VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt Restart pro osoby ohrožené ztrátou zaměstnání

Litoměřice - Poradna Úřadu práce v Litoměřicích.

24.3.2011
SDÍLEJ:

Úřad práce v Litoměřicích.Foto: Radim Tuček

Co je projekt Restart, komu je určen?
Tento projekt není určený pro uchazeče v evidenci ÚP, ale je pro zaměstnance nebo zaměstnavatele. Tento projekt je rozdělen do tří kategorií a je určen:1) na pomoc zaměstnancům 2) k přechodu ze zaměstnání do zaměstnání - informace pro stávající zaměstnavatele 3) k přechodu ze zaměstnání do zaměstnání - informace pro nové zaměstnavatele. Popíšeme si projekt, zaměřený na pomoc zejména zaměstnancům, kteří: žijí nebo pracují v okresech Děčín, Litoměřice, Teplice a Ústí nad Labem, a současně jsou ohroženi ztrátou zaměstnání nebo jsou již ve výpovědní lhůtě (např. z důvodu hromadného propouštění, organizačních změn, nevyplacení mzdy zaměstnavatelem).

Kdy je možno do projektu vstoupit?
Projekt je připraven pro období od 1.10.2010 do 30.4.2012. Podmínkou je, že zájemce o projekt do něj musí vstoupit v době, kdy je ještě zaměstnán (není uchazečem o zaměstnání) a před uzavřením smlouvy o vstupu do projektu musí předložit souhlas zaměstnavatele se zapojením do vzdělávacích a poradenských aktivit. Snahou bude najít oboustranně vyhovující podmínky tohoto zapojení. Pro stávajícího zaměstnavatele to znamená, že mu budou za tyto zaměstnance částečně hrazeny náklady na mzdy, zdravotní a sociální pojištění a to po dobu jejich účasti na školeních, popřípadě rekvalifikacích, maximálně 12 tis Kč/měsíc po dobu 3 měsíců.

Co projekt zaměstnancům nabízí?
Vstupní poradenský pohovor s odborným pracovníkem. Školení zaměřené na: pracovní právo, psychologické aspekty propouštění, finanční gramotnost (předcházení zadluženosti občanů), počítačové dovednosti, trénink technik využití internetových služeb zaměstnanosti, informování o službách agentur práce a využívání inzerce, techniky psaní životopisů a motivačních dopisů, vkládání životopisů do internetových pracovních portálů, trénink pracovního pohovoru. Rekvalifikace dle aktuální poptávky trhu práce a osobních předpokladů účastníků. Rekvalifikace mohou probíhat již v době běžící výpovědní lhůty u propouštějícího zaměstnavatele, s nímž budou realizátory projektu dohodnuty oboustranně výhodné podmínky. Nabízené aktivity budou pravděpodobně zahájeny v první polovině roku 2011. Přihlásit se je možné již nyní.

Jaké jsou výhody zapojení do projektu Restart?
Nabízené aktivity v rámci projektu Restart jsou účastníkům poskytovány zdarma. Po dobu zapojení v jednotlivých aktivitách bude účastníkům také poskytována přímá podpora formou proplácení jízdného, stravného, vstupních lékařských prohlídek, zabezpečení či úhrady nákladů na hlídání nezaopatřených členů rodiny apod. Zaměstnanec zapojený do projektu může díky projektu získat nové zaměstnání, na něž budou novému zaměstnavateli poskytovány mzdové příspěvky formou refundace mzdy v délce šesti měsíců s limitem dvojnásobku (cca 16 tis. Kč) v individuálních případech i trojnásobku minimální mzdy.

Kde je možno zapojit se do programu Restart?
Úřad práce v Ústí nad Labem, Odbor realizace projektů ESF, Bělehradská 15, Ústí nad Labem, 400 21, Pracoviště Litoměřice , Úřad práce v Litoměřicích, Michalská 12, 412 01 Litoměřice. Ing. et Bc. Alena Křtěnová, telefon: 950 133 330 , alena.krtenova@lt.mpsv.cz

Jaký je o projekt zájem?
Za necelé tři měsíce do projektu vstoupilo 9 klientů. Z toho je 7 mužů a 2 ženy. V produktivním věku do 50 let je 6 mužů a 2 ženy, jedem muž je nad 50 let.

Příště se budeme věnovat projektu Restart, který je zaměřen na zaměstnavatele a jeho zaměstnance při hromadném propuštění, propouštění v souvislosti s organizačními změnami nebo zrušení pracovního poměru ze strany zaměstnavatele v důsledku nevyplacení mzdy.

Informuje Andrea Valešová z litoměřického Úřadu práce

24.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hana Aulická Jírovcová (vlevo) a Tereza Hyťhová se zúčastnily setkání v rámci akce Deník-bus.
70

Diplomacie i cit pro řešení problémů. Ženy míří do vysoké politiky

Dětské hřiště v Lovosicích, ilustrační foto.
2

Škody od vandalů na hřištích budou město stát až 100 tisíc

Motor naskočil až na konci, Stadion je bez bodů

Litoměřice - Sice vedli, ale body doma nezískali. Hokejisté HC Stadion Litoměřice podlehli ve 14. kole WSM Ligy Motoru České Budějovice o jednu branku 2:3.

ANKETA: Obnovili byste povinnou základní vojenskou službu?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

FOTO: Řidiči chytl traktor. Naštěstí skoro u hasičů

Litoměřice - Štěstí v neštěstí měl v pondělí 16. října ráno řidič, který jel s traktorem po Českolipské. V místech, kde míjel litoměřickou hasičskou stanici, mu vyšlehly ze stroje plameny.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení