme dohodnuti. Budou pokračovat přípravné práce, aby se mohla přesunout do daleko důstojnějšího prostředí. A pokud jde o gymnázium, měli jsme první jednání. Dá se říci, že ani zástupci pedagogického sboru, se kterými jsme jednali, se nevyjadřovali k této záležitosti negativně. Spíše naopak. To znamená, že budeme pokračovat v jednání se zástupci gymnázia i s krajem o tom, abychom mohli do budoucna převzít tuto střední školu pod svá křídla.

Pokud jde o ZUŠ, máte vyčísleno, kolik budou stát stavební úpravy budovy, kam se nastěhuje?

Zatím máme jen prvotní ohledání od stavařů. Budou potřeba některé úpravy, ale nepůjde o závažnější zásahy. Spíše půjde maximálně o úpravu nějaké příčky. Nebudou to žádné rozsáhlé stavební práce.

Jakou předpovídáte budoucnost Občanské demokratické straně?

Vidím to optimisticky. Ze strany sice odešla spousta členů, ale když si vezmete, kolik členů stranu opustilo v Ústí nad Labem, Chomutově a dalších městech, a srovnáte tuto situaci s Litoměřicemi, kde ze závažných důvodů neodešel prakticky nikdo, je to pozitivní. Na republikové úrovni máme velice schopného lídra, pana profesora Fialu. Myslím si, že ODSka i výsledky v jednotlivých volbách dokazují, že už si šlápla na dno a že má určitou budoucnost. V tuto chvíli je to na pravé straně nejsilnější subjekt.

Autor: Michal Závada

17.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z minulých ročníků veselých setkání "žaboobcí"
5

Vesnice se žabími jmény budou soutěžit, okres zastoupí Žabovřesky nad Ohří

Císař Karel IV. s doprovodem zavítal na úštěcký jarmark i loni.

Císař Karel IV. pobude na jarmarku celou sobotu

Vzpomínka na ředitele cukrovaru Jaroslava Šilhavého umučeného nacisty

Roudnice nad Labem - Málokdo dnes již ví, že před 70 lety byla na cukrovarské vile v ulici Sladkovského 431 v Roudnici nad Labem (dnes byty pro nízkopříjmové rodiny) odhalena pamětní deska dvěma zaměstnancům cukrovaru, umučeným v období 2. světové války. Bohužel deska zmizela někdy na přelomu 80. a 90. let. A i díky tomu se na tyto dvě oběti nacistické perzekuce téměř zapomnělo.

Litoměřice podpořily sportovce. Na nové hřiště dají pět milionů

Litoměřice /ANKETA/ - Pětimilionovou dotaci na stavbu nového hřiště pro futsalový klub Gardeline a 200 tisíc na mládežnický fotbal klubu FK Litoměřicko schválili litoměřičtí zastupitelé. Návrh se však nelíbil opozici. Kritizovala hlavně to, že peníze poslouží klubům, ve kterých město nemá majetkové zastoupení.

Obávané kamery zmizely ze silnice z Lovosic do Ústí

Lovosice - Po téměř deseti letech zmizely ze silnice I/30 u Malých Žernosek kamerové body monitorující rychlost projíždějících vozidel. Důvodem je podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nižší frekvence dopravy po zprůjezdnění dálnice D8. 

Špatná zpráva: Na silnicích zemřelo zatím o šest lidí více než loni

Ústecký kraj - Řidiči často hazardují a jezdí vysokou rychlostí. To se jim však může stát osudným. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení