VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Litoměřicko

8.8.2017

Terezínskou pevnost obsadí piráti

Terezín - Unikátní akce oživí Terezín. Běžně suchý příkop pevnosti naplní voda z Ohře.

8.8.2017

Drůbežárny budou v novém

Litoměřicko – Hospodyňky budou mít už od příštího roku větší šanci na koupi českých vajec a českého drůbežího masa. Přispějí k tomu dva chovatelské projekty připravované na Litoměřicku.

8.8.2017

Labská stezka láká cyklisty. Rozrůstá se o další kilometry

Severní Čechy – Počty cyklistů na Labské stezce vzrostly o stovky. Do konce září bude otevřen nový úsek u Velkých Žernosek.

8.8.2017

FOTO: Měsíc se ponořil do stínu Země

Litoměřicko - Pondělní východ Měsíce přinesl nezvyklou podívanou - částečné zatmění. Vesmírný úkaz, který je vidět maximálně třikrát v roce si nenechali ujít ani pozorovatelé na Litoměřicku.

7.8.2017

Výhled z Bílé věže Hazmburku lidi láká

Litoměřicko – Více než 20 tisíc lidí už letos vystoupalo na hrad Hazmburk. Tradičně oblíbený cíl výletů má už nyní návštěvnost vyšší než v rekordním loňském roce.

7.8.2017

Svérázný kastelán křísí vrbičanský zámek s pohnutou minulostí

Vrbičany - Petr Rasken Chaloupka. Tak zní jméno člověka doslova napumpovaného energií a nadšením, který již přes dva roky plní funkci kastelána v ještě nedávno totálně zdevastovaném zámku Vrbičany. Ten léta sloužil jako učiliště nebo sídlo Hitlerjugend, došlo zde ale i k sebevraždě a znásilnění.

6.8.2017

OBRAZEM: Senioři z Kréty zatančili návštěvníkům zahradní slavnosti vsedě

Terezín - Zahradní slavností se stal Den otevřených dveří v terezínském Domově pro seniory Kréta. Personál, vedení domova i samotní klienti připravili pro návštěvníky pestrý program, při kterém je seznámili s aktivitami a poskytovanými službami.

6.8.2017

Valdštejnské slavnosti nalákaly do Lovosic stovky lidí

Lovosice /OBRAZEM/ – Prohlédněte si fotogalerii z Valdštejnských slavností v Lovosicích. 

6.8.2017

Litoměřice investují do prázdninových oprav škol 12 milionů korun

Litoměřice - Venkovní multifunkční hřiště všech litoměřických základních škol zůstala o prázdninách v provozu. Pod dohledem správců využívá mládež v hojné míře sportoviště, z nichž některá procházejí částečnou obnovou.

6.8.2017

Fotosoutěž k Českému středohoří startuje

Litoměřice - Šikovní fotografové obdivující krásy Českého středohoří, přichází další šance pro vás. Skupina FotoporoT vyhlásila 1. srpna 7. ročník soutěže Život a cestovní ruch v Českém středohoří.

5.8.2017

FOTO: U nehody v Prackovicích zasahoval vrtulník

Prackovice n. L. – U Prackovic došlo k vážné dopravní nehodě, čtyři lidé skončili v péči zdravotníků. 

4.8.2017

Po zemřelé ženě z Litoměřic připadlo státu téměř 3,3 milionu korun

Litoměřice – Hotovost, vkladní knížky, šperky, pozemky, dluhopisy a podílové listy. To vše, v hodnotě téměř 3,3 milionu korun, získal po nedávno zemřelé 92leté ženě stát.

4.8.2017

Hyenismus: Stařenku z Litoměřic zloděj obral o 200 tisíc

Litoměřice – „Ahoj mami, potřebuji nutně půjčit větší obnos peněz,“ oslovil 92letou ženu z Litoměřic po telefonu neznámý muž, který se vydával za jejího syna.

4.8.2017

Zahrada Čech zas oživí výstaviště

Litoměřice - Bude podzimní veletrh, nebo nebude? Takovou otázku si kladly stovky příznivců nejnavštěvovanější zahradnické přehlídky v Česku.

4.8.2017

Stavební úřad bude týden mimo provoz, dalších 7 dní bude fungovat s omezením

Lovosice – Stavební úřad Lovosice bude z důvodu stěhování uzavřen od pondělí 7. srpna do pátku 11. srpna. Další týden bude fungovat jen s omezením.

4.8.2017

FOTO: Jezero v Píšťanech zamořila nafta

Píšťany - Různobarevné skvrny na vodní hladině a zápach nafty zpozorovali v pátek ráno obyvatelé Píšťan. V blízkosti přístaviště Marina se vytvořila skvrna o délce více než dvě stě metrů a zhruba sto metrů široká.

4.8.2017

OBRAZEM: V Travčicích musejí zavařit kamion beraních rohů

Travčice - Jako na drátku běží v Severofruktu Travčice, největší konzervárenské firmě v Ústeckém kraji, zpracování zeleniny a ovoce.

4.8.2017

Mor včelího plodu je na Štětsku

Štětí - Včelaři ze Štětí jsou naštvaní. Nákazu moru včelího plodu na jejich území zanesl cizí včelař, který nebyl členem jejich organizace. Potvrdil to předseda tamních včelařů Jiří Vyhnálek.

3.8.2017

Okolí Roudnice nad Labem obtěžoval neznámý zápach

Roudnice nad Labem - Na obtěžující zápach neznámého původu si v posledních dnech stěžovali obyvatelé Roudnicka.

3.8.2017

FOTO: Nesklizenou zeleninu dali potřebným

Litoměřice - Více než tunou čerstvé zeleniny a brambor obohatila Potravinová banka v Ústeckém kraji (PB) svou současnou nabídku pro 25 odběratelů z domovů, azylových a jiných center a ústavů sociální pomoci. Stalo se tak díky zapojení do projektu Zachraň jídlo. Při něm dobrovolníci posbírali na polích výpěstky při paběrkování.

3.8.2017

Budyňský hrad patří o víkendu country festivalu a pouti

Budyně n. O. – Nádvoří Vodního hradu je od pátku do soboty místem srazu příznivců country a folkové muziky. Už po třiadvacáté se na festivalu Budyňský poutník představí přední zástupci oblíbených žánrů.

3.8.2017

Cementárna šíří pach, tvrdí žena. Lafarge to popírá

Lovosice - Pach připomínající pálení pneumatik, ropy nebo kabelů, se podle Lovosičanky nese z čížkovické cementárny, která při výrobě cementu používá i upravené ostravské kaly. 

3.8.2017

Litoměřice na jeden den zpřístupní úložiště Richard

Litoměřice – V sobotu 9. září se uskuteční den otevřených dveří v úložišti Richard.

2.8.2017

Končí odstávka krytého bazénu, v červenci prošel rekonstrukcí

Litoměřice – V sobotu plavcům znovu otevře dveře krytý bazén. V srpnu bude sportoviště u Jiráskových sadů pro veřejnost otevřeno každý den od 10 do 19 hodin.

2.8.2017

FOTO: Nová kaplička měla svatební premiéru

Litoměřicko – Svatebčané si nevybírají k aktu jen obřadní síně, někdy si pro svůj vstup do manželství vymýšlejí netradiční místa v přírodě. Jedno takové je nově na Řípu.

2.8.2017

Protihluková stěna stojí, vlaky ale ruší dál

Velké Žernoseky – Lidé ve Velkých Žernosekách se po dlouhých letech dočkali. V těchto dnech tam stavební firma najatá Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) dokončuje stavbu protihlukové stěny. Podle některých obyvatel ale obec před hlukem z projíždějících vlaků neochrání.

2.8.2017

Spadlé stromy a ucpané kanály. Noční bouřky se prohnaly krajem

Ústecký kraj - Meteorologové se nemýlili. Po nejteplejším dnu v roce následovala série nočních bouřek, která se prohnala celým krajem. 

2.8.2017

Semafory Na Valech spustí zvukový signál nevidomým

Litoměřice /ANKETA/ – Od července řídí přechody v ulici Na Valech v Litoměřicích nové semafory. Ty na rozdíl, od těch původních nevydávají automaticky zvukový signál.

1.8.2017

Obyvatele Prackovic trápí kvalita vody, ta prý zapáchá a způsobuje průjmy

Prackovice nad Labem - Trpělivost došla obyvatelům obce Prackovice, které již delší dobu trápí kvalita dodávané pitné vody do domácností. Ta podle obyvatel zapáchá a nejde pít, některým dokonce způsobuje i střevní potíže. 

1.8.2017

Soutěžíme o vstupenky na 7. ročník Bitvy Budyně

Budyně nad Ohří – Přes sto válečníků pěti národností se chystá pobavit návštěvníky 12. srpna v areálu Vodního hradu při 7. ročníku Bitvy Budyně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení