VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Litoměřicko

25.1.2017

Luba byla úžasný člověk, vzpomíná na zesnulou herečku její manažer

Hoštka - Pořádá zájezdy na muzikály, do divadel, na koncerty nebo i do legolandu. Organizuje vystoupení zpěváků i herců v různých kulturních zařízeních po celé republice. Řeč je o Jardovi Pilnajovi z Hoštky na Litoměřicku. V rozhovoru s ním jsme zavzpomínali také na nedávno zesnulou herečku Lubu Skořepovou, se kterou jako její manažer „na štacích" strávil mnoho chvil.

25.1.2017

Objektu LDN v Roudnici se chce stát zbavit

Roudnice nad Labem – Honosnou historickou vilu na spojnici Špindlerovy a Jungmannovy ulice, která většinou sloužila k zdravotnickým či sociálním účelům, hodlá stát prodat.

25.1.2017

Labská stezka se dočkala významného ocenění

Litoměřicko, Podřipsko – Labská stezka získala třetí místo v rámci Velké ceny cestovního ruchu v kategorii Nejlepší turistický produkt. Je fenomenální evropskou dálkovou cyklotrasou, která vede od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu v délce téměř 1 300 kilometrů.

25.1.2017

V Hoštce mají ledové kluziště

Hoštka - Město začalo realizovat program pro rozvoj sportu Hoštka v pohybu. Jak název napovídá, jedná se o řadu projektů, které by měly přispět k větší pohybové aktivitě všech věkových kategorií obyvatel, ale především dětí a mládeže.

24.1.2017

V roudnické nemocnici mají nový elektrokoagulátor

Roudnice nad Labem - Chirurgická ambulance v Podřipské nemocnici s poliklinikou byla dovybavena novým elektrokoagulátorem. Jedná se o zařízení určené k chirurgickým zákrokům.

24.1.2017

Bruslaře lákají zimní stadiony i zamrzlé přírodní rybníky

Litoměřicko, Podřipsko – Mrazivé zimní počasí v těchto dnech přímo vybízí k návštěvě zimních stadionů nebo přírodních ledových ploch. Bruslit se v okrese dá na mnoha místech.

24.1.2017

Hejtman Oldřich Bubeníček: Musíme opravit tři důležité mosty v kraji

Ústí nad Labem -  S vámi o vašich problémech. To je motto nového projektu „Deník s vámi" vydavatelství Vltava Labe Media (VLM), které vydává regionální Deníky. Ptáme se, co vás nejvíc trápí.

24.1.2017

Tip na výlet: Zřícenina hradu Košťálov

Košťálov - Podívejte se na fotografie zříceniny hradu Košťálov a okolí, které pořídil Karel Pech. Třeba v nich najdete inspiraci pro výlet.

23.1.2017

Nová stezka bude kopírovat solnou cestu

Budyně nad Ohří – Snahou radnice je nabídnout návštěvníkům města, ale lidem, kteří tráví dovolenou v okolí, víc než jen hodinovou prohlídku Vodního hradu (na snímku).

23.1.2017

Hlavní tah z Lovosic do Ústí je znovu samá výtluka

Lovosice – Řada výtluků na vozovce se v poslední době objevila na silnici číslo I/30 spojující Lovosice a Ústí nad Labem.

23.1.2017

Rybáři nezahálejí ani v zimě

Doksany – Rybáři z místní skupiny Doksany se v sobotu ráno sešli u slepého ramene Ohře, aby vykonali svou zimní povinnost. Péče o život pod hladinou řeky je totiž celoročním úkolem.

23.1.2017

Smog trápil Litoměřicko i o víkendu

Litoměřicko – Na Litoměřicku i v celém Ústeckém kraji stále platí smogová situace. Kvůli vysokým koncentracím polétavého prachu ji meteorologové vyhlásili už minulý čtvrtek v noci.

22.1.2017

KRÁTKÉ ZPRÁVY 22.1.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko - Sedm krátkých zpráv pohromadě.

22.1.2017

Rekonstrukce roudnického bazénu bude asi rozsáhlejší

Roudnice nad Labem - Starosta města Vladimír Urban se rozhodl posunout zasedání městského zastupitelstva z 1. na 15. února. Vedlo ho k tomu aktuální zjištění závad, které byly stavební firmou při rekonstrukci plavecké haly objeveny.

21.1.2017

Od ničivého orkánu Kyrill uplynulo deset let. Nejvíc řádil na Úštěcku

Litoměřicko - Před deseti lety se Litoměřickem prohnala nejničivější vichřice za desítky let. Polámala tisíce stromů, největší škody v okrese napáchala v lesích na Úštěcku a Lovečkovicku. V sousedním Českolipsku si vzala i jeden lidský život.

21.1.2017

Litoměřičtí policisté jsou s novými vozy spokojeni

Litoměřice – Pět nových vozů mají od začátku loňského roku k dispozici litoměřičtí policisté a po roce používání jsou s vozidly spokojeni. Nové Volkswageny jim umožní nejen vyšší přepravní kapacitu, ale jsou přizpůsobeny také k využití při mimořádných událostech, například při evakuaci osob. Deníku to řekla mluvčí policie v Litoměřicích Pavla Kofrová.

20.1.2017

Výstaviště Zahrada Čech otevře brány za necelý měsíc

Litoměřice – Na výstavišti Zahrada Čech letos v červnu proběhne osm tradičních akcí s celostátními Hasičskými slavnostmi, které se konají v dvouletém cyklu.

20.1.2017

Kola po zlodějích z Litoměřic mají teď děti v ústavu

Litoměřice - Na dvou jízdních kolech, která dříve patřila partičce lupičů z Litoměřic, budou nově jezdit děti z diagnostického ústavu v Brně. Kola jim předal Úřad pro zastupovaní státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Deníku to řekla mluvčí úřadu Adéla Janů.

20.1.2017

Na Litoměřicku klesla cena benzinu, nafta dál zdražuje

Litoměřicko – Po více než dvou měsících, kdy ceny benzinu postupně rostly, se jejich navyšování v uplynulém týdnu zastavilo. Na některých čerpacích stanicích dokonce ceny za benzin klesly.

20.1.2017

Středoškoláci předvedli unikátní modely vytvořené pouze z obalů a odpadků

Litoměřice – Na originální módní přehlídku pozvali studenti z oborů Grafický design a Grafický design obalů ze SŠ a MŠ Litoměřice.

19.1.2017

Multifunkční hřiště v Lovosicích je hotové

Lovosice - Vedle budovy Základní školy Antonína Baráka v ulici Tovární vyrostlo nové multifunkční hřiště.

19.1.2017

Tříkrálová sbírka diecéze zatím vynesla přes 220 tisíc

Litoměřice - Přes 220 tisíc korun. To je zatím předběžný výsledek letošní Tříkrálové sbírky litoměřické diecéze. Částka není konečná. V nejbližších dnech budou rozpečetěny ještě zbývající kasičky.

19.1.2017

Strážníci objevili na Střeleckém ostrově uhynulou volavku

Litoměřice – V náhonu ke mlýnu na Střeleckém ostrově objevili ve středu litoměřičtí strážníci uhynulou volavku, na kterou je předtím telefonicky upozornil kolemjdoucí.

19.1.2017

Stavba parkovací věže pro kola začne na jaře

Litoměřice - V dubnu začne v Litoměřicích výstavba parkovací věže biketower pro více než stovku kol. Jedenáct metrů vysoká, prosklená stavba se samoobslužným systémem bude postavena v těsném sousedství dolního vlakového nádraží, vedle zelené budovy Českých drah, do konce září tohoto roku.

19.1.2017

Terezín: Radnice nezapírá, má úvěry za 38 milionů

Terezín - Vysoká úvěrová zadluženost Terezína rozdmýchává v poslední době ve městě zlou krev. Mezi zastupiteli Terezína v současnosti panuje velmi napjatá atmosféra, která gradovala na pondělním mimořádném zasedání.

18.1.2017

Výtěžkem z tříkrálové sbírky pomůže litoměřická farní charita potřebným

Litoměřice - Přestože ještě nejsou všechny tříkrálové kasičky farní charity rozpečetěny, výtěžek již přesáhl loňskou částku.

18.1.2017

Pekárna Petra Kohna funguje v ulici 5. května v Litoměřicích už desátý rok

Litoměřice – Přestože lidé chodí nakupovat základní potraviny na další týden či měsíc do supermarketů, za čerstvým zbožím denní spotřeby chodí do svého obchůdku. K těm nejvíce oblíbeným patří litoměřické Pekařství Kohn. Letos už desátým rokem nabízí jeho majitel Petr Kohn pečivo v ulici 5. května, v roce 1990 začínal u svého otce na nedalekém Mírovém náměstí.

18.1.2017

Litoměřičtí obyvatelé budou moci rozhodovat o rozpočtu

Litoměřice – Obyvatelé Litoměřic se budou moci opakovaně zapojit do rozhodování o využití části peněz z městského rozpočtu. Radnice tak podruhé přistupuje k nové formě zapojování veřejnosti do rozvoje města, kterou je tzv. participativní rozpočet.

18.1.2017

KRÁTKÉ ZPRÁVY 18.1.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Přečtěte si co se děje v Roudnici, Lovosicích, Křešicích, Brozanech, Štětí nebo na Lbíně.

18.1.2017

Revitalizace lovosické Osmičky začala kácením topolů

Lovosice - Revitalizace lovosické Osmičky začala. Kácením části přestárlých topolů v lokalitě před rybářskými chatkami byla na začátku týdne zahájena první etapa revitalizace lesoparku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies