VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Desatero problémů Litoměřic: Nelíbí se bazén ani porušování vyhlášek

Litoměřice - Na veřejném diskuzním fóru s názvem Desatero problémů Litoměřic, které se v pondělí odpoledne opět po roce konalo v Domě kultury v Litoměřicích, lidé jako nejpalčivější problém města označili nevyhovující stav plaveckého bazénu, respektive požadavek na jeho rekonstrukci, případně rozšíření.

13.4.2016 1
SDÍLEJ:

Veřejné diskuzní fórum s názvem Desatero problémů Litoměřic.Foto: Eva Břeňová

Na druhém místě se umístil požadavek na důslednější kontrolu dodržování městských vyhlášek včetně té týkající se pejskařů a třetí příčku obsadily chybějící startovací byty pro mladé rodiny.

Pondělního setkání v Domě kultury se zúčastnily na dvě stovky obyvatel Litoměřic. U stolů zaměřených na jednotlivé projednávané oblasti diskutovali spolu s radními, zastupiteli, řediteli nejen příspěvkových organizací či vedoucími odborů městského úřadu. Jak z debaty vyplynulo, lidem nejvíc vadí současný stav krytého plaveckého bazénu. Druhou příčku v žebříčku TOP problémů města obsadilo nedodržování veřejných vyhlášek, třetí chybějící startovací byty, stejný počet bodů pak získaly požadavky na výstavbu nového skateparku v bývalých kasárnách pod Radobýlem a na vytvoření portálu s nabídkami brigád ve městě pro studenty od 15 let.

Seniorpark

Na šestém místě se umístil především starší generací postrádaný seniorpark, následovala potřeba revitalizace městské tržnice, zvýšení počtu odpadkových košů především v okrajových částech Litoměřic, požadavek na vybudování cyklotrasy z Pokratic na dolní vlakové nádraží či vybudování chodníku ve Vrchlického ulici, přesun základní umělecké školy do budovy bývalého vojenského velitelství v centru města nebo zdravější stravování ve školních jídelnách.

Veřejné diskuzní fórum s názvem Desatero problémů Litoměřic.

Problémy, jakým je například neutěšený stav tržnice, zázemí umělecké školy nebo bezpečnost cyklistů ve městě, trápí Litoměřičany dlouhodobě. Podle starosty města Ladislava Chlupáče je ovšem není možné všechny vyřešit ihned. „TOP problémy, která vzejdou z fóra a následně i z ověřovací ankety a sociologického průzkumu, jsou zařazena k řešení. Z loňska je jich sedm," uvedl před začátkem debaty starosta Chlupáč.

Tržnice

Požadovaná revitalizace městské tržnice je podle něj v plánu, letos má být projekt upraven tak, aby odpovídal požadavkům účastníků kulatého stolu, který se k tématu uskutečnil v listopadu. V rozpočtu na rok 2017 by pak vedení města mělo na úpravy vyčlenit peníze. V řešení je podle starosty také požadovaný odklon nákladní dopravy z centra města. „Máme za sebou jednání ke změnám dopravního značení se zástupci Policie ČR i Správy a údržby silnic. Na jejich základě už byla zpracovaná projektová dokumentace," informoval.

Dva TOP problémy města v jednotlivých oblastechŽivotní prostředí: požadavek na výsadbu stromů v centru města a zvýšení počtu odpadkových košů zejména v okrajových částech Litoměřic

Veřejná správa, strategický rozvoj, bezpečnost: kontrola dodržování městských vyhlášek a změna termínu úklidu centra města z neděle na všední den

Doprava, územní rozvoj: požadavek na vybudování cyklotrasy z Pokratic k dolnímu nádraží a výstavbu chodníku ve Vrchlického ulici

Výchova a vzdělávání: požadavek na lepší a zdravější stravování ve školních jídelnách a přemístění ZUŠ do objektu bývalého vojenského velitelství

Podnikání, cestovní ruch, bydlení: požadavek na revitalizaci městské tržnice a rozmístění více cyklostojanů po městě

Kultura, sport, volný čas: požadavek na rekonstrukci plaveckého bazénu a výstavbu nového skateparku v bývalých kasárnách pod Radobýlem

Stůl mladých: požadavek na výstavbu startovacích bytů a vznik chybějícího portálu s nabídkami brigád pro studenty od 15 let

Vedení města se v uplynulém roce věnovalo také požadavku na obnovu dětských hřišť a vybudování workoutového na Střeleckém ostrově, zajištění častějšího svozu tříděného odpadu, předně plastů, i zajištění kvalitní psychoterapeutické a psychiatrické péče, v tomto případě však zatím bez úspěchu.

V pondělí vznesené problémy nyní ověří anketa, do které se lidé budou moct už od tohoto týdne zapojit na webových stránkách Zdravého města Litoměřice nebo v Informačním centru na Mírovém náměstí, a sociologický průzkum. Definitivní výsledky by poté podle koordinátorky Zdravého města Rity Vlčkové měly být známé v červnu.

Kde je dobře

Letošní novinkou fóra vedle pocitové mapy s místy, kde se Litoměřičané cítí dobře, kde naopak nebezpečně nebo kde nejčastěji tráví svůj volný čas, bylo také hlasování o přidělení finanční podpory v rámci takzvaného participativního rozpočtu. O 150 tisíc korun se ucházely tři přihlášené projekty. Nejvíc hlasů a tedy i peníze na realizaci nakonec získal projekt Petra Panaše na rozšíření dětského hřiště na Mostné hoře, na druhém místě se umístil projekt komunitní zahrady, na třetím pak umístění herních prvků k beachvolejbalovému hřišti v kasárnách Dukelských hrdinů.

Autor: Veronika Weissová

13.4.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hacker z Mostu vylákal z lidí statisíce korun

Tereza Voříšková a Jan Svěrák při představení filmu Po strništi bos
9

Po strništi bos je v kinech. Režisér Jan Svěrák se narodil v Žatci

Mistrovství světa v kanoistice autům uzavře Račice a Záluží

Račice – Už ve středu 23. srpna na račickém kanálu vypukne Mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Policie proto v příštím týdnu očekává velký příliv sportovních příznivců. 

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Voliči dali v Siřejovicích šanci mladým kandidátům

Siřejovice - Vítězem předčasných voleb v Siřejovicích se stalo Sdružení nezávislých kandidátů. Starosta Krejza se loučil na Bartolomějské pouti a oslavách 790 let obce.

Dávejte si pozor! Na Štětsku se objevila jedovatá zápřednice

Štětsko - Na výskyt zápřednice upozornil redakci čtenář. Varuje lidi před nebezpečím.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení