VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Litoměřicko

5.5.2017

Asistentů prevence přibývá, pomáhají i na Litoměřicku

Štětí, Ústecký kraj – Pomáhají strážníkům dohlížet na pořádek a bezpečnost v ulicích, dodávají obyvatelům pocit bezpečí. To jsou asistenti prevence kriminality, kteří působí ve stále více městech na severu Čech. Asistenti prevence kriminality začnou působit v České Kamenici tento týden.

5.5.2017

Muž seděl u Lovosic na kolejích a popíjel. Vlak neviděl

Lovosice – Netradiční místo pro polední siestu si v pátek vybral dvaačtyřicetiletý cizinec, který vybaven několika plechovkami piva usedl na koleje na okraji Lovosic. Blížící se motorák viděl na poslední chvíli. 

5.5.2017

Policie na Litoměřicku pohřešuje ženu afghánské národnosti

Chudoslavice – Policisté pohřešují šestadvacetiletou Tangni Sigbeto Carine. Žena byla naposledy spatřena ve čtvrtek 4. května dopoledne v katastru obce Chudoslavice na Litoměřicku.

5.5.2017

FOTO: Opěrná zeď na Rybářských schodech hrozí zřícením

Litoměřice – Zeď v ulici Rybářské schody je v havarijním stavu. Nyní je provizorně zabezpečena dřevěnými trámy, které ale v případě zřícení nemohou zabránit zranění nebo usmrcení zrovna procházejícího člověka.

5.5.2017

Řidiči pozor: chystají se další uzavírky

Litoměřice – Další vlna uzavírek čeká od tohoto týdne na řidiče v Litoměřicích. Problémy v dopravě lze čekat hned několika místech města.

4.5.2017

Elektronická evidence tržeb komplikuje živnostníkům podnikání

Ústecký kraj /HLASUJTE/ – EET přinesla řadě malých podniků spoustu starostí. Potíž je například s nestabilním připojením k internetu.

4.5.2017

Litoměřice zahájily sezonu, expozice Richard je rozšířená

Litoměřice – U příležitosti včerejšího (3.5.) zahájení hlavní turistické sezony v Litoměřicích se oblíbená expozice Důl Richard v proměnách času dočkala rozšíření.

3.5.2017

Turistická doprava v Českém středohoří

Během letošní sezóny je připravena turistická doprava lodní, železniční i cyklobusová.

3.5.2017

FOTO: Litoměřice oživily sochy s příběhy klientů Diakonie

Litoměřice – Deset soch, deset příběhů lidí s handicapem, kteří nacházejí přátelské místo v některé z šesti sociálních služeb provozovaných zdejší Diakonií Českobratrské církve evangelické.

3.5.2017

OBRAZEM: Pálení čarodějnic v Terezíně

Terezín - Také v Terezíně uspořádali oblíbené "čarodějnice". Podívejte se na fotografie, které na adresu redakce poslal Jakub Trejbal ze Sboru dobrovolných hasičů Terezín.

2.5.2017

Skládka u Čížkovic se rychle zaplňuje. Obce řeší, co s tím

Bohušovice nad Ohří – Na jediné řízené skládce v regionu, kterou ve vytěženém lomu u Čížkovic před 23 lety založily obce litoměřického okresu, se každý rok uloží přes 40 tisíc tun směsného komunálního odpadu. Její kapacita se pomalu tenčí, krátí se i termín, kdy skládkování bude po roce 2024 zcela utlumeno.

2.5.2017

V Roudnici vybírali reprezentanty pro šampionát v Lucembursku

Roudnice n. L. - Klub Agility České republiky pořádal v areálu Sportovního klubu Roudnice nad Labem kvalifikační závod dětí a juniorů pro výběr juniorské reprezentace na European Open Junior 2017 v Lucembursku (13. – 16. července). Dvoudenní akci si na hřišti s umělým trávníkem nenechali ujít příznivci agility ze všech koutů ČR.

2.5.2017

Diakonie oslaví 25. výročí koncerty, divadlem i worshopy

Litoměřice – Na oslavu svého 25. výročí pořádá litoměřická diakonie Jarní veselici neboli odpoledne plné zábavy a pestrého programu.

2.5.2017

Vlaky z Litoměřic do Úštěku do pátku nahradí autobusy

Litoměřice – Až do pátku 5. května do 17 hodin nahradí vlaky mezi Litoměřicemi a Úštěkem kvůli výluce autobusová doprava. Na trati již výluka probíhá také ze směru z Úštěka do České Lípy. Důvodem jsou opravy výhybek a kolejí.

1.5.2017

FOTO: Pálení čarodějnic v Litoměřicích a v Chodovlicích

Litoměřice - Jako vydařené hodnotí letošní pálení čarodějnic jejich pořadatelé. U tradičních ohňů se sešli lidé jak ve městech, tak i na vesnicích.

30.4.2017

Hennlich podpořil mladé Litoměřičany

Litoměřice – Již potřinácté podpořil grantový program Fondu Hennlich Litoměřice – live city jsi ty projekty mladých lidí ve věku od 15 do 25 let, kteří žijí nebo studují v Litoměřicích.

30.4.2017

OBRAZEM: Rallye Praha Revival se prohnala Chabařovicemi

Ústecký kraj, Chabařovice - Druhá etapa závodu historických speciálů se odehrávala na severu Čech.

29.4.2017

59 seniorů poznávalo v Litoměřicích hlášky z filmů

Litoměřice - Litoměřická diecézní charita se opět zapojila do již pátého ročníku akce města „Místa v Litoměřicích přátelská seniorům", tentokrát zábavnou formou vědomostní soutěže KOLO-TOČ.

28.4.2017

Do programu psychiatrické rehabilitace se zapojilo 80 pacientů

Horní Beřkovice - Psychiatrickou nemocnici zná veřejnost především jako léčebnu alkoholiků a pacientů, kteří podlehli i dalším návykovým látkám. Její péče je ale především zaměřena na léčbu klientů s psychiatrickými onemocněními.

28.4.2017

FOTO: Vlak Lustig už nebude křižovat republiku. Zůstane v Terezíně

Terezín - Na nádvoří Dělostřeleckých kasáren v Terezíně byl tento týden instalován divadelní vagón Vlaku Lustig. Stojí na samostatné koleji a stane se součástí vzdělávacích a kulturních programů Centra studií genocid.

28.4.2017

FOTO: Na slavnostní otevření muzea se sjedou historická vozidla

Žabovřesky nad Ohří – Stodola s nápisem Simson muzeum je zřetelná již z dálky. Co se v ní nachází? To Deníku řekl několik dní před oficiální otevíračkou majitel a nadšený sběratel Petr Hradecký, který se historickým motocyklům věnuje více než 25 let.

27.4.2017

Chlapec z Litoměřicka měl hrát Modrou velrybu

Litoměřicko - Takzvaná Modrá velryba, hra, která má své účastníky postupně dohnat až k sebevraždě, se pravděpodobně objevila také na Litoměřicku. Deníku to řekl zdroj, který si nepřál být jmenován, redakce má ale jeho jméno k dispozici.

27.4.2017

Výstavbu dálnice D7 nezdržují ekologičtí aktivisté. Přesto ji staví déle než D8

Ústecký kraj /HLASUJTE/ - Ústecký kraj by po státu chtěl, aby na silnici pro motorová vozidla převedl i komunikaci I/13. Chce z ní mít čtyřproudovku. Spojuje totiž v kraji všechna statutární města.

27.4.2017

Dlouho očekávaná oprava vozovky z Lovosic do Ústí bude zahájena příští týden

Lovosice – Více než čtvrt roku trvající dopravní omezení, vybudování označených míst pro přecházení chodců, částečné nebo úplné uzavírky, ale i nový a upravený povrch frekventované vozovky. To čeká řidiče projíždějící na úseku Lovosice – Malé Žernoseky v nejbližší době.

27.4.2017

Čarodějnice: Lampionový průvod nebo volba Miss

Litoměřicko – Pálení čarodějnic, Filipojakubská noc či Valpuržina noc. I tak se říká noci z 30. dubna na 1. května, kdy se slaví zvláštní jarní svátek, rozšířený po celé Evropě. Lidé se budou bavit na řadě míst Litoměřicka.

26.4.2017

Turisté vyrazí na jarní putování kolem Lovoše

Lovosice - U příležitosti stoletého výročí naší vlasti, které připadá na příští rok, připravil Klub českých turistů ojedinělý projekt, seriál pochodů s názvem 100 let republiky, 130 let v pohybu.

26.4.2017

Důchodci v Ústeckém kraji musí vyžít s jedenácti tisíci

Litoměřicko – Jedenáct tisíc tři sta. Taková je průměrná výše starobního důchodu v Ústeckém kraji, se kterou musí senioři každý měsíc vyžít. Zatímco třeba pětašedesátiletá Lenka z malé vesnice na Litoměřicku bere zhruba o dva tisíce méně, než je okresní průměr, jejímu muži, rovněž důchodci, přistane od státu na účtu každý měsíc bezmála 15 tisíc.

26.4.2017

Pronájem kulturáku za téměř šedesát tisíc studenty štve

Litoměřice – Výše nájmu litoměřického domu kultury na maturitní plesy je již delší čas terčem kritiky mládeže. Ta volá po jejím snížení. To, že si někteří maturanti pronájem domu kultury kvůli nájemnému dovolit nemohou, potvrzuje i bývalá studentka střední školy z Litoměřicka.

25.4.2017

Lovosický přívoz Tramín je již v provozu

Lovosice – Lovosický přívoz s názvem Tramín příznačným pro vinařskou oblast vyjel letos poprvé 21. dubna, den po svém spuštění na vodu.

25.4.2017

VIDEO: V Terezíně si připomněli jména obětí holokaustu

Terezín - Prostory modlitebny v Terezíně v pondělí patřily Dnu vzpomínání na oběti holokaustu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení