VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další část Labské stezky bude hotová již v září, vyhne se silnici

Velké Žernoseky – Již jen poslední úseky zbývá dokončit na Labské stezce ve Velkých Žernosekách na Litoměřicku. Na úseku, který bude pro cyklisty znamenat vyšší bezpečí, se intenzivně pracuje i v těchto dnech. Hotovo bude v září.

20.6.2017
SDÍLEJ:

Cyklisté na Labské stezce.Foto: DENÍK

Nová cyklostezka propojí přístaviště Velké Žernoseky s úsekem vedoucím mezi řekou Labe a železniční tratí.

„Po jejím dokončení se zvýší bezpečnost cyklistů a návštěvníků, kteří nemusejí využívat frekventovanou a úzkou silnici druhé třídy. Projektant se musel vypořádat s řadou problémů souvisejících s odvodněním profilu podél železniční trati a několika přemostěními. Úsek mezi dvěma viadukty, v délce necelých dvou kilometrů, bude mít asfaltový povrch," vysvětlil ředitel Destinační agentury České středohoří Luděk Jirman.

Labská stezka v Ústeckém kraji, kterou financuje ze svého rozpočtu ústecké hejtmanství, měří přes devadesát kilometrů. Pro cyklisty je důležité, že se z velké části vyhýbá motorové dopravě.

K její úplnosti nyní chybí dokončit ještě několik úseků. Podobně problematický, jako je ten ve Velkých Žernosekách, je úsek od mostku mezi Okny a Nučnicemi vedoucí k Třebouticím.

Zde by výstavba cesty mezi silnicí a řekou byla vzhledem k protipovodňovým opatřením velmi nákladná. V úvahu připadá položení trasy podél současného chodníku a vybudování dvou přechodů přes vozovku. Realizace by se mohla skloubit s osazením zpomalovacími semafory, které chce prosadit obec Křešice.

„S přípravou této akce se řeší zkvalitnění povrchu na trase mezi Třebouticemi a Křešicemi, který je po dešti špatně sjízdný," doplnil koordinátor Labské stezky Michal Horáček.

Během června dojde v Českém středohoří k přeznačení cyklotrasy č. 3102 Roudnice nad Labem – Litoměřice přes Terezín na cyklotrasu 2A.

Vznikne tak druhá část Labské stezky, která ponese mezinárodní označení EuroVelo 7. Dále bude vyznačena cyklotrasa z Roudnice nad Labem na Říp a Labská stezka tak bude díky nově vzniklé cyklotrase spojena s tímto významným turistickým cílem.

Projekt Labské stezky je společnou investicí Ústeckého kraje a měst Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice a Roudnice nad Labem. Marketing Labské stezky zajišťuje v Ústeckém kraji Destinační agentura České středohoří.

Síť cyklostezek v Ústeckém kraji se tak utěšeně rozrůstá. Nové stezky přibývají nejen na Litoměřicku, ale také v dalších okresech. Novou cyklostezku plánují v Krásné Lípě na Děčínsku. Měla by propojit centrum Českého Švýcarska s Rumburkem.

„Stezka by měla vést od našeho hlavního vlakového nádraží po úpatí Dymníku, okolo rumburské přehrady až do Rumburku," říká krásnolipský starosta Jan Kolář.

Krásná Lípa by měla vybudovat z celkové délky cyklostezky přes dva kilometry. Ty by měly vyjít na přibližně čtyři miliony.

Autor: Václav Sedlák

20.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
AUTOMIX.CZ
49

GALERIE: Skvosty Metalexu. Tato česká firma stavěla skvělá auta, i za socialismu

Lidé mohou v rámci prohlídek navštívit také městskou vyhlídku Kalich na budově radnice.

V Litoměřicích se v sezoně otevřelo několik kostelů

V krajském kole soutěže Vesnice roku vyhrály Libochovany

Litoměřicko - Do 23. ročníku soutěže Vesnice roku 2017 se za Ústecký kraj přihlásilo pro letošní rok šestnáct obcí. Titul nejcennější, Zlatou stuhu, mohla však vyhrát jen jedna. Hodnocení provedla krajská komise a shodla se, že titul poputuje na Litoměřicko do obce Libochovany.

Družstevní a Stránskou ulici v Litoměřicích čekají dopravní omezení

Litoměřice – Omezení v dopravě čekají v následujících týdnech obyvatele Družstevní a Stránské ulice v Litoměřicích. Důvodem je chystaná rekonstrukce plynovodu.

OBRAZEM: Libochovice mají workoutové hřiště

Libochovice - Městský park v Libochovicích je zase o něco pestřejší. V úterý 27. června tam bylo slavnostně otevřeno nové dětské, workoutové a fitness hřiště.

FOTO: S kombajnem se mezi zátarasy prostě nevešel

Čížkovice - Nevešel se s kombajnem. Další, tentokrát kuriózní nehoda bez zranění se stala v úterý (27.6.) kolem sedmnácté hodiny v Čížkovicích.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies