VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Litoměřicko

11.5.2017

Řidiči na dálnici D8 čelí dalšímu omezení. Opravuje se vozovka u mostu

Řehlovicko - Zdá se, že poslední zprovozněný úsek dálnice D8 je snad prokletý. Od jeho otevření uběhlo pět měsíců a za celou dobu nebyla dálnice přes České středohoří v provozu v plném rozsahu.

10.5.2017

Vesnice roku: Z Litoměřicka se přihlásily jen čtyři obce

Litoměřicko – Čtyři obce z Litoměřicka se letos budou ucházet o titul Vesnice roku. Přihlásily se Libochovany, Mnetěš, Radovesice a Vražkov. Je to ale méně než loni, kdy se přihlásilo z našeho okresu devět obcí.

10.5.2017

Odpad u popelnic v Lovosicích: První pokuty

Lovosice - Již osm podezřelých ze spáchání přestupku odhalila za poslední dva měsíce lovosická městská policie. Ti spáchali přestupek proti veřejnému pořádku tím, že vyhodili odpad mimo místa tomu vyhrazená.

10.5.2017

Centrum představilo kulturu národů zasažených genocidou

Terezín – V úterý10. května v podvečer byla v prostorách bývalých dělostřeleckých kasáren slavnostně zahájena činnost Centra studií genocid. V symbolickém Vlaku Lustig, který byl po putování po českých a evropských městech s divadelním představením Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou natrvalo umístěn na nádvoří kasáren, se uskutečnila větší část kulturně vzdělávacího programu.

10.5.2017

Olejna brzdí osud Tovární ulice v Lovosicích

Lovosice – Tovární ulice v Lovosicích, nedávno ještě zřídka používaná cesta, nyní díky novému multifunkčnímu hřišti ožívá chodci i auty. Stav povrchu silnice v úseku od křižovatky u parku po hřiště je ale snad nejhorší ve městě.

10.5.2017

Policisté opět vytáhli radary, silnice vybírali sami

Litoměřicko - Týden bezpečnosti probíhá také na severu Čech. Zatímco před několika týdny měřili policisté rychlost na místech, která jim vytipovali sami řidiči, tentokrát si sami vyhlédli místa, kde budou řidiče kontrolovat. Často tak stáli na úsecích, které patří v Ústeckém kraji mezi nebezpečné.

9.5.2017

O Chotkův pohár soutěžil také vůz Marlene Dietrich

Velké Březno, Ploskovice - Jediný vůz z USA v klání O pohár hraběte Chotka byl Auburn Speedster 1936 Jaroslava Mayera. Měla ho slavná herečka, hrál také v show u Madonny.

9.5.2017

Neslyšící chlapec potřeboval nový zvukový procesor, přispěla nadace

Litoměřicko – Pětiletý Ondřej z Bohušovic nad Ohří se narodil jako oboustranně neslyšící. Poprvé byl operován ve dvou letech.„Podstoupil operaci, při které mu do hlavy voperovali kochleární implantát a do ucha zavedli elektrody a následně dostal druhou část implantátu – řečový procesor," popisuje chlapcova matka Pavla Daňková.

9.5.2017

Sauvignon je šampionem Litoměřického hroznu 2017

Litoměřice – Litoměřický hrozen 2017 již má svého šampiona. Hodnotitelé, kteří v pátek v hradu degustovali 133 soutěžních vzorků pocházejících z 27 českých a moravských vinařství, udělili titul šampiona Sauvignonu (pozdní sběr, ročník 2016) z Žernoseckého vinařství.

8.5.2017

Šmahem úřednického pera jsou domy ohrožené vodou

Brozany nad Ohří – Nové vyhlášení aktivní zóny záplavového území podél řek se dotklo také obyvatel městyse Brozany nad Ohří. Pětatřicet domů, které v zóně stojí, dostává pro jejich obyvatele zcela jiný ráz. Na takovém místě se podle zákona kromě vodních děl nesmí nic stavět, ani vysazovat živé ploty nebo uskladňovat odplavitelný materiál.

7.5.2017

Tradiční výstava bonsají probíhá opět v Libochovicích

Libochovice - Na nádvoří libochovického zámku mají do konce příštího týdne všichni botanici, zahrádkáři, případně nadšení pěstovatelé možnost zhlédnout tradiční letní výstavu bonsají.

AKTUALIZOVÁNO
7.5.2017

FOTO, VIDEO: Autobus plný důchodců z Bíliny zachvátil na dálnici D8 požár

Litoměřicko - K požáru autobusu, který převážel důchodce došlo na dálnici D8 u Dobkoviček. Incident se obešel bez zranění.

7.5.2017

FOTO: Národním hřbitovem zněla opět československá hymna

Terezín – V sobotu dopoledne se ochozy Národního hřbitova zaplnily zhruba tisícovkou levicově smýšlejících lidí, převážně z poválečné generace, kteří přijali pozvání organizátorů KSČM k tradičnímu pietnímu aktu.

7.5.2017

FOTO: Stará auta a motorky pózovaly na nádvořích zámků v Ploskovicích a Březně

Velké Březno, Ploskovice - Již popatnácté se majitelé automobilových a motocyklových veteránů z celé republiky sjeli v sobotu do Velkého Března, aby se vzájemně utkali v závodě O pohár hraběte Chotka. Z nádvoří velkobřezenského zámku vyrazili do Ploskovic. 

7.5.2017

Allfestival se ponese ve znamení zdraví, léčení a terapií

Litoměřice – Třetí ročník ALLfestivalu, tedy Alchymistických Litoměřic, se ponese ve znamení zdraví, léčení a terapie.

5.5.2017

Dotace pro hoštecké seniory zatím není

Hoštka – Žádost města Hoštky o dotaci na výstavbu komunitního domu pro seniory byla Ministerstvem pro místní rozvoj ČR zamítnuta. Město ale zázemí pro seniory starší 60 let nutně potřebuje, a proto požádalo o dotaci ve výši 10,2 milionu korun, přičemž předpokládaný rozpočet projektu je v úrovni 25 milionů korun.

5.5.2017

Asistentů prevence přibývá, pomáhají i na Litoměřicku

Štětí, Ústecký kraj – Pomáhají strážníkům dohlížet na pořádek a bezpečnost v ulicích, dodávají obyvatelům pocit bezpečí. To jsou asistenti prevence kriminality, kteří působí ve stále více městech na severu Čech. Asistenti prevence kriminality začnou působit v České Kamenici tento týden.

5.5.2017

Muž seděl u Lovosic na kolejích a popíjel. Vlak neviděl

Lovosice – Netradiční místo pro polední siestu si v pátek vybral dvaačtyřicetiletý cizinec, který vybaven několika plechovkami piva usedl na koleje na okraji Lovosic. Blížící se motorák viděl na poslední chvíli. 

5.5.2017

Policie na Litoměřicku pohřešuje ženu afghánské národnosti

Chudoslavice – Policisté pohřešují šestadvacetiletou Tangni Sigbeto Carine. Žena byla naposledy spatřena ve čtvrtek 4. května dopoledne v katastru obce Chudoslavice na Litoměřicku.

5.5.2017

FOTO: Opěrná zeď na Rybářských schodech hrozí zřícením

Litoměřice – Zeď v ulici Rybářské schody je v havarijním stavu. Nyní je provizorně zabezpečena dřevěnými trámy, které ale v případě zřícení nemohou zabránit zranění nebo usmrcení zrovna procházejícího člověka.

5.5.2017

Řidiči pozor: chystají se další uzavírky

Litoměřice – Další vlna uzavírek čeká od tohoto týdne na řidiče v Litoměřicích. Problémy v dopravě lze čekat hned několika místech města.

4.5.2017

Elektronická evidence tržeb komplikuje živnostníkům podnikání

Ústecký kraj /HLASUJTE/ – EET přinesla řadě malých podniků spoustu starostí. Potíž je například s nestabilním připojením k internetu.

4.5.2017

Litoměřice zahájily sezonu, expozice Richard je rozšířená

Litoměřice – U příležitosti včerejšího (3.5.) zahájení hlavní turistické sezony v Litoměřicích se oblíbená expozice Důl Richard v proměnách času dočkala rozšíření.

3.5.2017

Turistická doprava v Českém středohoří

Během letošní sezóny je připravena turistická doprava lodní, železniční i cyklobusová.

3.5.2017

FOTO: Litoměřice oživily sochy s příběhy klientů Diakonie

Litoměřice – Deset soch, deset příběhů lidí s handicapem, kteří nacházejí přátelské místo v některé z šesti sociálních služeb provozovaných zdejší Diakonií Českobratrské církve evangelické.

3.5.2017

OBRAZEM: Pálení čarodějnic v Terezíně

Terezín - Také v Terezíně uspořádali oblíbené "čarodějnice". Podívejte se na fotografie, které na adresu redakce poslal Jakub Trejbal ze Sboru dobrovolných hasičů Terezín.

2.5.2017

Skládka u Čížkovic se rychle zaplňuje. Obce řeší, co s tím

Bohušovice nad Ohří – Na jediné řízené skládce v regionu, kterou ve vytěženém lomu u Čížkovic před 23 lety založily obce litoměřického okresu, se každý rok uloží přes 40 tisíc tun směsného komunálního odpadu. Její kapacita se pomalu tenčí, krátí se i termín, kdy skládkování bude po roce 2024 zcela utlumeno.

2.5.2017

V Roudnici vybírali reprezentanty pro šampionát v Lucembursku

Roudnice n. L. - Klub Agility České republiky pořádal v areálu Sportovního klubu Roudnice nad Labem kvalifikační závod dětí a juniorů pro výběr juniorské reprezentace na European Open Junior 2017 v Lucembursku (13. – 16. července). Dvoudenní akci si na hřišti s umělým trávníkem nenechali ujít příznivci agility ze všech koutů ČR.

2.5.2017

Diakonie oslaví 25. výročí koncerty, divadlem i worshopy

Litoměřice – Na oslavu svého 25. výročí pořádá litoměřická diakonie Jarní veselici neboli odpoledne plné zábavy a pestrého programu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies