VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Litoměřický skatepark ožívá. Mladí požadují jeho opravu

Litoměřice - Hned dvě akce se na konci letních prázdnin sešly v litoměřickém skateparku. První v tomto týdnu uspořádali pracovníci Naděje z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež.

22.8.2015
SDÍLEJ:

KULTIVACE SKATEPARKU. Akci s tímto názvem včera v parku pod Tyršovým mostem pořádali pracovníci Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež. Spolu s dětmi místo uklidili a nabílili přilehlou zeď, kterou pozvaní sprejeři v pátek znovu pomalovali. Foto: Deník/Karel Pech

Skatepark společně s dětmi, které službu navštěvují, nejprve uklidili a nabílili přilehlou zeď. Tu potom v pátek znovu pomalovali pozvaní sprejeři. Ruku k dílu ovšem mohl přidat kdokoli.

„Akce nazvaná Kultivace skateparku byla určená hlavně mladým lidem, kteří vyznávají skateboarding, sprejerství, graffiti, líbí se jim break-dance, poslouchají hip-hop. Chtěli jsme tak oslovit potencionální nové klienty," řekla vedoucí nízkoprahového centra a autorka projektu Veronika Schejbalová.

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež se stará i o děti pocházející ze znevýhodněného prostředí. Cílem akce bylo, aby se pobavily a současně více zjistily o nabízených službách. „Snažíme se je také vést k aktivitě a k odpovědnosti. Proto jsme je do projektu zapojili. Aktuálně v zařízení máme kolem tří stovek klientů, ale okamžitou kapacitu máme dvacet klientů, takže v jeden okamžik u nás může být dvacet dětí," dodala vedoucí zařízení Schejbalová.

Projekt Naděje, který zahrnoval organizaci události, ale i nákup sprejů, skateboardů a ochranných pomůcek jako přileb pro klienty ve věku od 6 do 26 let, finančně podpořilo Zdravé město Litoměřice.

Benefice Save-Skate

Další akcí, která se v parku pod Tyršovým mostem uskuteční už příští sobotu 29. srpna, je benefice nazvaná Save-Skate. Pořádají ji mladí nadšenci do skateboardingu a kultury. Finanční příspěvek získali z dárcovského fondu Hennlich.

„Cílem akce je ukázat, že skatepark je důležitou součástí sportovního a kulturního života Litoměřic, a dosáhnout toho, aby na něj do budoucna nebylo zapomínáno a aby bylo zajištěno jeho další bezproblémové fungování," uvedli organizátoři.

Lidé, kteří příští víkend do skateparku dorazí, budou mít možnost připojit svůj podpis pod dopis určený vedení litoměřické radnice.

„Dopisem bychom rádi vyzvali zástupce města k jednání o komplexní obnově skateparku v Litoměřicích tak, aby odpovídal současným bezpečnostním a hygienickým nárokům," stojí v textu.

Stávající park má podle lidí, kteří jej využívají, nevyhovující, příliš hrubý asfaltový povrch, na několika místech navíc vymletý dešťovou vodou vytékající z okapových svodů z Tyršova mostu. Staré plechové překážky jsou již zrezivělé a opakovaně znečištěné od holubího trusu.

Vstup na benefici bude dobrovolný. Výtěžek z něj chtějí pořadatelé použít na vytvoření 3D modelu možné podoby nového parku. O nutných úpravách chtějí litoměřičtí skateboardisté posléze jednat přímo se zástupci města.

„O iniciativě už jsem slyšel. Žádného jednání jsem se však dosud osobně neúčastnil. Předpokládám, že by k němu mohlo dojít po prázdninách," řekl Deníku místostarosta Litoměřic Václav Červín odpovědný za územní rozvoj města. Požadavek na renovaci skateparku lidé letos rovněž vznesli na fóru Desatero problémů Litoměřic. Umístil se v první desítce.

PozvánkaBenefiční akce na obnovu skateparku Save-Skate se v Litoměřicích uskuteční 29. srpna od 14 hodin. V plánu jsou skateboardové závody, představení loutkového divadelního spolku Vozichet nebo hrátky s jo-jo. K tomu zahrají The Mokkers z Berlína, slovenští Shadow of Television, The Oxx a Cirguz z Mělníka nebo místní Švindl. Připravená bude řada soutěží i občerstvení.

Autor: Veronika Weissová

22.8.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Dům dětí a mládeže Rozmarýn otevře opět přes 60 kroužků

V Račicích bylo ve středu zahájeno MS v rychlostní kanoistice.
AKTUALIZOVÁNO
16

Mistrovství i hon na medaile začíná. „Chci tady vyhrávat!“ vzkázal Dostál

Z honosné vily zbyly obvodové zdi

Litoměřice - V 19. století si u Litoměřic postavil své sídlo velkostatkář. Teď je to ruina.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Lovosice – Práce na autobusovém nádraží v Lovosicích opět postoupily o kus dopředu. Dělníci na staveništi bourají stávající konstrukce a pokládají nové vrstvy vozovky. Narazili ale také na problémy.

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

FOTO: O chmel ze severu Čech je opět zájem

Litoměřicko - Odbyt chmelu se ustálil. Po letech, kdy pěstitelé nevěděli, zda sklizené „zelené zlato“ prodají za slušnou cenu, se trh stabilizoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení