VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Konec dozorčí rady nemocnice

Litoměřice – Velkou hru rozehráli litoměřičtí občanští demokraté. Po instalování Stanislavy Pánové na post ředitelky městské nemocnice Karel Krejza s Radkem Lončákem dosáhli odvolání celé pětičlenné dozorčí rady nemocnice.

27.7.2012 9
SDÍLEJ:

Městská nemocnice v LitoměřicíchFoto: Radim Tuček

Ta je přitom důležitým orgánem, který kontroluje hospodaření zdravotnického zařízení.

„Nevěděl jsem o tom a překvapilo mě to. Moje role v dozorčí radě ale byla malá, já jsem lékař a poslední dobou se řešily většinou jen ekonomické záležitosti," reagoval na dotaz Deníku Roman Záhora.

Překvapen byl i Hassan  Mezian (ČSSD). „Na radě města  byla radními z ODS odvolána dozorčí rada nemocnice. Na této radě jsem nebyl a byl řádně omluven, neboť jsem se zúčastnil schůzky s ředitelem nemocnice ve Slaném," rozeslal své stanovisko médiím krajský zastupitel.

Vedle Záhory a Meziana byli odvoláni i Daniel Sadil, Radek Lončák a Jan Szántó (ČSSD).

Město tentokrát nevydalo tiskovou zprávu, k dispozici je jen zápis zveřejněný na webu radnice. Bod byl předložen jako poslední a hlasovat pro něj měli všichni radní za ODS (Ladislav Chlupáč, Pavel Kejř, Radek Lončák, Karel Krejza, Ivo Elman). Naopak dva jediní přítomní sociální demokraté Jan Szántó a Vladimír Kestřánek se zdrželi. Oficiálním důvodem odvolání dozorčí rady je snaha sjednotit funkční období členů vzhledem k nové zřizovací listině.

To, že pravým důvodem bude spíše vystrnadit Meziana a Záhoru, jediné dva lékaře, z dozorčí rady, naznačil i krajský zastupitel. „Poslední události týkající se litoměřické nemocnice naznačovaly, že se připravují kroky některých členů vedení města, které mohou vyústit v odvolání dozorčí rady."

Mezianovi se nelíbí ani způsob odvolání dozorčí rady litoměřické nemocnice. „Na radě města jsem nebyl, považuji to přinejmenším za nekorektní. Jen doufám, že se tak nestalo díky tomu, že jako krajský zastupitel se angažuji v podpoře jak litoměřické nemocnice, tak roudnické nemocnice při vyjednávání se zdravotními pojišťovnami."

Tlak na Meziana v souvislosti s jeho aktivitami jako krajského zastupitele za ČSSD   stupňují občanští demokraté dlouhodobě, a to po rezignaci Leoše Vysoudila (ODS) na post ředitele nemocnice. Ten je  nejhlasitějším Mezianovým kritikem.

Vysoudil se na květnovém setkání primářů razantně postavil proti roudnické nemocnici, kterou naopak krajský zastupitel podporoval.

„Vysoudil řekl, že bude Mezian osobně odpovědný za to, pokud litoměřická nemocnice o ty výkony přijde, a to kvůli tomu, že  nemocnice bude v Roudnici i nadále fungovat," prozradil tehdy Deníku primář, který byl, stejně jako dalších minimálně 15 lidí, u slovní roztržky přítomen.

Už tehdy měl k rezignaci v dozorčí radě vyzvat Meziana místostarosta Karel Krejza. „Nikoho jsem nevyzýval. Myslím si, že to nebylo dobře pochopeno.," reagoval tehdy na dotaz Deníku.

Nová dozorčí rada nemocnice má být odhlasována na radě města 2. srpna. Roman Záhora už nechce kandidovat.

Autor: Radek Pešout Ing.

27.7.2012 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Městská nemocnice v Litoměřicích.

Akciová společnost litoměřické nemocnice získala registraci

Zápisy - ilustrační foto.

Míst pro prvňáky je v Roudnici dostatek

Žloutenka se dále nerozšiřuje, nemocní se vrátili z nemocnice

Litoměřice – V uplynulém měsíci byl v Litoměřicích zaznamenaný zvýšený výskyt žloutenky typu A, nemoci špinavých rukou. Konkrétně se jednalo o 21 nakažených lidí.

Litoměřice vydaly první výroční zprávu v interaktivní podobě

Litoměřice - Město vydalo první výroční zprávu, jejíž předností je grafické zpracování v interaktivní podobě.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

FOTO: Kostel v Konojedech hrozil zřícením. Po 40 letech se v něm konala mše

Litoměřicko – Po dlouhých čtyřiceti letech se konojedským kostelem Nanebevzetí Panny Marie v úterý podvečer opět nesla orientální vůně kadidla. Ačkoli byl všední den, na poutní mši přišly desítky lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení