VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Autovraky ve městě zlikvidují

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Autovraky zabírající parkovací plochy, kterých je už tak málo. To je problém všech měst na Litoměřicku.

27.5.2009
SDÍLEJ:

VRAK? Několik odstavených a částečně rozebraných automobilů zdokumentovali v pondělí městští strážníci také v litoměřické Seifertově ulici, kde automobily dlouhodobě zabírají místa na zdejším parkovišti. Foto: Karel Pech

Například v Litoměřicích nechá město ročně odstranit šest až deset vraků. S likvidací odstavených automobilů na veřejných parkovištích začali také v Roudnici nad Labem.


„Každý automobil, který dlouhodobě zabírá místo na parkovišti a jedná se o vrak, je nutné nejprve zdokumentovat. Výzva k jeho odstranění je následně pourčenou dobu umístěna na městské vývěsce a označen je takto i samotný vrak. Pokud jej majitel ani po této výzvě neodklidí, odstraní automobil město,“ přibližuje Ivan Králik, velitel litoměřické městské policie.

Bez SPZ, s výzvou

Odstavený automobil se na vývěsce společně s výzvou k odstranění může objevit už na základě toho, že není označen státními poznávacími značkami.
Jak dále uvedl velitel litoměřických strážníků, v poslední době ubylo vraků, které muselo město odklidit. „Byla doba, kdy musely být odstraněny i dva až tři do měsíce. Nyní jich bude přibližně deset do roka,“ vypočítává Ivan Králik.

K razantnímu boji proti odstaveným autovrakům přikročili také v Roudnici nad Labem.

V Roudnici nad Labem v loňském roce odstranilo město šest vraků. Ovšem jen za první tři měsíce roku 2009 byly takto zlikvidovány tři automobily.
Problémy s odstavenými autovraky evidují pracovníci roudnického městského úřadu především v prostorech sídlišť.

„Stávající právní úprava nařizuje majiteli komunikací, aby dříve než autovrak nechá odstranit, vyvěsil minimálně dva měsíce předem výzvu k odstranění předmětného vraku. Teprve až po uplynutí této lhůty může město autovrak nechat fyzicky zlikvidovat,“ uvedl Jiří Novák, který má likvidaci autovraků v Roudnici na starost.

„Náklady na odstranění nese město, ale v případě, že zjistíme majitele, třeba i dodatečně, můžeme po něm veškeré náklady vymáhat i zpětně. Z předešlých zkušeností se nám osvědčilo vylepování výzev, protože ve valné většině si majitelé své automobily buď odstranili, nebo uvedli do náležitého technického stavu,“ dodal Jiří Novák.

Autor: Michal Závada

27.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kompostování. Ilustrační snímek

Svazek obcí Podřipsko požádá pro své členy o kompostéry

Litoměřický deník = Vaše noviny
1

KRÁTCE: Auto na střeše u Ostré, požár gauče v litoměřické nemocnici

FOTO: Třináctiletý chlapec spadl v Terezíně do studny

Terezín - Do osm metrů hluboké studny spadl v pondělí odpoledne třináctiletý chlapec v Terezíně.

Přívoz přes Labe není přepych, ale často i nutnost

Litoměřicko – Ve Štětí a v Roudnici nad Labem plánují zprovoznit přívozy přes Labe. Ve Štětí na dva roky, v Roudnici natrvalo.

Dobrá zpráva: Bezdomovci se od litoměřického hřbitova odstěhují

Litoměřice – Minulý týden jsme uveřejnili článek o skupině lidí bez domova, kteří se usídlili mezi zahrádkami a hřibitovem v Litoměřicích. Jedná se o místo, kde se nacházejí hromadné hroby z období druhé světové války.

FOTO: Rameno Labe kolem Střeleckého ostrova páchne a je plné odpadků

Litoměřice - Zaměstnanci povodí Labe místo uklidili letos v dubnu, další úklid chystají.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení