VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Litoměřic dorazilo šetření

Litoměřice – Litoměřičtí zastupitelé ve čtvrtek schválili rozpočet města pro letošní rok.

29.1.2011 1
SDÍLEJ:

Litoměřice.Foto: Deník/Radim Tuček

Na výdajové stránce dosahuje 458 milionů korun. Nejvýznamnější výdaje se týkají oblasti školství a kultury (25 %), správy městského úřadu (18 %) a územního rozvoje (14 %). Příspěvek na technickou správu města tvoří zhruba osm procent rozpočtu. Za tento příspěvek však technické služby musí zajistit více činností v porovnání s rokem minulým.

Rok 2011 je do jisté míry jiný než roky předcházející. „V tomto roce přicházejí úsporná opatření nastavená Vládou ČR, která se promítnou i do finančních prostředků samosprávných celků, jak krajů, tak i obcí. Z tohoto důvodu jsou očekávané příjmy města nižší, a proto také výdaje musí být sníženy o odpovídající část. Základem každého hospodaření státní správy má být vyrovnaný rozpočet, což znamená, že strana výdajová nesmí převýšit stranu příjmovou. V předchozích letech město posilovalo svou příjmovou stranu též prodejem nepotřebného majetku. To také umožnilo financovat projekty, které bychom za normálních okolností realizovat nemohli,“ konstatoval předseda finančního výboru a radní města Radek Lončák.

„Co se týče investic, je v rozpočtu připraveno 20 milionů korun na dokončení gotického hradu,“ poukázal na významnou částku místostarosta Karel Krejza.
3,5 milionu korun je vyčleněno na budování komunikací na Miřejovické stráni, o milion korun méně na řešení havárie opěrné zdi v Ladově ulici.

V kapitole investic týkajících se školství schválili zastupitelé například 2,5 milionu korun na výměnu oken a zateplení mateřské školy v Ladově ulici a 600 tisíc korun na rekonstrukci šaten Základní školy U Stadionu. Milion korun má stát zpracování projektové dokumentace a architektonická soutěž na rekonstrukci Jiráskových sadů. 2,5 milionu korun pak město zaplatí za provoz městské hromadné dopravy. Zhruba 1,3 milionu korun bude letos investováno do opravy veřejného osvětlení, hlavně na Kocandě.

„Podrobnější informace o rozpočtu naleznou zájemci na webových stránkách města,“ upozornil místostarosta Krejza.

Eva Břeňová

29.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vila Pfaffenhof
31

Z honosné vily zbyly obvodové zdi

Rekonstrukce autobusového nádraží pokračuje v termínu.

Pod silnicí u „autobusáku“ narazili stavaři na popílek

Litoměřická NEJ: Nejuctívanější obránce Filipín v Evropě

Litoměřice – Vydejte se s litoměřickým muzeem na unikátní prohlídky města a okolí. Při dvaceti zastaveních poznáte osobnosti, místa a události, které nenajdete v turistických brožurách o pamětihodnostech města, ale kterým přesto patří přívlastek NEJ. V tištěném Litoměřickém deníku i zde (v plné verzi) na našich stránkách vám je společně s historikem Martinem Krskem postupně představíme. Dnes díl druhý.

FOTO: O chmel ze severu Čech je opět zájem

Litoměřicko - Odbyt chmelu se ustálil. Po letech, kdy pěstitelé nevěděli, zda sklizené „zelené zlato“ prodají za slušnou cenu, se trh stabilizoval.

FOTO: V Račicích je 196 sad medailí

Račice – MS v Račicích může začít! Přípravy na světový šampionát rychlostních kanoistů gradují, organizátoři dolaďují jen detaily.

Hříšníci s podmínkou se na severu většinou neodvolávají

Severní Čechy - Počet odvolání proti verdiktům okresních soudů v Ústeckém kraji je nejmenší z celé České republiky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení