VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Litoměřicko

2.2.2017

Počapelští se k budoucnosti štěrkopískovny vyjádří prostřednictvím ankety

Terezín - Zhruba 40 lidí z Počapel, které mají zhruba 110 voličů, se zúčastnilo setkání s představiteli města Terezín a pozvanými hosty. Měli možnost diskutovat k nejpalčivějším otázkám rozvoje své místní části.

2.2.2017

V záplavové oblasti leží přes 21 000 tun odpadu. Má zmizet

Litoměřice – V září loňského roku byl podán podnět od státního podniku Povodí Labe k prozkoumání pozemku v blízkosti břehu řeky, na kterém se mělo vyskytovat velké množství odpadového materiálu.

1.2.2017

KRÁTKÉ ZPRÁVY: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko - Krátké zprávy z Velkých Žernosek, Snědovic, Liběšic, Litoměřic či Ústeckého kraje.

1.2.2017

Technické služby nasadily na sníh osmdesát lidí

Litoměřicko – Litoměřické technické služby už ve tři hodiny ráno nasadily do terénu všechny pracovníky. Ředitel technických služeb Ivo Elman uvedl, že mezi třetí a šestou hodinou ranní uklízelo v litoměřických ulicích sníh třicet lidí.

1.2.2017

Příprava patnáctých Vinařských Litoměřic právě začíná

Litoměřice - Letošní jubilejní XV. ročník Vinařských Litoměřic bude pro milovníky vína vrcholnou událostí.

1.2.2017

Děti dostávaly pololetní vysvědčení

Dlažkovice, Ústecký kraj - Pololetní vysvědčení se 31.1. předávalo ve většině základních škol v Ústeckém kraji. V úterý si ho převzaly například děti ze Základní školy praktické, která je součástí dětského domova v Dlažkovicích na Lovosicku.

1.2.2017

Málokdo ví, proč dnes houkají ve většině měst a obcí České republiky sirény

Litoměřicko – Obecní úřady mají ze zákona povinnost zabezpečit varování obyvatel před nebezpečím. Využívají k tomu rotační a elektronické sirény. Řada obcí hlavně poblíž Labe byla v rámci dotací k protipovodňovým opatřením vybavena moderním místní informačním systémem.

31.1.2017

Rakosníčkovo hřiště už v okrese chybí jen Lovosicím

Litoměřicko - Litoměřický region je co do Rákosníčkových hřišť v Ústeckém kraji ojedinělý. Ze tří dětských sportovišť, které tu během pěti let vybudoval řetězce Lidl, je jedno v Litoměřicích a druhé v Roudnici nad Labem. Třetí získala Kadaň.

31.1.2017

Rekonstrukce litoměřické tržnice začne možná už letos

Litoměřice – Dlouho očekávaná rekonstrukce tržnice v centru Litoměřic podle všeho začne ještě v letošním roce. Bude tak upraveno jedno z posledních míst, které hyzdí historické centrum města.

31.1.2017

Roudničané zahájili oslavy 850 let svého města

Roudnice nad Labem - Přesně 850 let uplynulo 20. ledna od vydání listiny, kterou král Vladislav v roce 1167 potvrzuje některá práva řádu premonstrátů v Litomyšli a uvádí v nich název Roudnice nad Labem.

31.1.2017

Kácení stromů v Lovosicích pokračuje

Lovosice - V současných dnech probíhá v ulicích Lovosic kácení dřevin. Jedná se o odstraňování stromů, které byly odborně posouzeny a vyhodnoceny jako dřeviny se špatným zdravotním stavem nebo byl nutný pěstební zásah ve stávajícím porostu.

31.1.2017

Myslivci zuří. Pobíhající pes zabil u lesa březí muflonku

Litoměřicko – Smrtí skončila pro březí samici muflona honička s volně pobíhajícím psem. Ve vysokém sněhu, navíc s mládětem v těle, nemohla muflonka psu dlouho odolávat. Uštval ji a strhl.

30.1.2017

Ani jeden z dvaceti uhynulých ptáků neměl ptačí chřipku

Litoměřicko - Výsledky laboratorních testů ani u jednoho z dvaceti uhynulých ptáků ptačí chřipku na území Ústeckého kraje zatím nepotvrdily. Mezi dvacítkou uhynulých zvířat bylo i jedenáct volně žijících jedinců.

AKTUALIZOVÁNO
30.1.2017

Končíme, říká provozovatel Zahrady Čech

Litoměřice – Konání Zahrady Čech, jednoho z největších podzimních veletrhů svého druhu v České republice, může být letos ohrožené.

30.1.2017

Nejzničenější silnice v kraji jsou objízdné trasy dálnice D8

Ústecký kraj - Až dvě miliardy ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) chce Ministerstvo dopravy ČR poskytnout krajům na opravy silnic II. a III. tříd. Ústecký kraj by je rád použil na opravy mostů, například Edvarda Beneše v Ústí, a rekonstrukce nejzničenějších silnic celkem za zhruba 350 milionů korun.

30.1.2017

Litoměřický DDM Rozmarýn pořádá příměstský tábor

Litoměřice - Pro děti, které zůstávají přes jarní prázdniny ve městě, připravil Dům dětí a mládeže Rozmarýn příměstský tábor. Probíhat bude od 6. do 10. února vždy od půl sedmé ráno do čtyř hodin odpoledne.

30.1.2017

Po prvním gólu přistáli na ledě plyšáci

Litoměřice - Během víkendového duelu litoměřických hokejistů s Jihlavou se myslelo i na potřebné.

29.1.2017

Byla to malá vojna, říká účastnice drsné reality show

Boreč - Šestačtyřicetiletá Iveta Stará z Borče na Lovosicku je jednou ze soutěžících v právě vysílané reality show.

29.1.2017

FOTO: Na Píšťanském jezeře zahájili bruslení

Píšťany – Od pátečního odpoledne mohou zájemci na Píšťanském jezeře využít upravené plochy pro bruslení, která se nachází v blízkosti hotelu Marina.

28.1.2017

KRÁTKÉ ZPRÁVY 28.1.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - Zprávy z Roudnice nad Labem, Úštěku, Lovosic a Litoměřic.

28.1.2017

Tříkrálová sbírka v litoměřické diecézi byla letos rekordní

Litoměřice – Diecézní charita Litoměřice už rozpečetila všechny tříkrálové pokladničky a výtěžek z Tříkrálové sbírky je rekordní. Vykoledovala celkem 2 349 405 korun. Je to zhruba o 148 tisíc korun více než v minulém roce.

27.1.2017

Zákonodárci a přeživší uctili památku obětí holocaustu

Litoměřice, Terezín – V obou městech v pátek proběhl vzpomínkový pietní akt u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu.

27.1.2017

Zásoby uhlí v domácnostech na Litoměřicku se tenčí

Litoměřicko – Řada domácnosti, které topí uhlím, nepředpokládala, že současná zima bude tužší než ty z posledních let, a dostatečně se nezásobila palivem.

27.1.2017

Socha, kterou považovali za ztracenou, se našla

Sutom – Obrovským překvapením byl nález torza kamenné sochy sv. Josefa opatrovníka v životní velikosti s Jezulátkem, která byla objevena koncem loňského roku na soukromém pozemku v Sutomi na Třebenicku.

26.1.2017

Student z litoměřického gymnázia uspěl při zkouškách na Cambridge

Litoměřice - V šesti letech se Jonáš Fiala odstěhoval s rodiči do Anglie. Tam studoval osm a půl roku. Každé letní prázdniny ale musel dělat zkoušky z českého jazyka a dějepisu na české škole.

26.1.2017

Hledají se patroni pro děti z dětských domovů

Litoměřice – Po celé České republice se už čtyři roky pravidelně schází několik desítek mužů se svými svěřenci, na které čeká kritický moment opuštění dětského domova.

26.1.2017

KRÁTKÉ ZPRÁVY 26.1.: Zpravodajství z měst i obcí, krimi, sport i kultura

Litoměřicko, Podřipsko - 8 kratších zpráv ze Štětí, Litoměřic, Straškova, Roudnice nad Labem, Křešic, Ploskovic a Snědovic.

26.1.2017

Zimní rallye jela i přes Litoměřicko

Litoměřicko - Letošní ročník mezinárodní dálkové rallye veteránských automobilů The Winter Trial odstartovala 22. ledna poblíž Maastrichtu, pokračovala přes Německo a Česko do Rakouska, kde v pátek 27. ledna končí.

26.1.2017

Lovosičtí radní schválili nové projekty

Lovosice – Projekty, které by v budoucnu měly vést k výstavbě nových parkovacích míst, zejména pak výstavbu parkoviště u nádraží ČD schválili radní Lovosic.

26.1.2017

Na Řípu je defibrilátor. Pomůže zachránit život

Podřipsko – Skvělá zpráva! Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Ústeckého kraje nechala na Řípu nainstalovat automatizovaný externí defibrilátor. Stalo se tak v rámci projektu Chráníme to nejcennější, který byl zahájen za podpory Ústeckého kraje už v roce 2011, a ZZS je jeho praktickým organizátorem a odborným garantem.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies