VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt Restart pro osoby ohrožené ztrátou zaměstnání

Litoměřice - Poradna Úřadu práce v Litoměřicích.

24.3.2011
SDÍLEJ:

Úřad práce v Litoměřicích.Foto: Radim Tuček

Co je projekt Restart, komu je určen?
Tento projekt není určený pro uchazeče v evidenci ÚP, ale je pro zaměstnance nebo zaměstnavatele. Tento projekt je rozdělen do tří kategorií a je určen:1) na pomoc zaměstnancům 2) k přechodu ze zaměstnání do zaměstnání - informace pro stávající zaměstnavatele 3) k přechodu ze zaměstnání do zaměstnání - informace pro nové zaměstnavatele. Popíšeme si projekt, zaměřený na pomoc zejména zaměstnancům, kteří: žijí nebo pracují v okresech Děčín, Litoměřice, Teplice a Ústí nad Labem, a současně jsou ohroženi ztrátou zaměstnání nebo jsou již ve výpovědní lhůtě (např. z důvodu hromadného propouštění, organizačních změn, nevyplacení mzdy zaměstnavatelem).

Kdy je možno do projektu vstoupit?
Projekt je připraven pro období od 1.10.2010 do 30.4.2012. Podmínkou je, že zájemce o projekt do něj musí vstoupit v době, kdy je ještě zaměstnán (není uchazečem o zaměstnání) a před uzavřením smlouvy o vstupu do projektu musí předložit souhlas zaměstnavatele se zapojením do vzdělávacích a poradenských aktivit. Snahou bude najít oboustranně vyhovující podmínky tohoto zapojení. Pro stávajícího zaměstnavatele to znamená, že mu budou za tyto zaměstnance částečně hrazeny náklady na mzdy, zdravotní a sociální pojištění a to po dobu jejich účasti na školeních, popřípadě rekvalifikacích, maximálně 12 tis Kč/měsíc po dobu 3 měsíců.

Co projekt zaměstnancům nabízí?
Vstupní poradenský pohovor s odborným pracovníkem. Školení zaměřené na: pracovní právo, psychologické aspekty propouštění, finanční gramotnost (předcházení zadluženosti občanů), počítačové dovednosti, trénink technik využití internetových služeb zaměstnanosti, informování o službách agentur práce a využívání inzerce, techniky psaní životopisů a motivačních dopisů, vkládání životopisů do internetových pracovních portálů, trénink pracovního pohovoru. Rekvalifikace dle aktuální poptávky trhu práce a osobních předpokladů účastníků. Rekvalifikace mohou probíhat již v době běžící výpovědní lhůty u propouštějícího zaměstnavatele, s nímž budou realizátory projektu dohodnuty oboustranně výhodné podmínky. Nabízené aktivity budou pravděpodobně zahájeny v první polovině roku 2011. Přihlásit se je možné již nyní.

Jaké jsou výhody zapojení do projektu Restart?
Nabízené aktivity v rámci projektu Restart jsou účastníkům poskytovány zdarma. Po dobu zapojení v jednotlivých aktivitách bude účastníkům také poskytována přímá podpora formou proplácení jízdného, stravného, vstupních lékařských prohlídek, zabezpečení či úhrady nákladů na hlídání nezaopatřených členů rodiny apod. Zaměstnanec zapojený do projektu může díky projektu získat nové zaměstnání, na něž budou novému zaměstnavateli poskytovány mzdové příspěvky formou refundace mzdy v délce šesti měsíců s limitem dvojnásobku (cca 16 tis. Kč) v individuálních případech i trojnásobku minimální mzdy.

Kde je možno zapojit se do programu Restart?
Úřad práce v Ústí nad Labem, Odbor realizace projektů ESF, Bělehradská 15, Ústí nad Labem, 400 21, Pracoviště Litoměřice , Úřad práce v Litoměřicích, Michalská 12, 412 01 Litoměřice. Ing. et Bc. Alena Křtěnová, telefon: 950 133 330 , alena.krtenova@lt.mpsv.cz

Jaký je o projekt zájem?
Za necelé tři měsíce do projektu vstoupilo 9 klientů. Z toho je 7 mužů a 2 ženy. V produktivním věku do 50 let je 6 mužů a 2 ženy, jedem muž je nad 50 let.

Příště se budeme věnovat projektu Restart, který je zaměřen na zaměstnavatele a jeho zaměstnance při hromadném propuštění, propouštění v souvislosti s organizačními změnami nebo zrušení pracovního poměru ze strany zaměstnavatele v důsledku nevyplacení mzdy.

Informuje Andrea Valešová z litoměřického Úřadu práce

24.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tak vypadá v Řačické Labe aréně život dva dny před zahájením mistrovství světa.
35

Račice počítají vysoká čísla. Lesk mají MS dát medaile

Ilustrační foto

Hacker z Mostu vylákal z lidí statisíce korun

Po strništi bos je v kinech. Režisér Jan Svěrák se narodil v Žatci

Litoměřice, ČR - Jan Svěrák s otcem Zdeňkem nyní uvedli do kin zatím poslední novinku Po strništi bos. Jejich společné filmy patří k nejvýznamnějším dílům české kinematografie, za Kolju získali Oscara.

Mistrovství světa v kanoistice autům uzavře Račice a Záluží

Račice – Už ve středu 23. srpna na račickém kanálu vypukne Mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Policie proto v příštím týdnu očekává velký příliv sportovních příznivců. 

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Voliči dali v Siřejovicích šanci mladým kandidátům

Siřejovice - Vítězem předčasných voleb v Siřejovicích se stalo Sdružení nezávislých kandidátů. Starosta Krejza se loučil na Bartolomějské pouti a oslavách 790 let obce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení