VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Co se děje na Litoměřicku? Přečtěte si stručný přehled

Litoměřicko, Podřipsko - Přečtěte si zprávy z Litoměřic, Brozan, Starého Týna, Roudnice, Libochovic, Prackovic nebo Polep.

12.4.2017
SDÍLEJ:

Litoměřický deník = Vaše novinyFoto: Deník/Karel Pech

Fenomén Merkur v muzeu

Litoměřice – Česká stavebnice Merkur již přes 90 let provází generace kluků a technicky založených dívek. Největší její kolekci vlastní Jiří Mládek, který je nejen nadšeným sběratelem, ale také propagátorem polytechnických stavebnic a podporovatelem jejich zařazení do školní výuky. Jeho výstavu zahájí litoměřické muzeum ve čtvrtek 13. dubna v 17 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na mapování historie stavebnice a doprovodné akce, jejichž přehled lze najít na www.muzeumlitomerice.cz. Výstavu bude možné navštívit do 4. června.

Škola v Brozanech slavila 120 let

Brozany nad Ohří – Výročí 120 let otevření školní budovy oslavili 28. března na Den učitelů na brozanské ZŠ a MŠ. K výročí byla uspořádána výstava archivních materiálů a vydán Almanach mapující historii školy v průběhu let. Kromě Dne otevřených dveří nabídlo vedení školy návštěvníkům možnost zúčastnit se výuky, zhlédnout projekci videí a fotografií ze školních akcí, vystoupení školního sboru nebo si užít zábavné kvízy či další doprovodné aktivity, které žáci a učitelé připravili.

Ve Starém Týně chystají zábavu

Starý Týn – Samospráva ve Starém Týně u Úštěka a tamní sbor dobrovolných hasičů chystají na neděli 16. dubna Velikonoční zábavu. V kulturním domě, kde se zábava koná, bude na návštěvníky čekat bohatá tombola a také skupina Sortiment. Začátek je ve 20 hodin, vstupné 100 korun.

V roudnické galerii se koná derniéra výstavy War Zone

Roudnice n. L. – Po téměř dvou měsících končí v roudnické Galerii moderního umění unikátní výstava s názvem War Zone. V neděli 16. dubna od 16 hodin budou mít návštěvníci poslední možnost si expozici prohlédnout navíc i s komentáři autorů výstavy, Pavlem Kopřivou a Jiřím Černickým.

Zaběhnutí psi děsili obsluhu i zákazníky benzinky v Želeticích

Litoměřice – Dva psi větších plemen, kteří v neděli volně pobíhali v okolí čerpací stanice v litoměřických Želeticích, skončili na služebně městských strážníků. Městské policisty na psy upozornila obsluha benzinky, která, stejně jako její zákazníci, měla z mastifa a pasteveckého psa obavy. Svou, pro tato plemena typickou velikostí, budili obavy, i když se nechovali agresivně. Psi měli do Želetic přiběhnout ze směru od Terezína, byli bez obojků, známek a čipů. Prozatím jsou umístěni na služebně strážníků v Litoměřicích, později budou případně převezeni do útulku v Řepnicích.

V libochovické knihovně vystaví Nebezpečné obrazy

Libochovice - Na další večer nazvaný „S knihovnou za poznáním" přijala pozvání Eva Bendová, kurátorka Národní galerie v Praze. V pondělí 10. dubna od 18 hodin zahájí přednášku s názvem Nebezpečné obrazy s podtitulem: Lež, klam a šálení moderního umění, kdy odlehčenou formou přiblíží optické iluze, záludné manipulace a mystifikační prostředky, s jakými pracuje výtvarné umění, i všednodenní obraz reklamy. Společně nahlédne pod povrch klamných způsobů barvy, prostoru, zrádných gest a tváří, iluzivních triků a hříček, stejně tak obsahových zvratů a zkratek obrazu.

Na Střeleckém ostrově je WC

Litoměřice - Od minulého týdne mají lidé na Střeleckém ostrově v Litoměřicích možnost využít mobilní veřejné WC. Určené je jak pro návštěvníky letního kina, tak i rodiny s dětmi, které chodí na tamní dětské hřiště. Toaleta bude jednou týdně vyvážena a uklízena. Mimořádně i častěji.

Na obnovu čistírny půjdou finance z rezortu dopravy

Prackovice nad Labem - Obec byla jediným žadatelem za Ústecký kraj, který požádal o dotaci z programu Ministerstva pro místní rozvoj na obnovu obecního a krajského majetku po živelních pohromách v roce 2016. Ministryně Šlechtová podepsala a potvrdila rozdělení dotace 66 milionů korun mezi 39 postižených obcí. Prackovičtí s žádostí neuspěli zřejmě proto, že ministr dopravy při posledním setkání se starosty dotčenými výstavbou dálnice D8 přislíbil, že na obnovu poškozené čistírny odpadních vod najde prostředky ve svých zdrojích.

Polepy potřebují sběrný dvůr

Polepy - Obec Polepy ukončila výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce povrchu místní komunikace k nádraží. Součástí akce bude i odvodnění silnice od dešťové vody pomocí vsakování. Tato komunikace patří mezi nejhorší, po její opravě chce obec pokračovat v pracích na dalších silnicích. Podle polepského starosty Zbyňka Hodyse má obec připraven pozemek pro sběrný dvůr, o jeho vybudování podala žádost, stejně jako o nové chodníky v místních částech Hrušovany a Okna.

Litoměřická Charita přivítala kolegy z Německa

Litoměřice – Již potřetí zorganizovali pracovníci litoměřické Charity odborný seminář zaměřený na péči o staré a hendikepované lidi, tentokrát na téma „Etika v ošetřovatelství z pohledu sestry". Ve dnech 6. a 7. 4. si tak v Domově na Dómském pahorku vyměnili zkušenosti zdravotní a sociální pracovníci litoměřické Charity s kolegy z Německa, kteří letos opět zavítali do Litoměřic. Z české strany se zúčastnili vedoucí několika středisek Charitní ošetřovatelské a pečovatelské služby z ČR, dále vedoucí a pracovníci Domova sv. Zdislavy v Litoměřicích a samozřejmě také Domova na Dómském pahorku, domova pro seniory, kde se celý seminář konal.

Hosté i domácí si vyslechli přednášky a pro zpestření pak všichni společně navštívili litoměřické kostely či charitní Domov sv. Zdislavy a samozřejmě nechyběla ani prohlídka Domova na Dómském pahorku. Velký úspěch sklidilo také vystoupení dětí z Česko-německé mateřské školy sv. Zdislavy. Příští rok by na oplátku měli litoměřičtí charitní pracovníci zavítat na zkušenou do německého Magdeburgu.

Autor: Redakce

12.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Stavba dálnice. Ilustrační foto.

Výstavbu dálnice D7 nezdržují ekologičtí aktivisté. Přesto ji staví déle než D8

Takto vypadala silnice I/30 v lednu letošního roku.
9

Dlouho očekávaná oprava vozovky z Lovosic do Ústí bude zahájena příští týden

Turisté vyrazí na jarní putování kolem Lovoše

Lovosice - U příležitosti stoletého výročí naší vlasti, které připadá na příští rok, připravil Klub českých turistů ojedinělý projekt, seriál pochodů s názvem 100 let republiky, 130 let v pohybu.

Zatímco si žena zkoušela boty, zlodějka ji obrala o kabelku

Litoměřicko – Až tříleté vězení hrozí devatenáctileté ženě z Teplicka, která jiné ženě odcizila v litoměřickém nákupním centru kabelku.

Při nehodě kamionu s automobilem se zranili dva lidé

Roudnice nad Labem - Ve středu 26. dubna došlo těsně před polednem k dopravní nehodě kamionu a osobního vozidla v Roudnici nad Labem.

Litoměřice na Spartě selhaly. Věřím, že si to kluci srovnají v hlavách, burcuje Vobecký

Litoměřice – Takhle by to nešlo. Futsalisté Gardenline Litoměřice po bezkrevném výkonu prohráli na Spartě 2:4 a stav čtvrtfinále je srovnaný 1:1. Pokud Severočeši chtějí urvat mečbol, budou muset v pátečním domácím mači přidat.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies