VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt Restart na Úřadu práce - ze zaměstnání do zaměstnání

Litoměřice - Poradna Úřadu práce v Litoměřicích.

31.3.2011
SDÍLEJ:

Úřad práce v Litoměřicích.Foto: Radim Tuček

Jak jsme Vás informovali již v minulé poradně, od října 2010 realizuje Úřad práce v Ústí nad Labem v okresech Děčín, Litoměřice, Teplice a Ústí nad Labem projekt Restart, který je zaměřen na pomoc zaměstnancům, jež jsou ohrožení ztrátou zaměstnání, nebo jsou ve výpovědní lhůtě. Hlavním úkolem projektu je příprava propouštěných zaměstnanců ke snadnějšímu hledání nové práce.

Na jaké zaměstnance je projekt zaměřen?
Projekt je zaměřen na dvě skupiny propouštěných zaměstnanců: 1) v souvislosti s organizačními změnami (§ 52 odst. a, b, c zákoníku práce), 2) zrušením pracovního poměru ze strany zaměstnance v důsledku nevyplácení mzdy (§ 56 odst. b zákoníku práce). Do projektu se nemohou přihlásit osoby, jež jsou již v evidenci úřadu práce. Pokud přemýšlíte o vstupu do projektu, je potřeba učinit to včas.

Jaké výhody to přinese stávajícímu zaměstnavateli, potažmo zaměstnanci?
Podmínkou pro vstup zaměstnance do projektu je souhlas stávajícího zaměstnavatele. Dle zkušeností kontaktních pracovníků s tím zatím problém nikdy nebyl. Zaměstnavateli bude hrazen příspěvek za náklady na mzdu, zdravotní a sociální pojištění placené zaměstnavatelem. Příspěvek je hrazen na dobu, kdy se jejich zaměstnanci účastní vzdělávacích aktivit. Školení a rekvalifikace budou probíhat po dohodě se stávajícím zaměstnavatelem. Dohodnuté podmínky budou určeny tak, aby byly oboustranně výhodné jak pro zaměstnance, tak i stávajícího zaměstnavatele. Zaměstnanci budou mít přístup ke všem vzdělávacím aktivitám zdarma a po dobu školení se počítá i s příspěvky na vstupní lékařské prohlídky na rekvalifikace, cestovní výdaje a zajištění stravování.

Může stávající zaměstnavatel pomoci prostřednictvím tohoto projektu svým zaměstnancům?
Pokud hrozí propuštění zaměstnance, nemusí aktivita zůstat pouze na zaměstnanci, ale i zaměstnavatel může oslovit kontaktního pracovníka projektu. V dnešní době se některé firmy snaží snížit negativní dopad propouštění zaměstnanců. Pto tuto aktivitu se používá odborný výraz „outplacement“. Zaměstnavatel může doporučit zaměstnanci vstoupit do projektu, ale rozhodnutí zda do projektu vstoupí, je na každé osobě.

Kde zaměstnavatelé získají více informací o projektu Restart?
Na Úřadu práce v Litoměřicích, Michalská 12, 412 01 Litoměřice.

Informuje Miroslav Salus z litoměřického Úřadu práce

31.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Pěstujeme olivy

Tragická nehoda mezi Chotěšovem a Brozany
23

Špatná zpráva: Na silnicích zemřelo zatím o šest lidí více než loni

Litoměřické ulice Horova a Halasova získají nový povrch

Litoměřice – Nové povrchy bude mít na konci prázdnin silnice v ulici Horova a Halasova v Litoměřicích. Na opravě pracují litoměřické městské služby společně se soukromou stavební firmou.

Povodeň 2002: Řádění vodního živlu na Litoměřicku objektivem Karla Pecha

Litoměřicko - Je to přesně 15 let co Česko zasáhla ničivá povodeň. Ušetřeno nezůstalo ani Litoměřicko. Prohlédněte si fotografie z Litoměřic, Lovosic, Píšťan, Křešic a dalších míst zasažených velkou vodou v roce 2002.

Vlaky na trati mezi Lovosicemi a Čížkovicemi nahradí autobusy

Lovosice – V pátek 18. a v sobotu 19. srpna proběhne výluka na turistické lince číslo T4 mezi Lovosicemi a Mostem.

Senior v Bezděkově postřelil po hádkách dva sousedy

Bezděkov – Třiasedmdesátiletý muž střílel nelegálně drženou zbraní. Policie případ na Žatecku šetří jako pokus o dvě vraždy, vážně zranění muži jsou v nemocnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení