VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Litoměřicko

5.4.2017

Kácení vzrostlých lip na terase kulturáku se lidem nelíbí

Roudnice n. L. – „Proč muselo na Zálabí padnout tolik vzrostlých stromů? Nepřipadá mi, že by všechny pokácené stromy byly tolik nemocné. Stejně tak lípy na terase kulturáku, které v létě dělaly příjemný stín," píše Martin z Roudnice.

5.4.2017

Uklízet Česko se někdy náramně vyplatí. Malý kluk našel dvoutisícovku

Polepy - I letos jsme se zúčastnili celorepublikové akce Ukliďme Česko. Z technických důvodů se v Polepech a okolí uklízelo o týden dřív.

5.4.2017

BusLine se dohodl s Ústeckým krajem, ke stávce nevidí důvod

Ústecký kraj - Přepravci by měli stávkovat už zítra, ve čtvrtek 6. dubna. Dohodli se však s krajem na dodatcích smluv.

5.4.2017

Oblíbená Tržnice Zahrady Čech startuje i v dešti

Litoměřice - Zahrádkáři míří od dnešního dne do Litoměřic na oblíbenou Tržnici Zahrady Čech.

5.4.2017

KRÁTCE: Co se děje na Litoměřicku? Přečtěte si stručný přehled

Litoměřicko, Podřipsko - Přečtěte si zprávy z Litoměřic, Úštěku nebo Štětí.

4.4.2017

Město Lovosice má nové logo

Lovosice /ANKETA/ – Novým logem města Lovosice se stal modrý motiv zobrazující radniční věž, která vrhá stín a vytváří tak velké písmeno „L".

4.4.2017

Terezín opraví slavný dům za 120 milionů. Získal dotaci

Terezín – Na záchranu Wiesnerova domu může Terezín čerpat přes 110 milionů korun. Město uspělo se svou žádostí v Integrovaném regionálním operačním programu pro revitalizaci památek. Terezín se zařadil mezi 53 projektů v historických sídlech jako je Český Krumlov, Tábor či Kutná Hora.

4.4.2017

Kam na Velikonoce? V Ústeckém kraji je opět z čeho vybírat

Ústecký kraj – Jarmarky, tvůrčí dílny a soutěže chystají na velikonoční svátky města v Ústeckém kraji. Speciální akce chystají i správci památek. Budou mezi nimi výstavy, naučné stezky i divadelní představení. Velikonoční prodloužený víkend startuje v pátek 14. dubna.

3.4.2017

Tržnici Zahrady Čech doplní opět Bydlení

Litoměřice – Zahrádkáři míří do Litoměřic. Ve středu 5. dubna tu totiž začíná Tržnice Zahrady Čech. Otevřeno bude až do neděle vždy od 9 do 17 hodin.

3.4.2017

V Pokratické budou řídit provoz semafory

Litoměřice – Provoz horní části Pokratické ulice v Litoměřicích budou od tohoto týdne řídit semafory. Severočeská vodárenská společnost jako investor stavby tam zahájí opravu kanalizace. Stavební práce mají být dokončeny do 25. června.

AKTUALIZOVÁNO
3.4.2017

Noc s Andersenem měli i v Ploskovicích, Liběšicích,Štětí i Litoměřicích

Litoměřicko - Podívejte se na fotografie z Noci s Andersenem v Ploskovicích, Liběšicích, Štětí a Litoměřicích. K tomu si přečtěte i články z těchto akcí, které dorazily na adresu redakce.

3.4.2017

Únosce vyhrožoval dětem z Litoměřicka, že je zabije

Ústí nad Labem / Litoměřicko - Právě dnes 3.4. začíná soud s mužem, který v srpnu unesl dívku s chlapcem. Hrozí mu doživotní detence.

3.4.2017

Na Švestkové dráze opět jezdí výletní vlaky

Lovosice – Na Švestkovou dráhu mezi Lovosicemi a Mostem se v sobotu vrátily vlaky. Turistické spoje objednal Ústecký kraj, vlaky vypravil majitel trati, společnost AŽD Praha. Mimo to bude oblíbená lokálka sloužit k testování nových technologií.

2.4.2017

Po úspěchu "klavírů" mají mladí hudebníci medaile i ze "smyčců"

Litoměřice - Na úspěchy v nedávném krajském kole klavírní soutěže ZUŠ navázali žáci litoměřické školy i ve hře na smyčcové nástroje. Z Teplic si po krajské soutěži odvezli celkem pět ocenění.

2.4.2017

Zaparkovaná auta zkomplikovala úklid centra Litoměřic

Litoměřice – Desítky aut nechali v sobotu jejich majitelé zaparkované na Mírovém náměstí v Litoměřicích i přesto, že je na jednodenní zákaz parkování kvůli blokovému čištění ulic upozorňovaly zónové dopravní značky.

2.4.2017

Památky v regionu navštívily první stovky lidí

Litoměřicko – Teplého sobotního počasí využili lidé k tomu, aby vyjeli na motocyklech a bicyklech, nebo se vydali pešky po turistických stezkách. Část z nich navštívila právě otevřené památky. Prohlédněte si fotografie z Ploskovic, Libochovic a Úštěku.

1.4.2017

Spisovatel Jiří Walker Procházka bavil děti v ZŠ Havlíčkova

Litoměřice - Stalo se v naší škole již tradicí, že si vždy na jaře zveme někoho ze současných českých spisovatelek a spisovatelů, kteří píší knihy pro děti. Jsou totiž ti nejkompetentnější pro to, aby děti zaujali svými knížkami a tak je přetáhli do děje zajímavých příběhů od počítačů a televizí.

1.4.2017

O víkendu budou silničáři frézovat část silnice Na Valech

Litoměřice – Během soboty a neděle bude probíhat frézování části vozovky ulice Na Valech v Litoměřicích. Frézování bude probíhat za plného provozu.

31.3.2017

Čištění ulic začne první dubnový den

Litoměřice - Většina chodníků v Litoměřicích již po zimě prošla prvním úklidem. S výjimkou Palachovy ulice, jejíž rekonstrukce bude zanedlouho zahájena. Zároveň s tím začíná úklid silnic, protože je zřejmé, že zima skončila.

31.3.2017

Děti přespí v knihovnách, koná se Noc s Andersenem

Litoměřicko – Dnes 31.3. v noci proběhne na mnoha místech Litoměřicka Noc s Andersenem. Jde o akci, která by měla v dětském účastníkovi vzbudit zájem o čtení a odlákat jeho pozornost alespoň na jeden večer od vymožeností moderní techniky.

30.3.2017

Simona Baumrtová je pošesté Nejúspěšnějším sportovcem roku Ústeckého kraje

Žatec, Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - V anketě spolupořádané Deníkem uspěla také roudnická kanoistka Tereza Fišerová. Ovládla mládežnickou kategorii jednotlivců.

30.3.2017

Championem Vinařských Litoměřic je Rulandské šedé z Prahy

Litoměřice - Komise degustátorů ve čtvrtek 30.3. po dvoudenním hodnocení obodovaly poslední várku z 820 vzorků přihlášených do soutěže při 15. ročníku Vinařské Litoměřice.

30.3.2017

V Travčicích připravují květinové žně

Travčice - V travčických sklenících společnosti Montano Valtr pečují zahradníci o zhruba 25 druhů květin.

30.3.2017

Benefiční aukční večer litoměřického hospice byl úspěšný

Litoměřice - Benefiční aukční večer Hospici svatého Štěpána, který se konal ve středu v prostorách Hradu Litoměřice, vynesl téměř 155 tisíc korun.

30.3.2017

Kouř a prach zabíjejí. Špatné kotle nepomáhají

Ústecký kraj /HLASUJTE/ - Dotace zaplatily i kotle, které budou brzy zakázané.

30.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Litoměřicku? Přečtěte si stručný přehled

Litoměřicko, Podřipsko - Přečtěte si zprávy z Terezína, Litoměřic, Třebenic, Úštěku, Malých Žernosek nebo Roudnice nad Labem.

30.3.2017

Auta rybářů u Labe? V Píšťanech ne

Litoměřicko - Kvůli neukázněným rybářům obec Píšťany zakázala vjezd autem k vodě.

29.3.2017

Lovosičtí připravili na Václavském náměstí kvetoucí překvapení

Lovosice – Město Lovosice pro občany města připravilo milé překvapení v podobě jarních květin, které po celém městě začínají rozkvétat.

29.3.2017

Rekonstrukce litoměřického centra: Zásobování projede

Litoměřice – Obyvatele, podnikatele i návštěvníky části litoměřického centra čeká od příštího týdne značné omezení. Na některá místa se dostanou jen po objízdných trasách, někam nezajedou autem vůbec, jinde rezidenti budou muset parkovat na odlehlejších místech, než byli dosud zvyklí.

29.3.2017

V Žalhosticích zdobili kraslice pod dohledem mistryně lidové umělecké tvorby

Žalhostice - V některých obcích na Litoměřicku se před Velikonocemi pořádají výstavy nebo i ukázky zdobení kraslic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies