VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Občané Nových Kopist dostali odpověď města

Terezín, Nové Kopisty - Výstavba kanalizace za 45 milionů korun v Nových Kopistech se potýká s problémem.

13.9.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jindra Hladík


1. Proč obec neprovede a nezaplatí přípojky od řadu na hranice pozemků nemovitostí?
Při odpovědi na tuto otázku se musím krátce vrátit do historie. Úřad v r. 2007 jsme převzali s dluhy za golfové hřiště ve výši cca 12 mil. Kanalizaci Vám slíbili již naši předchůdci a my jsme s realizací začali a chceme ji dokončit. Věřte, že celou dobu se snažíme sehnat peníze nejen na to co nám umožňují dotace, ale hledáme možnosti i v rozpočtu města, ze kterého i tak budeme muset uhradit podíl města ve výši 4,5 mil. Kč. Prioritou je pro nás stále prodej golfového hřiště, pokud se nám toto podaří můžeme dostat půjčku, pokud ne nikdo nám půjčku nedá, protože máme z důvodu problematiky golfové hřiště zhoršené finanční zdraví.
Proto navrhujeme ještě jednu schůzku do konce roku, kde Vám sdělíme, zda se nám podařilo dokončit jednání, která intenzivně vedeme s nájemcem golfového hřiště a do rozpočtu na příští rok zahrneme částku, která vyjde z výběrového řízení na úhradu přípojek na veřejném prostranství.

2. Proč mají být občané majiteli přípojek – části na pozemcích obce?
Majitele přípojek určuje zákon 274/2001 - §3.

3. Proč už nejsou projednány s občany / ing. Vodákem nebo někým jiným / konkrétní návrhy nákladů jednotlivých přípojek, rozdělených na část veřejnou a soukromou?
Pro zjištění finanční náročnosti realizace přípojek bylo nutné provést předběžnou kalkulaci nákladů, z technologických důvodu byly v 1. etapě vykalkulovány přípojky nacházející se na pozemcích města a následně nacházejících se na soukromých pozemcích. Bylo rozhodnuto že projednání bude zahájeno až budou kalkulace kompletně hotové. Tyto kalkulace jsou předběžné, informativní a budou dále zpřesňovány a budou sloužit především jako podklady pro Výběrové řízení na zhotovitele přípojek takzvané „veřejné“ části.

4. Zda je skutečně závazně projednáno s firmou Oršuliak
Na základě naléhání občanů jsme požádali fi. Oršuliak o zpracování informativního rozpočtu jednotlivých přípojek, který jste obdrželi. Firmou Oršuliak bylo projednáno opatření, které umožní v pokračování stavby dle harmonogramu a následně řešit přípojky. Pokud část výstavby přípojek by financovalo město, potom město musí postupovat podle zákona č. 137 o veřejných zakázkách tj. zhotovitel a cena přípojek vzejde z výběrového řízení.

5. Co to způsobí obci, když se většina občanů nepřipojí? Žádáme o otevřenou odpověď
Poskytnutí dotace na kanalizace byla podmíněna ze strany poskytovatelů dotace, že budou zajištěny určité parametry spočívající v počtu připojených ekvivalentů, zásadní neplnění by mohlo městu působit další potíže.

Na veřejné otázky odpověděl Městský úřad Terezín

13.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Porta Bohemica.

Litoměřická NEJ: Jediná Brána Čech v České republice

FOTO: Račice počítají vysoká čísla. Lesk mají MS dát medaile

Račice – „O víkendu bude vyprodáno, lístků moc nezbývá,“ říká šéf organizátorů Jan Boháč a čeká 10 000 diváků. Přípravy gradují.

Hacker z Mostu vylákal z lidí statisíce korun

Ústecký kraj - Mladík, který okrádal pomocí Facebooku, skončil před soudem. 

Po strništi bos je v kinech. Režisér Jan Svěrák se narodil v Žatci

Litoměřice, ČR - Jan Svěrák s otcem Zdeňkem nyní uvedli do kin zatím poslední novinku Po strništi bos. Jejich společné filmy patří k nejvýznamnějším dílům české kinematografie, za Kolju získali Oscara.

Mistrovství světa v kanoistice autům uzavře Račice a Záluží

Račice – Už ve středu 23. srpna na račickém kanálu vypukne Mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Policie proto v příštím týdnu očekává velký příliv sportovních příznivců. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení