VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Budyňské děti tráví v táboře horké indiánské léto

Levín - Při vjezdu k turistické ubytovně Zdravotník v Horní Vysoké se míjíme s autem hygienické služby, která právě proklepla oba zde probíhající tábory a jejich zázemí. Jeden z nich tu už podruhé pořádá pro tři desítky dětí Středisko volného času v Budyni nad Ohří.

22.7.2015
SDÍLEJ:

Budyňské děti tráví v táboře horké indiánské létoFoto: Deník/Václav Sedlák

Jak jsme zjistili, hygienici odjížděli z tábora spokojení. „Nepamatuji, že by za 25 let, co tu sloužím, u nás našli nějakou závažnější závadu. Naopak dostáváme pochvaly za pořádek a perfektní přípravu. Přitom kontrolu tu máme minimálně jednou za rok," říká současný majitel Vlastimil Karel.

Než se vydáme k táboru, ptáme se, co to je za vůni, která se line z kuchyně. „K obědu budou mít táborníci moravské uzené s bramborou kaší, k večeři levínské špagety," říká s úsměvem Eva Karlová. O levínských špagetách jsme ještě neslyšeli, a tak je nám vysvětleno, že se od těch boloňských liší hlavně tím, že jsou připravovány kuchařkou s pravým levínským srdcem.

Budyňské děti tráví v táboře horké indiánské léto

„Z našeho tábora odjížděla kontrola rovněž spokojena, v chatkách, v sociálním zázemí ani v dokumentaci nezjistila žádný prohřešek. Ostatně neděláme tábor poprvé a známe své povinnosti. Náš program bude mít tentokrát indiánský nádech. Budeme hodně sportovat," říká hlavní vedoucí tábora Alena Tajovská.

Všichni účastníci si první den vyrobili čelenky, ozdobu z orlích per nahradili kohoutí z domova nebo od babičky. Někteří na to zapomněli, a tak je vedoucí sháněla po lese.

Budyňské děti tráví v táboře horké indiánské léto

Před táborem jeden tatínek vyrobil dětem totem, ale než se naděly, někdo jim ho zcizil, a tak musel být narychlo vyroben druhý, který si malí indiáni sami pomalovali.

Město Budyně nad Ohří nemá svůj Dům dětí a mládeže, ten nahrazuje Středisko volného času, které patří pod mateřskou školu. Pro děti od předškolního roku nabízí téměř 30 kroužků, z nichž většinu vedou i školští pracovníci. Ti byli i u všech 16 dosud pořádaných táborů. Nejvíc se líbil tábor v Plasích, kam děti vyjely čtyřikrát, ale nejlíp prý vaří právě ve Zdravotníkovi.

Autor: Václav Sedlák

22.7.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z minulých ročníků veselých setkání "žaboobcí"
5

Vesnice se žabími jmény budou soutěžit, okres zastoupí Žabovřesky nad Ohří

Císař Karel IV. s doprovodem zavítal na úštěcký jarmark i loni.

Císař Karel IV. pobude na jarmarku celou sobotu

Vzpomínka na ředitele cukrovaru Jaroslava Šilhavého umučeného nacisty

Roudnice nad Labem - Málokdo dnes již ví, že před 70 lety byla na cukrovarské vile v ulici Sladkovského 431 v Roudnici nad Labem (dnes byty pro nízkopříjmové rodiny) odhalena pamětní deska dvěma zaměstnancům cukrovaru, umučeným v období 2. světové války. Bohužel deska zmizela někdy na přelomu 80. a 90. let. A i díky tomu se na tyto dvě oběti nacistické perzekuce téměř zapomnělo.

Litoměřice podpořily sportovce. Na nové hřiště dají pět milionů

Litoměřice /ANKETA/ - Pětimilionovou dotaci na stavbu nového hřiště pro futsalový klub Gardeline a 200 tisíc na mládežnický fotbal klubu FK Litoměřicko schválili litoměřičtí zastupitelé. Návrh se však nelíbil opozici. Kritizovala hlavně to, že peníze poslouží klubům, ve kterých město nemá majetkové zastoupení.

Obávané kamery zmizely ze silnice z Lovosic do Ústí

Lovosice - Po téměř deseti letech zmizely ze silnice I/30 u Malých Žernosek kamerové body monitorující rychlost projíždějících vozidel. Důvodem je podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nižší frekvence dopravy po zprůjezdnění dálnice D8. 

Špatná zpráva: Na silnicích zemřelo zatím o šest lidí více než loni

Ústecký kraj - Řidiči často hazardují a jezdí vysokou rychlostí. To se jim však může stát osudným. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení