VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANKETA, FOTO: Zvolte Událost roku 2015!

Litoměřicko - Redakce Litoměřického deníku vybrala 12 událostí roku 2015, které považuje za nejzásadnější. Vy svým hlasováním můžete rozhodnout o té, která je podle vás TOP1. Hlasovat můžete do pátku 8.1. vždy jednou za pět minut.

30.12.2015 AKTUALIZOVÁNO 31.12.2015
SDÍLEJ:

Prosinec: Neotevření Tyršova mostuFoto: Deník/Karel Pech

LEDEN: Zloděj bronzových destiček z Terezína ve vězení

Leden: Zloděj destiček z Terezína ve vězení
Prvního z trojice zlodějů bronzových destiček z hrobů na Národním hřbitově v Terezíně z r. 2008 se podařilo zajistit, Eskorta přivezla Miroslava Daňa 7. 1. do Vazební věznice v Litoměřicích až z Anglie, kde byl zadržen před Vánoci. Zbylí dva kumpáni, které neměla policie v databázi, byli už odsouzeni jako uprchlí.


ÚNOR: Pád vrtulníku u Bohušovic

Únor: Pád vrtulníku u Bohušovic
Bohušovičtí zažili 12. února letecké neštěstí. Poblíž Ohře se tu dopoledne zřítil malý civilní experimentální vrtulník. Pětačtyřicetiletý zkušený pilot s ním neuletěl daleko, když vzlétl z roudnického letiště. Nehodu nepřežil. Byl aktivním pilotem letadel, v minulosti létal také u Armády ČR.

BŘEZEN: Srážka vlaků u Žalhostic

Březen: Srážka vlaků u Žalhostic
V době výluky na trati u Žalhostic došlo 29. března ke srážce dvou nákladních vlaků. Jeden stál, druhý s vagony na přepravu osobních automobilů do něho najel. Jeden strojvůdce se zranil, škody dosáhly několik desítek milionů korun.

DUBEN: Uzavření Tyršova mostu

Duben: Uzavření Tyršova mostu
Tyršův most v Litoměřicích byl 1. 4. uzavřen a pro město začal platit zvýšený provoz přes most Generála Chábery. Oprava Tyršova mostu byla nejen pro Litoměřičany tématem číslo 1 v roce 2015.

KVĚTEN: Autobusové nádraží Litoměřice

Květen: Autobusové nádraží Litoměřice
Stavební práce na novém autobusovém nádraží v Litoměřicích začaly v květnu, nové bylo otevřeno 1. října. Kromě nových zastávek a sociálního zařízení vzniklo v této lokalitě také nové parkoviště.

ČERVEN: Memoriál Air Show v Roudnici nad Labem

Červen: Air Show v Roudnici nad Labem
Po dvou letech se 27. a 28. června vrátil na roudnické letiště Memorial Air Show. Jedinečná přehlídka především historických letadel vrcholila leteckým soubojem amerického Avengeru s replikou japonského Zera.

ČERVENEC: Nalezené pohřebiště na náměstí v Litoměřicích

Červenec: Zbytky pohřebiště v Litoměřicích
Při výkopových pracích pro rekonstrukci vodovodu a plynovodu na Mírovém náměstí v Litoměřicích byly odkryty zbytky pohřebiště ze 13. století. Nejvzácnějším nálezem byla kostra ženy se záušnicemi plátovanými stříbrem.

SRPEN: Výluka mezi Lovosicemi a Litoměřicemi

Srpen: Výluka mezi Lovosicemi a Litoměřicemi
Prvního srpna začala na železniční trati z Lovosic do Žalhostic dlouhodobá výluka. Důvodem bylo bourání starých a výstavba nových mostů. Nejnáročnější práce byly nad řekou. Zatěžkávací zkoušku dělala parní lokomotiva.

ZÁŘÍ: Kolony při Zahradě Čech a vinobraní

Září: Kolony při Zahradě Čech a vinobraní
Tradiční podzimní výstava Zahrada Čech a k tomu ještě Litoměřické vinobraní, to byla při absenci Tyršova mostu zatěžkávací zkouška pro most Generála Chábery a průjezdnou komunikaci. Řidiči si museli čekat v dlouhých frontách.

ŘÍJEN: Opravené nádraží v Litoměřicích

Říjen: Dokončená oprava nádraží Litoměřicích
Přesně v termínu 29. října bylo uvedeno do provozu rekonstruované litoměřické horní nádraží. Výluka na trati Lovosice – Česká Lípa byla zrušena v neděli 8. listopadu. Cestující tak získali mnohem vyšší komfort a bezpečnost.

LISTOPAD: Nový domov pro hasiče v Lovosicích

Listopad: Nový domov pro hasiče v Lovosicích
Od povodně v roce 2002 byly Lovosice bez stanice profesionálních hasičů. Po třinácti letech se situace změnila. Hasiči získali zcela nové zázemí v Siřejovické ulici v Novém Klapý poblíž dálnice D8. V objektu, který tvoří hlavní budova a tři garážová stání pro výjezdovou techniku, budou sloužit tři směny po šesti příslušnících. V plánu Ústeckého kraje je vybudovat v sousedství ještě stanici zdravotnické záchranné služby.

PROSINEC: Neotevření Tyršova mostu

Prosinec: Neotevření Tyršova mostu
Slib stavbařů, že se pokusí zprůjezdnit vozovku po náročné rekonstrukci Tyršova mostu v Litoměřicích do konce roku, nevyšel. Záměr zhatilo hned několik nepříznivých okolností. Už na začátku to bylo zpoždění výstavby okružní křižovatky na Vojtěšském náměstí. Komplikace nastaly při bouracích pracích na obou předmostích a změny technologie v pokládce pilotů. Poslední ránu dokončovacím pracím na mostovce dalo deštivé počasí, které přerušilo pokládku izolací.


Autor: Michal Závada, Václav Sedlák

Zvolte událost roku 2015!

Leden: Zloděj destiček z Terezína ve vězení

13 hlasů

Únor: Pád vrtulníku u Bohušovic

13 hlasů

Březen: Srážka vlaků u Žalhostic

13 hlasů

Duben: Uzavření Tyršova mostu

13 hlasů

Květen: Autobusové nádraží Litoměřice

1027 hlasů

Červen: Air Show v Roudnici nad Labem

13 hlasů

Červenec: Zbytky pohřebiště v Litoměřicích

13 hlasů

Srpen: Výluka mezi Lovosicemi a Litoměřicemi

13 hlasů

Září: Kolony při Zahradě Čech a vinobraní

13 hlasů

Říjen: Dokončená oprava nádraží Litoměřicích

44 hlasů

Listopad: Nový domov pro hasiče v Lovosicích

44 hlasů

Prosinec: Neotevření Tyršova mostu

858 hlasů

Hlasovalo: 2077

Anketa byla ukončena

30.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tak vypadá v Řačické Labe aréně život dva dny před zahájením mistrovství světa.
35

Račice počítají vysoká čísla. Lesk mají MS dát medaile

Ilustrační foto

Hacker z Mostu vylákal z lidí statisíce korun

Po strništi bos je v kinech. Režisér Jan Svěrák se narodil v Žatci

Litoměřice, ČR - Jan Svěrák s otcem Zdeňkem nyní uvedli do kin zatím poslední novinku Po strništi bos. Jejich společné filmy patří k nejvýznamnějším dílům české kinematografie, za Kolju získali Oscara.

Mistrovství světa v kanoistice autům uzavře Račice a Záluží

Račice – Už ve středu 23. srpna na račickém kanálu vypukne Mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Policie proto v příštím týdnu očekává velký příliv sportovních příznivců. 

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Voliči dali v Siřejovicích šanci mladým kandidátům

Siřejovice - Vítězem předčasných voleb v Siřejovicích se stalo Sdružení nezávislých kandidátů. Starosta Krejza se loučil na Bartolomějské pouti a oslavách 790 let obce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení