VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Litoměřicko

17.1.2017

Kino Máj hlásí skvělou návštěvnost a zve na novinky

Litoměřice – Stoupající návštěvnost zaznamenává v posledních měsících řada kulturních zařízení včetně kina Máj v Litoměřicích.

17.1.2017

Vodovod dělníci opravují v patnácti metrech nad řekou

Prackovice – S netradiční opravou vodovodu si museli poradit zaměstnanci Severočeských vodovodů a kanalizací (SVaK).Zatímco obvykle pracují ve výkopu, nyní pracují zavěšení 15 metrů nad hladinou Labe.

16.1.2017

"Doteď jsem městu pomáhal, ale odteď mu budu škodit," i to zaznělo v Terezíně

Terezín – Pondělní mimořádné zasedání městského zastupitelstva, o jehož svolání požádala opozice sedmi zastupitelů, skončilo krátce po zahájení. Pro schválení programu zvedlo ze čtrnácti přítomných zastupitelů ruku jen sedm, dva se zdrželi hlasování a čtyři byli proti. Program tudíž nebyl schválen.

16.1.2017

Litoměřice chtějí vybudovat na Masarykově základní škole odborné učebny

Litoměřice – Litoměřice chtějí vybudovat odborné učebny v Masarykově základní škole. Radnice odhadla náklady na 25 milionů korun, 90 procent z toho by mohla pokrýt evropská dotace. V čerpání peněz z EU bylo město v minulosti úspěšné, v posledních letech získalo na různé projekty stovky milionů korun.

16.1.2017

Slovenské vrtulníky nevzlétnou. Tendr na leteckou záchranku ministerstvo zrušilo

Praha/Ústí nad Labem - Ministerstvo zdravotnictví zrušilo tendr na provozovatele letecké záchranné služby ze základny v Ústí nad Labem. Důvodem byly nejasnosti týkající se technických požadavků na vrtulníky. V blízké době vypíše úřad nové zadávací řízení.

16.1.2017

Vodík vyložil řidič cisterny jen několik chvil před nehodou

Litoměřicko - Na silnici mezi Židovicemi a Hrobci došlo v pondělí dopoledne ke střetu sanitky a nákladní cisterny. Nehoda se stala přímo před hlavní bránou společnosti Aroma Praha.

16.1.2017

VIDEO: Postřelené divoké prase se vydalo městem do šaten školy

Litoměřice – Scénu jak vystřiženou z filmu Slavnosti sněženek zažili v neděli litoměřičtí strážníci. Postřelené divoké prase se ze Střeleckého ostrova vydalo na zhruba tříkilometrovou okružní cestu centrem Litoměřic, kterou zakončilo skokem do okna šaten Základní školy U Stadionu. Autentická videa policistů najdete na konci fotogalerie.

16.1.2017

Začíná kurz pro laické pečovatele o seniory

Litoměřice – Zdena Ostrovská se právě vrátila z návštěvy hřbitova, kam chodí za svým manželem. Zemřel loni, po dlouhém boji s Alzheimerovou nemocí, ve kterém jej všestranně podporovala a starala se. Slíbili si, že se o sebe postarají až do smrti, pokud to jen trochu bude možné – a Zdena svůj slib, ač s vynaložením obrovského úsilí, dodržela.

16.1.2017

Firmy chtějí budovat zařízení pro nemocné Alzheimerem

Litoměřicko – Specializované domovy i stacionáře a další služby nabízejí lidem s Alzheimerovou chorobou a jinými druhy demencí i zařízení na Litoměřicku. Spadají pod páteřní síť zařízení, která jsou jak krajská, tak i privátní.

15.1.2017

Fotbal v bublinách měl v Litoměřicích premiéru

Litoměřice - Vůbec poprvé se v sobotu v Litoměřicích konal turnaj v bubble footballe. Zúčastnilo se ho sedm týmů z Litoměřic a okolí. Jeden tým přijel také z Chomutova.

15.1.2017

Děti z roudnického turisťáku spaly na Helfenburku

Úštěk – Ani sněhem zasypané lesní cesty neodradily členy roudnického turistického oddílu, aby se po nich vydali lesem k hradu Helfenburk.

14.1.2017

Ptactvo na Zimní výstavě v Litoměřicích nebude

Litoměřice - Kvůli hrozbě ptačí chřipky zakázali veterináři veškeré výstavy drůbeže i ostatního ptactva.

14.1.2017

Ivan Vilím po 26 letech opustil litoměřický úřad práce, který zakládal

Litoměřice – Po 26 letech ve funkci ředitele Úřadu práce v Litoměřicích definitivně za sebou zavřel s příchodem roku 2017 dveře své kanceláře Ivan Vilím. S ohledem na zákon o státní službě, kdy jeden z důvodů ukončení služebního poměru ze zákona je dovršení 70 let, tak končí dlouhá profesní etapa muže, který toho hodně dokázal.

13.1.2017

Nové lampy osvětlují část lovosické Osmičky

Lovosice – V lovosickém lesoparku přibylo veřejné osvětlení. 15 nových lamp je nainstalováno podél cestiček vedoucích kolem pódia. Instalace osvětlení přišla zhruba na 600 tisíc korun. Realizace zakázky byla specifická způsobem provedení pozemních prací.

13.1.2017

Žena ve Štětí zemřela po pádu z okna

Štětí – Smrt ženy středního věku ze Štětí vyšetřují litoměřičtí kriminalisté. Žena zemřela na následky pádu z okna.

13.1.2017

Rozkrádáním vzácných sbírek v litoměřickém muzeu se soud bude zabývat v létě

Litoměřice – Případ rozsáhlého rozkrádání sbírek litoměřického muzea se k soudu dostane nejdříve zhruba za půl roku. Znalci postupně oceňují odcizené umělecké předměty, zmizelo jich na 10 tisíc. Uvedla to litoměřická okresní státní zástupkyně Kateřina Doušová. Vyšetřování přitom už trvá několik let.

13.1.2017

Restaurátoři instalovali do kaple oltář

Keblice – Centrum obce se může pyšnit několika rekonstruovanými objekty, patří k nim kaple sv. Václava z poloviny 18. století s rokokovým zařízením, která byla od roku 2012 postupně opravována. Ve čtvrtek byly práce zakončeny instalací barokního oltáře s obrazem sv. Václava. Kaple je v majetku obce, interiérové vybavení však patří římskokatolické farnosti v Čížkovicích.

13.1.2017

Hasiči odklízeli v Úštěku sníh ze střech

Úštěk - Jednotky HZS ÚK ze stanice Úštěk a Litoměřice odstraňovaly ve čtvrtek 12.1. sníh hrozící pádem ze střech budov městského úřadu na Mírovém náměstí a základní školy v ulici Polské lidové armády v Úštěku. Prohlédněte si fotografie.

13.1.2017

Pochod aktivistů do centra války v Sýrii prošel Litoměřicemi

Litoměřice – Pěšky z německého Berlína do syrského Aleppa (Halabu), nejdivočejšího bojiště v zemi, po tzv. uprchlické trase, ale opačným směrem. Takový úkol má před sebou skupina aktivistů, kteří chtějí pochodem vyjádřit solidaritu a protest proti válce v Sýrii. Po zastávce v Litoměřicích ve čtvrtek ráno vyrazili směrem do Roudnice nad Labem.

12.1.2017

Obce a města z regionu mohou soutěžit o Zlatý erb

Litoměřicko - Do 4. února můžou města a obce zasílat přihlášky do 19. ročníku soutěže Zlatý erb. Soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby bude vyhodnocena v Ústeckém kraji v březnu a vítězové krajského kola se utkají v kole celostátním.

12.1.2017

Do budovy bývalé vojenské správy by se umělecká škola mohla přestěhovat v roce 2019

Litoměřice – Projektová dokumentace na rekonstrukci budovy bývalé územní vojenské správy v centru Litoměřic je téměř kompletní.

12.1.2017

Sněhu je dostatek, zájem o lyže stoupá

LItoměřice - Desítky zákazníků denně a neustálý frmol. Tak to nyní vypadá ve Ski centru v litoměřické Pekařské ulici. Zájem lidí o půjčení nebo nákup lyží je obrovský.

12.1.2017

Rekord této zimy! Doksany hlásí minus 18 stupňů Celsia

Doksany - Litoměřicko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc této zimy. Meteorologové ve středu ráno na stanici v Doksanech naměřili minus 18 stupňů Celsia.

12.1.2017

V Litoměřicích lidé bez domova venku spát nemusí

Litoměřice - Venkovní teploty již několikátý den klesají pod bod mrazu. Strážníci litoměřické městské policie ve spolupráci s terénními pracovníky odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu proto kontrolují lidi bez domova, které ohrožuje současné mrazivé počasí.

12.1.2017

Terezín: Opoziční zastupitelé chtějí odvolat starostku

Terezín - Sedm opozičních zastupitelů požádalo o svolání mimořádného zasedání městského zastupitelstva. Starostka Hana Rožcová jim vyhověla a svolala jednání na pondělí 16. ledna od 17 hodin do kulturního domu.

11.1.2017

Zájem o Památník Terezín se loni opět zvýšil

Terezín – Největší kulturní instituce na Litoměřicku, Památník Terezín, se stále těší velké pozornosti návštěvníků. V loňském roce jeho objekty a expozice navštívilo celkem 282 199 lidí, z toho 218 480 cizinců, což je o téměř 12 tisíc návštěvníků víc než v roce 2015. To je obrovská masa lidí.

11.1.2017

Na Podřipsku byla Tříkrálová sbírka letos rekordní

Roudnice nad Labem – Velkou radost mají pracovníci zdejší Farní charity z výsledku Tříkrálové sbírky, kterou zajišťovalo 78 koledníků v Roudnici nad Labem a v dalších místech na Podřipsku a Budyňsku. Dárci naplnili 70 kasiček celkem 177 622 korunami.

11.1.2017

Zima z pohledu myslivců

Litoměřicko – Současné mrazy a sněžení je nepříjemné pro lidi, ale ještě více pro volně žijící zvěř. Všechna divoká zvěř žijící v našich honitbách v současné době trpí především nedostatkem potravy, vody a na mnoha místech kvůli pohybu mnoha osob i neklidem.

11.1.2017

Dobrovolníci podpořili charitativní projekt Sněhuláci pro Afriku

Litoměřice – Pátému ročníku charitativního projektu Sněhuláci pro Afriku v letošním roce přálo počasí. Sníh se včera ještě stále držel i ve městech, bylo tedy možné vyrobit celou armádu sněhuláků.

11.1.2017

Podřipská nemocnice vydala zákaz návštěv

Litoměřicko – Nárůst respiračních onemocnění a zvýšený výskyt chřipky vedly v pondělí ředitelství Podřipské nemocnice v Roudnici nad Labem k vydání zákazu návštěv pacientů na akutních lůžkových odděleních a LDN.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies